Apple, App Store fiyatlarına zam yaptı! - Son Dakika

Apple, App Store fiyatlarına zam yaptı!

20.09.2022 09:32
Apple, App Store fiyatlarına zam yaptı!

Apple, Avrupa ve bazı diğer bölgelerde App Store uygulamalarının ve uygulama içi satın alımların fiyatlarının artacağını duyurdu.

Apple, iOS cihazlara mobil uygulamalar indirmek için kullanılan App Store fiyatlarının bazı ülkelerde değiştiğini açıkladı. Daha önce çok fazla fiyat değişikliği yaşanmayan platform, Euro'un Dolar'a karşı güç kaybetmesi ile zamlarla karşı karşıya kaldı.

App Store, Euro bölgesinde zamlandı

ABD'li teknoloji şirketi, Euro kullanan tüm ülke ve bölgelerde App Store uygulamalarının ve uygulama içi satın alımların fiyatlarının artacağını duyurdu. Apple, Euro bölgesi ülkelere ek olarak; Şili, Mısır, Japonya, Malezya, Pakistan, Polonya, Güney Kore, İsveç ve Vietnam'da da uygulama ve uygulama içi satın alma fiyatlarını artıracak.

Apple sessiz kaldı! App Store'daki bu uygulamalara dikkat

Şirket, tüm Euro bölgesi'nde fiyatları artırırken, Karadağ'ı ise ayrı tuttu. Şirket bu ülkede de zam yapmış olsa da fiyatlar, Euro bölgesi ile değişkenlik gösteriyor. Apple'ın neden böyle bir yol izlediği bilinmezken, bu zamların diğer ülkelere yansıyıp yansımayacağı ise henüz net değil.

Apple, App Store fiyatlarına zam yaptı!

App Store fiyatlandırmasının nasıl çalıştığını bilmeyenler için; Apple, geliştiricilere uygulamalarını fiyatlandırabilecekleri önceden ayarlanmış katmanlar sunuyor. Geliştiriciler de uygulamaları için belirledikleri katmanlarda fiyat verebiliyor.

Önümüzdeki ay ile birlikte Euro bazında artacak olan katmanların fiyatları ortalama yüzde 20 yükselmiş durumda. Örnek vermek gerekirse; Apple'ın birinci kademe olarak belirlediği 0.99 Euro'luk fiyat bundan böyle Avrupalı müşteriler için 1.19 Euro olacak. En üst seviye ise 999 Euro'dan 1.199 Euro'ya çıkmış durumda.

Apple, App Store fiyatlarına zam yaptı!

Apple, dünya genelinde App Store fiyat katmanlarını periyodik olarak düzenliyor. Geliştiriciler de bu fiyat katmanlarına göre hareket edebiliyor. Otomatik olarak yenilenen aboneliklerin ise bu fiyat artışından etkilenmeyeceğini hatırlatalım.

Fiyat artışını detaylı olarak incelemek isteyen okurlarımız her ülke için belirlenen fiyatlara bu listeden bakabilir. Peki siz App Store fiyatlarına gelen zam hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR
500
Afrika ülkesi Burkina Faso'da ordu iktidara el koydu Afrika ülkesi Burkina Faso'da ordu iktidara el koydu Burkina Faso'da darbe sonrasında ülkenin lideri yüzbaşı İbrahim Traore oldu Burkina Faso'da darbe sonrasında ülkenin lideri yüzbaşı İbrahim Traore oldu Akşener: Donetsk, Lugansk, Kherson ve Zaporozhye Referandumları ile Egemenlik Hakkına Saygı İlkesi İhlal Edilmiştir. Akşener: Donetsk, Lugansk, Kherson ve Zaporozhye Referandumları ile Egemenlik Hakkına Saygı İlkesi İhlal Edilmiştir.
Kaynak: Shiftdelete

Son Dakika Teknoloji Apple, App Store fiyatlarına zam yaptı! - Son Dakika

Bu haber Shiftdelete tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Shiftdelete tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Shiftdelete kurumudur.

Advertisement