Afyon Şehitlerinin Ailelerine 'Devlet Övünç Madalyası ve Beratı' Verildi - Son Dakika

Afyon Şehitlerinin Ailelerine 'Devlet Övünç Madalyası ve Beratı' Verildi

02.02.2018 19:08

Afyon şehitlerinin ailelerine 'Devlet Övünç Madalyası ve Beratı' verildiKASTAMONU - Kastamonu'da, Şehit Er Ayhan Kurtçu ile Şehit Onbaşı Fatih Şalgam'ın ailesine Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildi.

Afyon şehitlerinin ailelerine 'Devlet Övünç Madalyası ve Beratı' verildi

KASTAMONU - Kastamonu'da, Şehit Er Ayhan Kurtçu ile Şehit Onbaşı Fatih Şalgam'ın ailesine Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildi.

Afyonkarahisar'da 2012 yılında mühimmat deposunda meydana gelen patlama sonucu Şehit düşen Er Ayhan Kurtçu'nun babası Kemal Kurtçu ile Şehit Onbaşı Fatih Şalgam'ın babası Metin Şalgam'a, Devlet Övünç Madalyası ve Beratı takdimi için Rıfat Ilgaz Kültür Merkezinde tören düzenlendi. Tören, şehitlerin öz geçmişlerinin okunmasıyla başladı. Merkez Darıbükü Köyü nüfusuna kayıtlı Şehit Er Ayhan Kurtçu'nun babası Kemal Murtçu ile Devrekani ilçesine bağlı Habeşli Köyü nüfusuna kayıtlı Şehit Onbaşı Fatih Şalgam'ın babası Metin Şalgam'a, Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildi.

Törende konuşan Vali Yaşar Karadeniz, "Kurtuluş Savaşı'nda Türk milleti zor olan bir şeyi başarırken aslında çok zor olan bir görevi de omuzlarına almıştı. Oda toprak egemenliğine bağlı olarak yapılan emperyalizmin sona erdirilmesi ve o defterin kapatılmasıydı. Emperyalist devletler onu asla unutmadı ve bizim düşmemizi bekliyorlar" dedi.

Bu güzel coğrafyada yaşayabilme varlıklarına şehitlere ve gazilere borçlu olduklarını söyleyen Vali Karadeniz, "Dıştan kolay kolay bu millete kimse zarar verememiştir. İçerden bir şeyler olduğunda bu devlet sona ermiş ancak her seferinde yeni bir devlet olarak yeniden tarih sahnesine çıkmıştır. İşte bu tarih bilinci ile 1960'lardan sonra başlatılan ve ülkemizi terörle yıpratma amacı güden 1980'lerden sonrada kartların daha açık oynandığı bir safhaya geçildi. Çok şükür elimizde ki kıt imkanlara rağmen, dünyanın desteği gizli veya açık PKK'ya olmasına rağmen bir karış toprağımızı bile vermedik. Biz bunu şehitlerimizin kahramanca mücadelesi sayesinde başardık" diye konuştu.

Türkiye'nin Suriye sınırında bir terör devleti kurulmaya çalışıldığına işaret eden Vali Karadeniz, "Biz, ülke olarak bu oyunu bekliyorduk. Şuanda aynı 100 yıl öncesinde Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi, terör maşaları eliyle yapılan terörizm kapatmayı kendimize hedef edindik ve o hedef doğrultusunda koşuyoruz. Tabii ki gönlümüzden geçen şehit ve gazinin olmamasıdır. Ama şunu da biliyoruz ki bu güzel coğrafyada var olacaksak, bu mücadeleyi sürdüreceksek şehitlerimiz olacaktır. Afrin'de Türkiye'nin yavaş hareket etmesinin neden kendi insanımıza en ufak bir zarar gelmemesi içindir" şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından Vali Yaşar Karadeniz, şehit ailelerine Devlet Övünç Madalyası ve Beratını verdi.

Afyon Şehitlerinin Ailelerine 'Devlet Övünç Madalyası ve Beratı' Verildi
Afyon Şehitlerinin Ailelerine 'Devlet Övünç Madalyası ve Beratı' Verildi
Afyon Şehitlerinin Ailelerine 'Devlet Övünç Madalyası ve Beratı' Verildi
Afyon Şehitlerinin Ailelerine 'Devlet Övünç Madalyası ve Beratı' Verildi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Afyon Şehitlerinin Ailelerine 'Devlet Övünç Madalyası ve Beratı' Verildi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Korona tedavisi gören Muhittin Böcek'ten güzel haber! Bilinci açıldı, konuşulanlara cevap veriyor Oktay Kaynarca ve Necati Şaşmaz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yeniden bir araya gelecek Avrupa'da koronavirüs paniği büyüyor! Ölüm haberleri peş peşe geldi, Fransa'da ulusal karantina ilan edildi İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı bulunan kız itiraf etti: Her şeyi kendim planladım