Avrupalı gurbetçilerden Şırnak'ta yaşayan dezavantajlı ailelere yardım eli - Son Dakika

Avrupalı gurbetçilerden Şırnak'ta yaşayan dezavantajlı ailelere yardım eli

15.08.2021 20:22
Avrupalı gurbetçilerden Şırnak'ta yaşayan dezavantajlı ailelere yardım eli

Avrupa'daki gurbetçiler, Help Yetim ve İnsani Yardım Organizasyonu aracılığıyla Şırnak'ın Silopi ilçesinde yaşayan dezavantajlı ailelere gıda kolisi ve giysi yardımında bulundu.

Avrupa'daki gurbetçiler, Help Yetim ve İnsani Yardım Organizasyonu aracılığıyla Şırnak'ın Silopi ilçesinde yaşayan dezavantajlı ailelere gıda kolisi ve giysi yardımında bulundu.

Merkezi Avrupa'da olan sivil toplum kuruluşu, hayırsever gurbetçilerin bağışları ile ilçede tespit edilen dezavantajlı 25 aileye gıda kolisi ile 84 bireye giysi yardımı ulaştırdı.

Help Yetim ve İnsani Yardım Organizasyonu Genel Başkanı Cahit Ataş, yaptığı açıklamada, Afrika ve Asya ülkelerinde yaşayan yardım muhtaç insanların yanı sıra Türkiye'de tespit ettikleri dezavantajlı ailelere hayırseverlerin destekleri ile insani yardımda bulunduklarını belirtti.

Son olarak Silopi ilçesinde yardım faaliyeti bulunduklarını ifade eden Ataş, şunları kaydetti:

"Yardım kuruluşu olarak hayırseverlerden aldığımız bağışları yerine ulaştırıyoruz. Gerek Türkiye, gerek Avrupa ya da dünyanın çeşitli ülkelerindeki gurbetçi vatandaşlarımızdan sürekli destek alıyoruz. Amacımız insanlar arasında bir yardım ve gönül köprüsü kurmaktır. Her alan da faaliyetlerimiz sınırsız devam ediyor. Sağlık, eğitim, giysi, gıda, su kuyuları, afet ya da heyelan gibi durumlar da yardım gönüllülerimiz ile devreye girerek üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz. Bu kapsam da bizlere bağışta bulunan hayırseverlere teşekkür ediyoruz. Gerek Şırnak gerekse Türkiye'nin farklı bölgelerindeki yardıma muhtaç insanlara her zaman için ulaşacağız."

YORUMLAR
500
Bakan Koca'nın açıkladığı maymun çiçeği virüsüne yakalanan kişi, İstanbul'da bir şehir hastanesinde tedavi görüyor Bakan Koca'nın açıkladığı maymun çiçeği virüsüne yakalanan kişi, İstanbul'da bir şehir hastanesinde tedavi görüyor Türkiye'de ortaya çıkan ilk maymun çiçeği vakası endişe yarattı! İşte herkesi korkutan virüsle alakalı tüm soruların yanıtı Türkiye'de ortaya çıkan ilk maymun çiçeği vakası endişe yarattı! İşte herkesi korkutan virüsle alakalı tüm soruların yanıtı Maymun çiçeği hastalığı Türkiye'de de ortaya çıktı: İlk vaka 37 yaşında bağışıklık sistemi yetersizliği olan kişide tespit edildi Maymun çiçeği hastalığı Türkiye'de de ortaya çıktı: İlk vaka 37 yaşında bağışıklık sistemi yetersizliği olan kişide tespit edildi
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Avrupalı gurbetçilerden Şırnak'ta yaşayan dezavantajlı ailelere yardım eli - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement