33 Ünlü İsim 'Kadına Şiddete Son' Demek İçin Bir Araya Geldi - Son Dakika

33 Ünlü İsim 'Kadına Şiddete Son' Demek İçin Bir Araya Geldi

6 yıl önce

33 ünlü isim "Alo 183 Hayat Kurtarır, Kadına Şiddete Son!" demek için bir araya geldi.

33 Ünlü İsim 'Kadına Şiddete Son' Demek İçin Bir Araya Geldi, System.String[]

Yapımcılığını ve sanat yönetmenliğini SelçukKaya'nın üstlendiği; ünlü isimlerin kadına şiddeti kınamak ve ALO 183 hattının bilinirliğini arttırmak için fotoğraf sanatçısı Eren Yiğit'in objektifinin karşısına geçtiği projenin lansmanı, 3 Mart'ta W Hotel, W Lounge'da gerçekleşti. Fotoğraflar 4 Mart'tan itibaren Forum İstanbul'da sergilenmeye başlayacak.

Kadınların çığlığına kulak veren projeye Alican Yücesoy, Başak Daşman, Begüm Yücesoy, Bülent Seyran, Burcu Kara, Canan Hoşgör, Cüneyt Arkın ve Betül Cüreklibatur, Engin Hepileri, Esin Övet, Esra Erol, Gülay Kamaz, Hande Subaşı, İpek Tuzcuoğlu, Irmak Atuk, Işın Karaca, Ivana Sert, Kaan Cüreklibatur, Mehmet Ali Erbil, Melis Babadağ, Nefise Karatay, Ogün Kaptanoğlu, Oya Aydoğan, Özlem Yıldız, Özlem Yılmaz, Pınar Altuğ, Saba Tümer, Sibel Turngöl, Ümit Erdim Yeşim Erçetin, Yeşim Salkım ve Hakan Eratik destek verdi.

Kadınların % 25'inin fiziksel şiddete uğradığı ve her 4 kız çocuğundan birinin cinsel şiddete maruz kaldığı Türkiye'de, 33 ünlü yüz, "ALO 183 Hayat Kurtarır, Kadına Şiddete Son!" demek için bir araya gelerek poz verdi. Projenin tanıtımı için çekimlerde yer alan ünlü isimler,
3 Mart Pazartesi günü W Hotel, W Lounge'da düzenlenen basın toplantısında buluştu.

Tanıtım toplantısında aralarında Başak Daşman, Canan Hoşgör, Gülay Kamaz, Hande Subaşı, Melis Babadağ, Sibel Turnagör ve Yeşim Salkım&Hakan Eratik'in de bulunduğu ünlü yüzler, kampanyanın çekimleri sırasında neler hissettiklerini paylaştı ve bu toplumsal soruna dikkat çekerek, KADINA ŞİDDET HATTI 183'ün herkes tarafından bilinmesi gerektiğini ifade etti.

Projenin yapımcısı ve sanat yönetmeni Selçuk Kaya, "Türkiye'de kadınların % 25'i fiziksel şiddete uğruyor. Cinayet sonucu ölen kadınların % 40-70'i eşi tarafından öldürülüyor. Tecavüze uğrayanların % 50'si 18 yaş altında ve bunların yüzde 90'ı kız çocuğu. Her 4 kız çocuğundan 1'i cinsel şiddete uğruyor. Bu noktada, bilinç düzeyinin artırılmasına yönelik her türlü çalışma büyük önem arz ediyor. Biz de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle başlattığımız projeyle, şiddete maruz kalan kadınların sesini daha gür çıkarabilmesini ve haklarını arayabilmesini amaçlıyoruz. Ayrıca şiddete maruz kalan kadınlarımıza, KADINA ŞİDDET HATTI 183'ü arayarak yardım isteyebileceklerini hatırlatıyoruz." diye konuştu.

Forum İstanbul Pazarlama Direktörü Didem Kırşallıoba da Forum İstanbul olarak projede yer almaktan büyük gurur duyduklarını belirterek, "Kadına şiddetin, en büyük toplumsal sorunlardan biri olduğunu düşünüyoruz. Bu konu hakkında hem bireysel hem de toplumsal olarak adımlar atmamız, insana saygıya önem vermemiz ve toplumsal bilinci artırmamız gerekiyor. Forum İstanbul olarak biz içinde bulunduğumuz tüm projelerin katkısını gözlemlediğimizde çok mutlu oluyoruz. Dilerim bu projenin de rüzgarıyla kadına şiddet sorununda azalma olduğunu hep birlikte gözlemleriz." dedi.

Sergi, yıl boyunca tüm Türkiye'de sergilenecek

Projeye destek veren ünlülerin fotoğraflarının yer aldığı "ALO 183 Hayat Kurtarır, Kadına Şiddete Son!" temalı fotoğraf sergisi, ilk olarak 4 Mart Salı günü Forum İstanbul'dan başlayarak sergilenmeye başlayacak. Fotoğraflarının ilk olarak sergileneceği şehirler ve sergi tarihleri şöyle:

· İstanbul/ Forum İstanbul : 4-20 Mart
· Mersin/ Forum Mersin : 4-20 Mart
· Denizli/ Forum Çamlık (Denizli) : 8-21 Mart
· Trabzon/ Forum Trabzon : 24 Mart - 6 Nisan

Projeye Katılan Ünlü İsimler
Alican Yücesoy
Başak Daşman
Begüm Yücesoy
Bülent Seyran
Burcu Kara
Canan Hoşgör
Cüneyt Arkın & Betül Cüreklibatur
Engin Hepileri
Esin Övet
Esra Erol
Gülay Kamaz
Hande Subaşı
İpek Tuzcuoğlu
Irmak Atuk
Işın Karaca
Ivana Sert
Kaan Cüreklibatur
Mehmet Ali Erbil
Melis Babadağ
Nefise Karatay
Ogün Kaptanoğlu
Oya Aydoğan
Özlem Yıldız
Özlem Yılmaz
Pınar Altuğ
Saba Tümer
Sibel Turnagöl
Ümit Erdim
Yeşim Erçetin
Yeşim Salkım & Hakan Eratik

Haber Yayın Tarihi: 04.03.2014 03:40 Kaynak: BültenlerSon Dakika

ABD'li patrondan çalışanlarına yeni yıl hediyesi: Kişi başına 50 bin dolar ikramiye
Kahramanmaraşlı esnaf 50 lirayı, 50 bin liraya satışa çıkardı Kıskançlık krizi geçiren damat, düğünde ortalığı birbirine kattı