Son Dakika Haberleri: 2,5 Aydır Yoğun Bakımda!

2,5 Aydır Yoğun Bakımda!

4 ay önce

Türk sanat müziği sanatçısı Onur Akay, usta şair Cemal Safi'nin 2,5 aydır yoğun bakımda yaşam mücadelesi verdiğini duyurdu.

2,5 Aydır Yoğun Bakımda!, System.String[]


Orhan Gencebay'ın 40 şarkısının söz yazarı olan usta şair  Cemal Safi'nin, 2,5 aydır yoğun bakımda yaşam mücadelesi verdiği öğrenildi. Ses sanatçısı  Onur Akay, usta şair  Cemal Safi'nin yoğun bakımda yaşam mücadelesi verdiğini  Instagram adresinden duyurarak takipçilerinden dua istedi. Akay, usta şairin adının verildiği Şair  Cemal Safi Sokak'ta bulunan kaldırımların ise, uzun süredir onarılmadığını iddia etti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A SESLENDİ!

Şair  Cemal Safi Sokak'ta bulunan kaldırım taşlarının sokağa dağılmış durumda olduğunu gösteren fotoğrafları  Instagram adresinden paylaşan ünlü sanatçı  Onur Akay, "Rüyalarım Olmasa ve Vurgun adlı eserlerin söz yazarı olarak, iki yıl üst üste yılın şairi seçilen  Cemal Safi hocamız, 2,5 aydır yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor.  KOAH hastası olan hocamız için dualarınızı bekliyorum. Hocamızın haberi yok ama  Samsun'un  İlkadım ilçesi  Kadıköy Mahallesi'nde bulunan Şair  Cemal Safi Sokak'ta ise, kaldırım taşları uzun süredir sokağa dağılmış durumda ve yetkililer bu konuda bir şeyler yapmıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan'ın, bu konuya dikkatini çekmek istiyorum. Sümeyye  Erdoğan Bayraktar'ın genel başkan yardımcılığını yaptığı Kadın ve Demokrasi Derneği'nin (KADEM)  Samsun Temsilciliği'nin de bulunduğu,  Kadıköy Mahallesi Şair  Cemal Safi Sokak'ta bulunan kaldırımlar onarılmayı bekliyor." notunu düştü.

ORHAN GENCEBAY'LA BİRLİKTE VERİLMİŞTİ

2013 yılında  Orhan Gencebay'ın adı  Samsun Gebi Caddesi'nin 100. Yıl Bulvarı ile  Aziziye Caddesi'nin kesiştiği yere verilmiş,  Cemal Safi'nin adı ise,  Kadıköy ve  Reşadiye Mahallelerini birbirine bağlayan İstikamet Sokak'a verilmişti.

CEMAL SAFİ KİMDİR?

1938 yılında  Samsun'da dünyaya gelen usta şair  Cemal Safi, 1993 yılına kadaɾ yazdığı şiiɾleɾi Vuɾgun adlı ilk
kitabında yayınladı. İkinci şiir kitabı ise Sende Kalmış ismi ile yayınlandı. Şairin bugüne kadar 40 tanesi  Orhan Gencebay tarafından olmak üzere Zekai  Tunca, Selçuk Tekay,  Onur Akay ve  Candan Erçetin gibi çok sayıda sanatçı ve besteci tarafından 150 civarında şiiri bestelendi. Eserleri ise  Zeki Müren,  Bülent Ersoy,  Muazzez Abacı gibi çok sayıda usta yorumcu tarafından okundu.  Türk Dil Kurumu tarafından Türkçeyi en etkin ve güzel kullanan şair olarak ödüllendirilen Safi, Eminescu madalyası başta olmak üzere, defalarca  Hürriyet'in Altın Kelebek,  Milliyet'in Yılın En Sevilen Şarkıları birincilik ödülleri ile, TRT'nin Yılın Şairi gibi sayısız ödüle lâyık görüldü.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Son Ankette 3 Parti Barajı Geçti, İyi Parti ve HDP Çakıldı Final Yapacağı Konuşulan Çocuklar Duymasın, Dün Akşam Yayınlanmadı
Bakanlar Kurulunun Ardından, Flaş NATO Kararı: Türkiye, Katkı Sunmaya Devam Edecek