3. Nakil Kontenjanları Açıklandı: 39 Bin 37 Boş Kontenjan Var - Son Dakika

3. Nakil Kontenjanları Açıklandı: 39 Bin 37 Boş Kontenjan Var

12.09.2014 19:52

TEOG kapsamında, yerleştiği liseyi istemeyen öğrenciler için uygulanan nakil işlemlerinin 3.'sü tamamlandı. Türkiye genelindeki liselerde 39 bin 37 boş kontenjan oluştu.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, yerleştiği liseyi istemeyen öğrenciler için uygulanan nakil döneminin üçüncü haftası tamamlandı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın açıklamasına göre 3'üncü hafta TEOG nakillerinde, Türkiye genelindeki liselerde 39 bin 37 boş kontenjan oluştu.

GALATASARAY LİSESİ DOLDU

e-Okul üzerinden açıklanan sonuçlara göre, İstanbul’daki yüksek puanlı okullardan Galatasaray Lisesi kontenjanını doldurdu. İstanbul Lisesi ve Kabataş Erkek Lisesi’nde ise hala boş kontenjan var.

NAKİL YAPTIRAN ÖĞRENCİ SAYISI: 68

Bir televizyon programına katılan Bakan Avcı’nın açıkladığı sonuçlara göre, Ankara’da 2 bin 67, İstanbul’da 3 bin 669, İzmir’de 1357 boş kontenjan bulunuyor. 8-11 Eylül tarihleri arasında nakil yaptıran öğrenci sayısı ise 68 oldu.

YERLEŞTİRMELER YAPILDI

8-11 Eylül tarihleri arasındaki 3’üncü nakil döneminde öğrenciler yerleştikleri liselere giderek, nakil yaptırmak istediği okul için dilekçe verdi. 12 Eylül Cuma günü ise, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullara başvuran öğrenciler, puan üstünlüğüne göre sıralanarak, okullara yerleştirme yapıldı. Sonuçlar ise, saat 19.00'da açıklandı.

Buna göre, İstanbul’daki yüksek puanlı okullardan bazılarının boş kontenjanları şöyle:

Galatasaray Lisesi: 0
Cağaloğlu Anadolu Lisesi: 19
İstanbul Lisesi: 3
Pertevniyal Lisesi: 22
Şehremini Anadolu Lisesi: 29
Vefa Lisesi: 11
Arnavutköy Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi: 27
Kabataş Erkek Lisesi (Almanca): 8
Kabataş Erkek Lisesi (İngilizce): 14
Bingül Erdem Anadolu Lisesi: 10
Kadıköy Anadolu Lisesi: 34
Burak Bora Anadolu Lisesi (İngilizce): 29
Burak Bora Anadolu Lisesi (Fransızca): 11
Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi: 59
İstanbul Atatürk Fen Lisesi: 13

NAKİLLER DEVAM EDECEK

Okullar 15 Eylül Pazartesi günü açılacak ancak TEOG nakilleri önümüzdeki hafta da devam edecek. Öğrenciler 15-18 Eylül tarihleri arasında gitmek istedikleri okul için nakil dilekçesi verecek. Bakanlık ise yerleştirme sonuçlarını 19 Eylül Cuma günü açıklayacak.

3. Nakil Kontenjanları Açıklandı: 39 Bin 37 Boş Kontenjan Var

Son Dakika Güncel 3. Nakil Kontenjanları Açıklandı: 39 Bin 37 Boş Kontenjan Var - Son Dakika

YORUMLAR (5)
  • ihsan sağbaş: kızım servislen bir saat gidiş bir saat geliş iki saat yolda kaybedıyo 461 puanla lise 11 gidiyo mahalede kontejan olduğu halde 4 puan fark için okula alamadım kanon bizlere geçerli değilmi duyrulur Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Hürmüz Baydar: Eğitimde gerçekten çuvalladınız. Bu hük7metin en başarasız olduğu gerçekten eğitim. Çocuklar tam bir kobay oldu. Özel okula giden ve zaten zengin olan ailelerin çocuklarina para yardımı yapıyorlar. İstanbul un göbeğinde Yahya Kemal Beyatli Ortaokulu nda gelin 5. sınıfın sıralarına bakın. İnsanlığınızdan utanırsınız.Tam bir ahır gibi. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Beren Arslan: Merhaba ben 10.sinifa geçtim ve evimden 40 kilometre uzaktaki okula gidiyorum evime yakin olan anadolu lisesiyle aramda 15 puann var ve bos kontenjan olmasina ragmen almiyorlar kendi mahallemdeki okula gidemiyorum SAYIN BAKAN AVCI SIMDI BU HAKSIZLIK DEGIL DE NE Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son dakika: Azerbaycan ve Ermenistan, insani ateşkes konusunda anlaştı Fransa'nın beklediği destek Yunanistan'dan geldi: Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözleri kabul edilemez Burak Yılmaz'ın golü yetmedi, Lille Nice ile berabere kaldı Aşk iddialarını yalanlayan Barış Murat Yağcı, Nisa Bölükbaşı ile birlikte ev kiraladı Cristiano Ronaldo'nun üçüncü koronavirüs testi de pozitif sonuçlandı Ermenistan, Dağlık Karabağ'a getirdiği PKK'lı teröristlere Azerbaycan askeri üniforması giydirdi Meteoroloji'den 4 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı