Atatürk sevgisi Antalya'yı aydınlattı - Son Dakika

Atatürk sevgisi Antalya'yı aydınlattı

11.11.2020 09:32
Atatürk sevgisi Antalya'yı aydınlattı, System.String[]

Antalya'da Muratpaşa Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anmak için özel program düzenledi.

Antalya'da Muratpaşa Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anmak için özel program düzenledi. Covid-19 pandemisi nedeniyle katılımcı sayısı sınırlı tutulan programda, meşale mumlar yakıldı.

Antalya'da Muratpaşa Belediyesi, aramızdan ayrılışının 82'nci yılında, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anmak için özel program düzenledi. Muratpaşa Atatürk Kent Meydanı'nda düzenlenen özel programda, gazeteci, yazar ve belgesel yönetmeni Nebil Özgentürk'ün de katılımıyla 'Sonsuzluğa' isimli film gösterimi ve Serenad Bağcan'ın Atatürk'ün sevdiği şarkılardan oluşan dinletisi gerçekleştirildi. Programda katılımcıların yaktığı mumlar ve meşaleler geceyi aydınlattı.'MANASTIRIN ORTASINDA'Covid-19 pandemisi nedeniyle sınırlı sayıda katılımcının ateşleri ölçülerek alana alındığı programa, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve eşi Ümran Uysal ev sahipliği yaptı. Programa CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin,CHP İlçe Başkanı İbrahim Demir Atatürkçü Düşünce Derneği Antalya Şube Başkanı İbrahim Daş, Muratpaşa Belediye Meclis üyeleri katıldı. Başkan Uysal, Serenad Bağcan, Nebil Özgentürk ve Muratpaşa Belediyesi Kültür Sanat Sorumlusu İlke Türkdoğan'la birlikte Atatürk'ün sevdiği 'Manastırın Ortasında' türküsünü seslendirdi.'BIKMADAN, USANMADAN ANLATACAĞIZ'Başkan Uysal yaptığı konuşmada, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bıkmadan, usanmadan anıp, yeni kuşaklara anlatacaklarını söyledi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün mucizevi zaferle yetinmeyip milletine bir gelecek tarif eden lider olduğunun altını çizen Başkan Uysal, "Milletine muasır medeniyetin üzerine çıkma idealini, ülküsünü bahşetmiş ve bunun gereğini bunun altyapısını ortaya koymuş, cumhuriyeti ilan etmiş ve bu demokrasinin önkoşuludur, demokrasiye geçeceğiz demiştir. İlimi irfanı esas alacağız. İnanç dünyamızı da tertemiz, bütün hurafelerden, etnik ve kültürel ögelerden arınmış bir şekilde yaşayacağız, uygulayacağız, ilimle irfanla barışık şekilde kurgulayacağız demiştir" dedi.'YAŞASIN GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, mucizevi askeri zaferi kazanırken gösterdiği ülkemizin bulunduğu coğrafyanın bağlayıcı kadim kaderini reddeden yaklaşımını Türkiye Cumhuriyeti'ni kurarken de gösterdiğini belirten Başkan Uysal şöyle devam etti: "Türkiye Cumhuriyeti'ni gelecekte dünyanın en önemli ülkelerden biri olarak tasavvur etmiş, tasarlamış, kurgulamış ve bunu anlatmaya çalışmış bizlere. Bunun kurumlarını tesis etmiş. Bunun cesur adımlarını atmış. Sıkıntılarını da sağlığında yaşayarak, bedeli ne olursa olsun katlanarak böyle bir modern demokratik laik sosyal hukuk devletinin temel iskeletini omurgasını ortaya koymuş. Hem de nerede? Hala emsal geliştiremeyen Ortadoğu coğrafyasında. Türkiye Cumhuriyeti'ni kurarken de savunmada kalmayı reddediyor, muasır uygarlığı geçeceğiz diyor, geçeceğiz, eninde sonunda geçeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti bir gün mutlaka muasır uygarlık düzeyinin üstüne çıkacak ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vasiyetini yerine getirecek. Yaşasın Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Yaşasın demokratik laik sosyal hukuk devleti: Türkiye Cumhuriyeti."

ADD Şube Başkanı İbrahim Daş da yaptığı konuşmada, "Varlığımızı borçlu olduğumuz, Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, bedenen aramızdan ayrılışının 82'nci yılında sevgi, saygı ve özlemle anıyorum" dedi.


Atatürk sevgisi Antalya'yı aydınlattı
Atatürk sevgisi Antalya'yı aydınlattı
Atatürk sevgisi Antalya'yı aydınlattı
Atatürk sevgisi Antalya'yı aydınlattı
Atatürk sevgisi Antalya'yı aydınlattı
Atatürk sevgisi Antalya'yı aydınlattı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Atatürk sevgisi Antalya'yı aydınlattı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Gökhan Gönül sakatlığı sebebiyle 3 hafta sahalardan uzak kalacak Gökhan Gönül sakatlığı sebebiyle 3 hafta sahalardan uzak kalacak Yargıtay, FETÖ'ye yardımdan ceza alan Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak hakkındaki kararı bozdu Yargıtay, FETÖ'ye yardımdan ceza alan Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak hakkındaki kararı bozdu Tarlada çalışan eşini öldüren koca, aynı tüfekle kendini de vurdu! Çocuklarının feryatları yürek dağladı Tarlada çalışan eşini öldüren koca, aynı tüfekle kendini de vurdu! Çocuklarının feryatları yürek dağladı Juventus, Kean transferi için Merih Demiral'ı takasta kullanacak Juventus, Kean transferi için Merih Demiral'ı takasta kullanacak Oyuncak silahla film çekmek isteyen gençler polisleri peşine taktı Oyuncak silahla film çekmek isteyen gençler polisleri peşine taktı İstanbul uçağındaki kavga görüntüleri dünya basınında gündem oldu İstanbul uçağındaki kavga görüntüleri dünya basınında gündem oldu Merve Boluğur'dan, Merve Boluğur'dan, "Kendine analar neler doğuruyor diyor musun?" diyen takipçisine çok konuşulacak yanıt Arı kovanlarının önüne halı serdi! Nedenini öğrenenler şaştı kaldı Arı kovanlarının önüne halı serdi! Nedenini öğrenenler şaştı kaldı