Son Dakika Haberleri: Aranan Teröristler YPG Safında Öldü!

Aranan Teröristler YPG Safında Öldü!

2 yıl önce

300'er bin lira ödülle aranan 2 PKK'lı, Suriye'de YPG saflarında, 1 milyon ödülle aranan bir PKK'lı terörist ise Dağlıca'da ölü ele geçirildi.

PKK'nın  Suriye'deki uzantısı olan PYD'nin askeri kanadı YPG, isimlerini açıkladığı 22 teröristin, çeşitli tarihlerde  Suriye'nin çeşitli kentlerinde öldürüldüğünü duyurdu. Listedeki teröristlerle ilgili olarak araştırma yapan istihbarat birimleri  Vahdettin Uyanık ve Şerifa Naşa'nın,  PKK üyesi olduklarını ve  İçişleri Bakanlığı'nca 300 bin TL ödül verilen gri listede yer aldıklarını belirledi. Bu açıklama,  PKK ile PYD arasındaki organik ilişkiyi bir kez daha gözler önüne serdi.

O HAİN DE 1 MİLYON ÖDÜLLÜ ÇIKTI

Hakkâri  Dağlıca'da iki hafta önce eylem hazırlığı yaparken İHA'lar tarafından tespit edilen ve hava saldırısında öldürülen 9 terörist arasında ise başlarına 1 milyon TL para ödülü konan yeşil listede yer alan  Diyarbakır, Hakkâri,  Bitlis'te 12 ayrı silahlı saldırıda 8 güvenlik görevlisinin şehit edilmesi suçundan aranan Çekdar Zinar Kod adlı  Ahmet İpek'in de (28) bulunduğu belirlendi.  PKK'dan YPG'ye geçen teröristlerin 3 yıl önce bu bölgeye giden " Bahoz Erdal" kod adlı  Fehman Hüseyin ve "Sofi Nurettin" kod adlı Nurettin Halef Al Muhammed'in götürdüğü belirlendi. (Kaynak:  Sabah)

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Ayşegül Aldinç, Sütyensiz Pozuyla Yıllara Meydan Okudu Yaşlı Erkekleri Cinsel Organlarına Dokunarak Soyan Yankesicilik Çetesi Çökertildi
Aleyna Tilki, İngilizce Eğitimi İçin Okulunu Dondurup Los Angeles'a Gitti