Antalya En İyi Çiçekçiler Seçildi - Son Dakika
Güncel

Antalya En İyi Çiçekçiler Seçildi

Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde Türkiye Çiçekçiler Birliği (TÇB) Çiçek Filosu 4'üncü Geleneksel Çiçekçiliğin Enleri Ödül Töreni yapıldı.

09.10.2017 11:24
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde Türkiye Çiçekçiler Birliği (TÇB) Çiçek Filosu 4'üncü Geleneksel Çiçekçiliğin Enleri Ödül Töreni yapıldı. Törende çiçekçiler gözleri bağlı en iyi sepeti yapmak için de yarıştı. TÇB Başkanı İsmail Başaran, Çiçek Filosu ile aylık ortalama 10 bin adet çiçek siparişi aldıklarını söyledi.

Türkiye genelinde 1100 üyesiyle çiçekçilik sektörünün önde gelen gruplarından biri olan Türkiye Çiçekçiler Birliği (TÇB) ve birliğe bağlı bayilerin oluşturduğu 'Çiçek Filosu' tarafından organize edilen 4'üncü Geleneksel Çiçekçiliğin Enleri Ödül Töreni Manavgat'ın Titreyengöl mevkiindeki Port River Otel'de gerçekleştirildi.

TÇB tarafından bayilere yönelik hazırlanan çiçekçilik sektörünün geliştirilmesi ve daha iyi hizmet sunması için hazırlanan eğitim programının ardından, ödüller verildi. Ödül törenine Türkiye Çiçekçiler Federasyonu Başkanı Daştan Evcen, TÇB Başkanı İsmail Başaran ve yönetim kurulu üyeleriyle birlik üyeleri katıldı. Gecede 'centilmenlik, zor bölge, özel tasarım, siparişte kusursuzluk, gelişimde öncü, hızlı teslimat, özel günler, zarafet' gibi 15 ayrı kategoride müşterilerin oylarıyla belirlenen çiçekçi mağazalarına ödülleri verildi.

GÖZLER BAĞLI YARIŞMA

Ödül töreninin ardından 2'şer kişiden oluşan 5 ayrı ekip gözleri kapalı şekilde en iyi çiçek sepetini yapmak için yarıştı. Yarışmacılar 15 dakikalık süre zarfında kendilerine verilen çiçeklerle yaptıkları sepetleri kadınlardan oluşan 11 kişilik jüriye beğendirmek için çaba gösterdi. Yarışmanın sonunda Serhan Alkan ve Şaban Kardaş ikilisi 109 puanla birinci oldu. Yarışmada dereceye girenlere para ödülü verildi.

AYLIK 10 BİN ÇİÇEK SİPARİŞİ

TÇB Başkanı İsmail Başaran, birlik olarak Türkiye'nin 81 ilinde 1100 mağaza ile hizmet verdiklerini anlatarak, Türkiye'de çiçekçilik sektörü aşağı yukarı 10 bin çiçekçiden oluşuyor. Biz Türkiye'de Türk sermayesiyle birlikte çiçekçi mağazalarının katılımıyla beraber Türkiye'de bir ilki (Çiçek Filosu) gerçekleştirdik. Bütün katılımcı arkadaşlarımızın bunun ununda, suyunda emeği oldu, katkı verdi. Biz, genel merkezi İstanbul'da oluşan bir oluşumu gerçekleştirdik. Türkiye'nin 81 iline aynı zamanda online çiçek siparişi verme, daha kaliteli, daha hızlı hizmet verebilen web sayfasıyla beraber çiçekçi mağazalarımızı birleştirdik dedi.

Çiçek Filosu ile aylık ortalama 10 bin adet çiçek siparişi aldıklarını belirten Başkan Başaran, Çiçekçiler arasında ortalama aylık 10 bin sipariş üreten bir kurumuz. Bunun da çiçek başına değeri ortalama 80 ile 120 lira arasında değişmektedir. Toplamında da yekün bir ciro tutuyor, bunun da her biri faturalandırılıyor. Asıl önemli olanda bu. Devlete KDV üreten bir kuruluşuz diye konuştu.

TÇB Başkanı Başaran, bağlı mağazaların siparişler için kendilerine komisyon ödemediğini de hatırlattı

Antalya En İyi Çiçekçiler Seçildi
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Antalya En İyi Çiçekçiler Seçildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement