"Almanya'da 10 mültecide korona virüsü teşhis edildi" - Son Dakika

"Almanya'da 10 mültecide korona virüsü teşhis edildi"

17.03.2020 14:05

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR), Almanya'nın farklı kentlerindeki toplam 10 mülteci ve sığınmacıda korona virüsü teşhis edildiğini duyurdu.

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR), Almanya'nın farklı kentlerindeki toplam 10 mülteci ve sığınmacıda korona virüsü teşhis edildiğini duyurdu.

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) sözcüsü Andrej Mahecic, Almanya'daki mülteci ve sığınmacılarda korona virüsü tespit edildiğini açıkladı. Mahecic, "Bu sabah itibariyle, Almanya'da kesinleşmiş 10 korona virüs vakası olduğunu öğrendik. Bunlar mülteci ya da sığınmacı olan kişiler" dedi. Vakaların Berlin, Münih ve Heidelberg kentlerinde tespit edildiğini ifade eden Mahecic, Alman yetkililere, virüse yakalanan mültecilere ve sığınmacılara kendi vatandaşlarıyla aynı şartlarda tedavi uygulamaları çağrısında bulundu.

Almanya'da son açıklanan raporlara göre, şu ana kadar tespit edilmiş 7 bin 610 vaka bulunurken, bugüne kadar 17 kişi ise hayatını kaybetti.

(İHA)

 Almanya'da 10 mültecide korona virüsü teşhis edildi

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel 'Almanya'da 10 mültecide korona virüsü teşhis edildi' - Son Dakika


Son Dakika

İBB'den ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine 250 lira destek İzmir'de sağlık personeline saldırı anı kamerada Trabzonspor, Danny Rose'u transfer etmeyi planlıyor Koronadan korunmak için "kutsal iksir" içen Sri Lankalı Sağlık Bakanı'nın testi pozitif çıktı Son Dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan vali ve kaymakamlara militan diyen Berhan Şimşek hakkında suç duyurusu Alman uzmandan FETÖ'nün "karanlık yapısı" konusunda uyarı: İlluminati tarikatından daha tehlikeli Ronaldo, Suudi Arabistan'dan gelen 53 milyon TL'lik reklam teklifini reddetti Ankara oyun havası oynayan Aleyna Tilki'nin performansı takipçileri tarafından beğenilmedi