Adana Osb'de Fabrikaların Toplu Açılış Töreni - Son Dakika

Adana Osb'de Fabrikaların Toplu Açılış Töreni

24.04.2016 18:44
Adana Osb'de Fabrikaların Toplu Açılış Töreni, System.String[]

Adana Valisi Mustafa Büyük, yeni tesislerin açılmasıyla Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Böglesi'nin daha da değerli hale geldiğini belirtti.

Adana Valisi Mustafa Büyük, yeni tesislerin açılmasıyla Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Böglesi'nin daha da değerli hale geldiğini belirtti.

Büyük, Samsun Makina Sanayi AS Adana Fabrikası ve yapımı tamamlanan diğer tesislerin toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, Tufanbeyli Termik Santrali ve fabrika açılışları nedeniyle çifte sevinç yaşadıklarını söyledi.

Yapılan açılışlarla organize sanayi bölgesinin daha da değerli hale geldiğini ifade eden Büyük, "Özel sektör yatırımlarının yanı sıra ilimizde şehir hastanesi, stadyum, müze kompleksi, adliye, eğitim ve sağlık yatırımları da devam ediyor. Ülkemizin kalkınması ve milletimizin mutluluğu için çalışmaya devam edeceğiz. Yeni tesislerimizin hayırlı olması dileklerimle emeği geçenlere teşekkür ediyorum."diye konuştu.

Samsun Makina Sanayi AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Yücel ise Ortadağu, Akdeniz Havzası ve Afrika Kıtası devletlerinin gelecekte büyük alt yapı projelerinin gerçekleşeceği yerler olduğunu belirtti.

Yücel, Libya, Suriye ve Irak'ın yıkıldığını ve yarım asırda yapılan alt yapının yok edildiğini belirterek, "Bölgeye barışın gelmesiyle sadece bu ülkelerde yüzlerce milyar dolarlık alt yapı yatırımı yapılacaktır. Adana'nın bu pazarlara yakın olması yatırım yeri tercihinde önemli etken olmuştur. Samsun'da kazanılan Adana'da yatırıma dönüşmüştür." ifadelerini kullandı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Adana Osb'de Fabrikaların Toplu Açılış Töreni - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kız arkadaşını bıçaklayıp sosyal medyadan paylaştı: Ben gururluyum, yapmayın etmeyin dedim bıçakladım BB Erzurumspor'da Mehmet Özdilek ile yollar ayrıldı Sağlık Bakanlığı, koronavirüs ve grip arasındaki farkları gösteren bir görsel paylaştı Beşiktaş'tan Fenerbahçe'ye maç sonu üç gönderme birden Senegalli eski milli futbolcu Papa Bouba Diop hayatını kaybetti Bir Zamanlar Çukurova dizisinin Züleyha'sı Hilal Altınbilek'in paylaşımı, aşkını ortaya çıkardı 17 yaşındaki genç kız, evinde başından vurulmuş halde ailesi tarafından ölü bulundu Hezimete uğrayan Paşinyan'dan tarihi itiraf: Azerbaycan'la savaşacak gücümüz kalmadı