Angelina Jolie'ye ait Winston Churchill tablosu 7 milyon sterline alıcı buldu - Son Dakika
BBC

Angelina Jolie'ye ait Winston Churchill tablosu 7 milyon sterline alıcı buldu

02.03.2021 17:07

ABD'li oyuncu Angelina Jolie'ye ait olan, eski İngiltere Başbakanı Winston Churchill'in imzasını taşıyan tablo, Londra'daki bir müzayedede açık artırmaya çıkarıldı. 7 milyon sterline (yaklaşık 71,5 milyon lira) alıcı bulan tablo, Churchill'in en pahalıya satılan eseri oldu.

Oscar ödüllü Amerikalı oyuncu Angelina Jolie'ye eski eşi Brad Pitt'in 2011 yılında New Orleans'ta satın aldığı eski İngiltere Başbakanı Winston Churchill imzası taşıyan tablo, Londra'daki bir müzayedede açık artırmaya çıkarıldı.

Angelina Jolie'ye ait Winston Churchill tablosu 7 milyon sterline alıcı buldu

"CHURCHİLL'İN EN ÖNEMLİ ESERİ"

Christie's Müzayede Evi'ndeki açık artırmaya çıkarılan tablo, tahmin edilenin dört katı fiyata yani 7 milyon sterline (yaklaşık 71,5 milyon lira) satıldı. Tabloyu satın alan kişi ya da kurumun açıklanmadığı Christie's Müzayede Evi'nin Sözcüsü, satılan son tablo için ise "Churchill'in en önemli eseri" dedi. Winston Churchill'in tabloları daha önce en fazla yaklaşık 1,8 milyon sterline alıcı bulmuştu.

2. DÜNYA SAVAŞI SIRASINDA ÇİZDİ

Churchill imzasını taşıyan "Tower of the Koutoubia Mosque" (Kütübiyye Camisi Minaresi) adlı tablo, Fas'ın Marakeş kentinde gün batımını sıcak tonlarla tuvale yansıtıyor. Tablonun geçmişi, 2. Dünya Savaşı sırasında 1943'te Fas'ta yapılan Casablanca Konferansı sonrasına uzanıyor. Churchill konferans sonrası bir gün daha kentte kalarak eserini tamamlamış ve tabloyu dönemin ABD Başkanı Franklin D. Rooselvelt'e doğum günü hediyesi olarak göndermişti. Öte yandan Angelina Jolie ve Brad Pitt'in iyi birer koleksiyoncu olduğu da biliniyor.

Angelina Jolie'ye ait Winston Churchill tablosu 7 milyon sterline alıcı buldu
Angelina Jolie'ye ait Winston Churchill tablosu 7 milyon sterline alıcı buldu

Son Dakika Dünya Angelina Jolie'ye ait Winston Churchill tablosu 7 milyon sterline alıcı buldu - Son Dakika Dünya

BBC

YORUMLAR

Son Dakika

Şampiyonluk yolundaki Beşiktaş'a, Cenk'in ardından bir kötü haber de Oğuzhan'dan geldi Şampiyonluk yolundaki Beşiktaş'a, Cenk'in ardından bir kötü haber de Oğuzhan'dan geldi Aracı olan herkesi ilgilendiriyor! Lastik etiketlerine düzenleme geldi Aracı olan herkesi ilgilendiriyor! Lastik etiketlerine düzenleme geldi Semra Özal, eşi Turgut Özal'ın son anlarını ilk kez anlattı: Apar topar araca aldılar, gerekli müdahale yapılmadı Semra Özal, eşi Turgut Özal'ın son anlarını ilk kez anlattı: Apar topar araca aldılar, gerekli müdahale yapılmadı Acılı evlattan yürek burkan sözler: Bırakın hastaneye gideceğim, belki yolda kurtarmışlardır Acılı evlattan yürek burkan sözler: Bırakın hastaneye gideceğim, belki yolda kurtarmışlardır Taksiciyi yol ortasında çekip vurdular! O anlar saniye saniye güvenlik kamerasında Taksiciyi yol ortasında çekip vurdular! O anlar saniye saniye güvenlik kamerasında Nisa Bölükbaşı bunları görmesin! Barış Murat Yağcı, model Jen Selter'e öpücük dolu yorumlar yağdırdı Nisa Bölükbaşı bunları görmesin! Barış Murat Yağcı, model Jen Selter'e öpücük dolu yorumlar yağdırdı Acil servisteki koronavirüs hastası 2 kez yataktan düştü! 9 gün sonra acı haberi geldi, aile şikayetçi oldu Acil servisteki koronavirüs hastası 2 kez yataktan düştü! 9 gün sonra acı haberi geldi, aile şikayetçi oldu Ebru Gündeş ve Reza Zarrab'ın boşanma davasında bomba iddia: Hadise ile Zarrab aşk yaşadı Ebru Gündeş ve Reza Zarrab'ın boşanma davasında bomba iddia: Hadise ile Zarrab aşk yaşadı