Son Dakika Haberleri: Atatürk Ebediyete İntikalinin 80. Yılında İznik'te Törenlerle Anıldı

Atatürk Ebediyete İntikalinin 80. Yılında İznik'te Törenlerle Anıldı

4 gün önce

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 80. yılında tüm yurtta olduğu gibi İznik'te de törenlerle anıldı. Saatler 09:05'i gösterdiğinde İznik'te sirenler çaldı, hayat durdu.

Atatürk Ebediyete İntikalinin 80. Yılında İznik'te Törenlerle Anıldı, System.String[]

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 80. yılında tüm Türkiye'de olduğu gibi İznik'te de törenlerle anıldı. İlk tören Atatürk'ün manevi huzurunda gerçekleşti. İlçe Kaymakamı Bülent Bayraktar ve Belediye Başkanı Osman Sargın'ın çelenk sunumundan sonra sirenler eşliğinde 2 dakikalık Saygı Duruşu ve ardından İstiklal Marşı'mızın okunmasıyla bayraklar yarıya inerken burada ki tören tamamlandı.

Törenlerin İznik'te ki ikinci adresi ise Devlet Su İşleri Konferans Salonu oldu. Burada ki törene İznik Kaymakamı Bülent Bayraktar, Belediye Başkanı Osman Sargın, Cumhuriyet Savcısı Sebahattin Taha Hasbutcu, Emniyet Müdürü Ahmet Tekin, İlçe Müftüsü Üzeyir Yavaş, Jandarma Komutanı Tuncay Doğan, Milli Eğitim Müdürü Muhammed Asil, Gaziler, Siyasi partilerin ilçe başkanları ve yöneticileri, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

İznik Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan 10 Kasım Atatürk'ü Anma Etkinliği'nde ilk olarak "Bence Atatürk" isimli video gösterimi gerçekleşti.Atatürk'ün sevdiği şarkılar ve anlatımların yapıldığı etkinlikte hazırlanan tiyatro da öğrencilerin dünya liderleri gözünden Atatürk'ü anlatımları izleyiciler tarafından beğeni topladı.

Program sonunda İznik Kaymakamı Bülent Bayraktar ve Belediye Başkanı Osman Sargın ile protokol üyeleri İznik Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi'ni hazırladıkları program dolayısıyla tebrik etti.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın ise günün anlam ve önemini belirten açıklamasında "Cumhuriyetimizin kurucusu; Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikal edişinin 80. yılında şükranla anıyor, manevi huzurunda saygıyla eğiliyoruz. Ruhu şad olsun" dedi.
Atatürk Anıtına Baltayla Saldıran Kadın Serbest Bırakıldı ASELSAN'dan Tam Kadro Anıtkabir Ziyareti

Atatürk'e Hakaretten Tutuklanan Üniversiteli Kız, Adli Kontrolle Serbest Bırakıldı Atatürk Büstüne Saldırıldığını Duyan Çocuğun Verdiği Tepki Sosyal Medyada Büyük Beğeni Topladı