Ankara'daki Terör Saldırısı - Son Dakika

Ankara'daki Terör Saldırısı

17.10.2015 17:12
Ankara'daki Terör Saldırısı, System.String[]

Bursa, Çanakkale ve Balıkesir'de bazı sivil toplum kuruluşları, Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybedenler için anma programları düzenledi.

Bursa, Çanakkale ve Balıkesir'de bazı sivil toplum kuruluşları, Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybedenler için anma programları düzenledi.

Bursa Akademik Odalar Birliğinin Hüdavendigar Mahallesi'ndeki yerleşkesi önünde toplanan DİSK, KESK, TMMOB ve Türk Tabipleri Birliği üyeleri, "Emek, Barış, Demokrasi Mitingi 10 Ekim'de Ankara'da" yazılı pankartı açtı.

CHP Bursa milletvekilleri Ceyhun İrgil, Orhan Sarıbal, Nurhayat Kayışoğlu, HDP Bursa Milletvekili Asiye Kolçak'ın da katıldığı anma programında, pankartın önüne karanfiller bırakıldı.

Eyleme katılanlar, 5 dakika sessiz kalarak, terör saldırısına tepkilerini ifade etti.

Çanakkale'de de İskele Meydanı'nda toplanan DİSK, KESK, TMMOB ve Türkiye Tabipler Birliği üyeleri, meydandaki bir manolya ağacının altına, patlamada hayatını kaybedenler için karanfil bıraktı.

Eğitim-Sen Şube Başkanı Talat Koç, grup adın basın açıklaması yaptı. Grup, bir süre sessiz oturma eylemi yaptıktan sonra dağıldı.

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde bir toplantıya katılan Türk Diş Hekimleri Birliği Genel Başkanı Taner Yücel, Genel Sekreteri Ali Gürlek ile 34 ilin temsilcisi, Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya gelip, saldırıda yaşamını yitirenler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Daha sonra, Atatürk Anıtı'na kırmızı karanfiller bırakıldı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Ankara'daki Terör Saldırısı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cüneyt Özdemir, Ekrem İmamoğlu'nu eleştirdi: 5 tane galericiyle baş edemiyorsun, Doğu Akdeniz'de ne yapacaksın? Son Dakika: Türkiye'de 27 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 177 kişi vefat etti, 29 bin 845 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Yeni koronavirüs genelgesi! Derneklerin ve STK'ların her türlü etkinlikleri 3 ay süreyle yasaklandı Jese Rodriguez'in sevgilisinin doğum günü partisine gitmesi taraftarı çileden çıkardı Bakan Koca, vaka sayısı yüzde 100 artan 5 ili paylaşıp uyardı: Tedbirin olmadığı yerde tehdit devam ediyor Son Dakika: Berat Albayrak, Türkiye Varlık Fonu'ndaki görevinden istifa etti Koronavirüse yakalanan ünlü oyuncu Bahar Şahin diziden ayrıldı Hijyen kurallarını hiçe sayıp sahte peynir üreten firma, 55 bin lira ceza kesilerek kapatıldı