Son Dakika Haberleri: Babamın Ceketi" Ekibi Diyarbakır'da

Babamın Ceketi" Ekibi Diyarbakır'da

9 gün önce

Müfit Can Saçıntı'nın yazıp yönettiği ve başrolünde oynadığı "Babamın Ceketi" filminin ekibi, Diyarbakır'da seyirciyle buluştu.

Babamın Ceketi
Müfit Can Saçıntı'nın yazıp yönettiği ve başrolünde oynadığı "Babamın Ceketi" filminin ekibi, Diyarbakır'da seyirciyle buluştu.

Saçıntı, bir alışveriş merkezindeki etkinlikte, AA muhabirine, filmde üniversite mezunu bir çocuğun işsizlik sonucu babasıyla olan çatışmasının anlatıldığını söyledi.

Filmin geçen hafta vizyona girdiğini anımsatan Saçıntı, seyirciyle buluşmak için Diyarbakır'a geldiğini aktardı.

Saçıntı, yönetmenlerin genelde İstanbul, Bursa, Antalya, İzmir gibi kentleri tercih ettiğini vurgulayarak, "Kimsenin gitmediği Anadolu'ya gitmemiz gerektiğini söyledim. Gişede beklediğimiz ilgiyi göremedik. Bazı salonlar bizim filmimizi kaldırdı. Ancak Diyarbakır bana da sahip çıktı, filmime de sahip çıktı. Bu nedenle koşa koşa, seve seve Diyarbakır'a geldim." dedi.

Saçıntı, kentteki kurum ve kuruluşların sinemacılara çağrı yapması durumunda, Diyarbakır'da sinema filmleri çekilebileceğini sözlerine ekledi.

Baba oğul çatışmasını anlatan "Babamın Ceketi" adlı film, 5 Ekim'de vizyona girmişti.

"Mandıra Filozofu", "Yengen ve Şengen", "Yaşamak Güzel Şey" gibi yapımların da yönetmenliğini üstlenen Saçıntı, filmin vizyona girdiği tarihten bu yana Türkiye'nin birçok şehrini ziyaret ediyor.Ehliyetine 5 Kez El Konuldu, Yine Direksiyon Başında Alkollü Yakalandı Müslüm Gürses'in Hayat Hikayesinin Anlatıldığı Filmi İzleyen 2 Aylık Anne Şükran Ovalı Sütten Kesildi

Yol Arkadaşım 2 Filminin 10 Günlük İzlenme Sayısı Belli Oldu Yakışıklı Oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, Eşi Başak Dizer'in Reklam Fiminde Oynamasına İzin Vermedi