Son Dakika Haberleri: Adana'da Coşkulu 19 Mayıs Kutlamaları

Adana'da Coşkulu 19 Mayıs Kutlamaları

5 ay önce

Adana'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100'üncü yıl kutlamaları, fener alayı yürüyüşü, atabarı gösterisi ve şarkıcı Edis'in konseri ile son buldu.

Adana'da Coşkulu 19 Mayıs Kutlamaları, System.String[]

Adana'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor , Son Dakika Spor Haberleri, Spor Son Dakika'>Spor Bayramı'nın 100'üncü yıl kutlamaları, fener alayı yürüyüşü, atabarı gösterisi ve şarkıcı Edis'in konseri ile son buldu.


Adana Büyükşehir, Seyhan ve Çukurova Belediyeleri tarafından düzenlenen fener alayı yürüyüşüne Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydır ve çok sayıda vatandaş katıldı. Büyükşehir Belediyesi önünde toplanan kalabalık grup, ellerinde taşıdıkları Türk bayrakları ve meşalelere Atatürk anısına sloganlar atılarak yürüyüş başladı. Yoğun güvenlik önlemi altına süren yürüyüş Uğur Mumcu Bulvarı'nda son buldu.


Saat 19.19'da Tarihi Taş Köprü üzerinde Atabarı gösteri yapıldı


Dünyanın hala kullanılan en eski köprüsü olma özelliğini taşıyan Taşköprü üzerinde Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışı ve milli mücadelenin başlangıcının 100'üncü yıldönümü etkinlikleri kapsamında, saatler 19.19 gösterdiğinde 250'si çocuk 750 kişi, 81 il ve 19 ülkede binlerce kişi eş zamanlı atabarı oynadı. Atabarı gösterisine, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, İl Kültür ve Turizm Müdürü Sabri Tari ile çok sayıda vatandaş katıldı.


19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100'üncü yıl


Pop müziğin ünlü sesi Edis, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve spor Bayramı'nın 100'üncü yıl kutlamalarında Adana'da sahne aldı. Uğur Mumcu meydanında gerçekleşen konsere binlerce Adanalı müziksever katıldı Edis, binlerce hayranlarına sevilen şarkılarını seslendirirken dans şovları ile sevenlerine görsel şölen yaşattı. - ADANA

Haber Yayın Tarihi: 19.05.2019 10:59 Kaynak: İHAVergi cezalarında uzlaşmayla indirim
Sosyal medya fenomeni kadın, futbolcu Emre Mor'un attığı mesajı ifşa etti Ahmet Çakar'ın açıklamaları sonrası Kıbrıs ayağa kalktı!