Son Dakika Haberleri: 14 Yıldır Görmediği Kızı İçin Eylem Yapan Baba, Erdoğan ve Trump'tan Yardım İstedi

14 Yıldır Görmediği Kızı İçin Eylem Yapan Baba, Erdoğan ve Trump'tan Yardım İstedi

5 ay önce

Bodrum'da yaşayan Mustafa Yılmaz, boşandığı eşi tarafından 14 yıl önce ABD'ye kaçırılan kızını bulmak için eylem yapıp, Erdoğan ve Trump'tan yardım istedi.

Bodrum'da yaşayan yat yapım ustası 53 yaşındaki Mustafa Yılmaz, boşandığı eşi tarafından 14 yıl önce  ABD'ye kaçırıldığını iddia ettiği kızını bulmak için  Babalar Günü'nde, 11 yaşındaki oğlu Egemen Yılmaz ile eylem yaptı. Kızına kavuşmak için Erdoğan ve Trump'tan destek istedi.

14 YILDIR KIZINI GÖREMİYOR

Bodrum'da, kendisine ait atölyede yat imalatı yapan 4 çocuk babası Mustafa Yılmaz, 2000 yılında Özlem Sofuoğlu ile evlendi. Çiftin evliliklerinin ikinci yılında kızları Aylin dünyaya geldi. Aralarında geçimsizlik başlaması üzerine Özlem Sofuoğlu, iddiaya göre, 11 aylık olan kızını da alıp  ABD'ye gitti, dava açıp, boşandı. Yılmaz, o tarihten bugüne kadar 14 yıldır kızını göremiyor.

KIZINA KAVUŞMAK İÇİN EYLEM YAPTI

Mustafa Yılmaz, bugün öğle saatlerinde  Babalar Günü nedeniyle Kumbahçe mahallesindeki günübirlik tur teknelerin bağlandığı Halikarnas İskelesi'nde ikinci evliliğinden olan 11 yaşındaki oğlu Egemen Yılmaz ile birlikte eylem yaptı. Kızına kavuşacağı günü özlemle beklediğini belirten Mustafa Yılmaz, oğluyla birlikte 'Aylin Yılmaz, baban seni arıyor' ve 'Where are you Aylin Yılmaz' yazılı dövizler taşıdı. Baba-oğulun eylemini yerli ve yabancı turistler de ilgi ile izledi.

ERDOĞAN VE TRUMP'TAN DESTEK İSTEDİ

Kızının 11 aylıkken çekilen fotoğraflarına bakan ve gözyaşlarını tutamayan Mustafa Yılmaz "Öncelikle tüm babaların ve çocuklarının  Babalar Günü'nü kutluyorum. 14 yıldır, her  Babalar Günü'nü, böyle özlemle, hasretle ve sesimi duyuracak biçimde düzenlediğim eylemlerle kutlamak istiyorum. Kızım Aylin'i 14 yıldır göremedim göremedim.  ABD'de olduğunu öğrendim. Tüm hukuk yollarını denedim, ancak sonuç alamadım. Kızım annesi tarafından  ABD'ye kaçırıldı. Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan ve  ABD Başkanı  Donald Trump'a sesleniyorum. Onlarda baba, çocukları var. Düşündüklerimi, hasretimi mutlaka bilirler. Verecekleri küçük bir talimat ile kızımı bulabilirler ve 10 saniye de olsa görmemi sağlayabilirler. Bu hasretimin bir gün biteceğine inanıyorum" dedi.

KIZINI BULUNCAYA KADAR EYLEMLERİNE DEVAM EDECEK

Daha önce de kızı için çeşitli tarihlerde  Kardak Adası,  Bodrum Kalesi önü, Kaymakamlık binası,  İçmeler Tersanesi,  İstanbul'un  Kadıköy İlçesi ve  Muğla Sınırsızlık Meydanı'nda pankartlı eylemler yapan Yılmaz, kızı bulunana kadar eylemlerini sürdüreceğini de söyledi.

Egemen Yılmaz da "Aylin ablamı hayatım boyunca hiç görmedim. Bir sonraki babalar gününde Aylin ablam ile  Babalar Günü'nü kutlamak isterim, belki bu dileğim gerçekleşir" dedi.


Sevgilisinin Ata Tecavüz Ettiğini Gören Kadın Onu Terk Etti CHP'li Vekil Aytun Çıray Partisinden İstifa Etti, Akşener'in Partisine Katılacağını Açıkladı
İstifa Eden Recep Altepe, Erdoğan'ın Asker Arkadaşı Çıktı