AK Parti'li Miroğlu, Paris'te Yılmaz Güney ile Ahmet Kaya'nın Mezarını Ziyaret Etti - Son Dakika

AK Parti'li Miroğlu, Paris'te Yılmaz Güney ile Ahmet Kaya'nın Mezarını Ziyaret Etti

26.03.2018 10:59
AK Parti'li Miroğlu, Paris'te Yılmaz Güney ile Ahmet Kaya'nın Mezarını Ziyaret Etti

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Avrupa Konseyi toplantısı için gittiği Fransa'nın başkenti Paris'te Yılmaz Güney ile Ahmet Kaya'nın mezarlarını ziyaret edip, çiçek bıraktı.

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Avrupa Konseyi toplantısı için gittiği Fransa'nın başkenti Paris'te Yılmaz Güney ile Ahmet Kaya'nın mezarlarını ziyaret edip, çiçek bıraktı.

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Bilim Kültür ve Medya Komitesi'nin toplantısına katılmak üzere Fransa'ya giden AK Parti'li Miroğlu ile eşi Canan Miroğlu, toplantı sonrası Paris'te bulunan Père Lachaise Mezarlığı'na uğradı. Miroğlu ve eşi, sanatçılar Ahmet Kaya ile Yılmaz Güney'in mezarlarını ziyaret ederek, çiçek bıraktı. AK Parti'li Miroğlu, ziyarete ilişkin sosyal medya hesabından fotoğraflarla birlikte şu mesajı paylaştı:

?"Paris'te yağmurlu bir gün. Canan'la beraber Père Lachaise Mezarlığı'na elimizde iki demet çiçekle giriyoruz. Biri Ahmet Kaya, diğeri Yılmaz Güney için. Aklımda de Gaulle'un ünlü sözü, de Gaulle ' Jean Paul Sartre, Fransa'dır' demişti. Yılmaz Güney ve Ahmet Kaya'nın Türkiye olması gibi. İkisi de çok sevdikleri ülkelerinden uzakta, ebedi uykularındalar. Onlara çok sevdikleri ülkelerinden selam söyledim. Zaman akıp gidiyor, ama Ahmet Kaya'nın şarkıları hiç eskimiyor ve aşılamıyor. Allah'ın rahmetiyle uyu sevgili Ahmet, seni unutmadık ve sana olan sevgimiz hiç azalmadı. Siverek'te başlayıp, Paris'te noktalanan bir hayat. Sürü, Yol ve Umutsuzlar'ın yönetmeni Yılmaz Güney burada yatıyor. Sinemamızın 'Çirkin Kralı'na Türkiye'den ve Siverekli, Adanalı hemşehrilerinden selam götürdük."

- Mardin

IOC, 2024 Olimpiyatları'nda IBA'nın müsabaka düzenleme hakkını elinden aldı IOC, 2024 Olimpiyatları'nda IBA'nın müsabaka düzenleme hakkını elinden aldı Çin ve Fransız Üniversiteleri Ortak İklim Değişikliği Pilot Programı Başlatıyor Çin ve Fransız Üniversiteleri Ortak İklim Değişikliği Pilot Programı Başlatıyor
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel AK Parti'li Miroğlu, Paris'te Yılmaz Güney ile Ahmet Kaya'nın Mezarını Ziyaret Etti - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement