Bakan Soylu'nun tepkisini çeken Mehmet Ağar özür diledi - Son Dakika

Bakan Soylu'nun tepkisini çeken Mehmet Ağar özür diledi

13.05.2021 14:20

Daha önce yaptığı açıklamada Yalıkavak Marina için, "Bugün eğer mafya buraya giremiyorsa bizim burada olmamızdandır" ifadelerini kullanan Mehmet Ağar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kendisine yönelik eleştirisinin ardından geri adım attı. Konuyla ilgili konuşan Ağar, "Benim bu tabiri kullanmam fevkalade yanlıştır. Bütün meslektaşlarımı incittiğimi düşünüyorum, kalbi özür diliyorum" ifadelerini kullandı.

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, iş insanı Mübariz Mansimov'u tehdit ederek Yalıkavak Marina'yı aldığı iddiasıyla ilgili dün Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk'e dikkat çeken açıklamalarda bulunmuştu.

MEHMET AĞAR NE DEDİ?

Ağar, Öztürk'e verdiği röportajda, "Ben alnı açık gezerim. Böyle olduğumu devlet de, millet de bilir. Benden, ehli namus olan, ehli vatan olan kimse şikayetçi olmaz. Ama son dönemlerde Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve PKK sitelerimarina ve benimle ilgili yalan haberler üretiyor. Bunlar karşılık bulmuyordu. Şimdi farklı taktikler uygulanıyor. Beni gündeme getirmelerinin asıl nedeni de bizi buradan uzaklaştırmak. Bizi buradan uzaklaştırınca yapılacak olan da belli: Buraya mafya çökecek. Bugün eğer mafya buraya giremiyorsa bizim burada olmamızdandır" ifadelerini kullanmıştı.

BAKAN SOYLU'DAN TEPKİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise bugün Sedat Peker'in iddialarına karşın yaptığı açıklamada Mehmet Ağar'ın Yalıkavak Marina için kullandığı "Bugün eğer mafya buraya giremiyorsa bizim burada olmamızdandır" ifadesine de tepki gösterdi. Bakan Soylu açıklamasında "İnşallah saygısız gazetecinin çarpıtmasıdır. Benim devletim Libya'ya ve Karabağ'a çökülmesine fırsat vermedi. Kıytırık bir marinaya mafya bozuntularının çökmesine fırsat vermez. Türkiye eski Türkiye değil" sözlerine yer verdi.

ÖZÜR GELDİ

Bakan Soylu'nun gündeme bomba gibi düşen bu çıkışı sonrası gözlerin çevrildiği Mehmet Ağar'dan da ilk yorum geldi. Ağar, Bakan Soylu'nun eleştirileri sonrası "Bütün eleştirilere hak veriyorum. Olayın kızgınlığından dil sürçmesi söz konusu. Benim bu tabiri kullanmam fevkalade yanlıştır. Bütün meslektaşlarımı incittiğimi düşünüyorum, kalbi özür diliyorum" açıklamasını yaptı.

Bakan Soylu'nun tepkisini çeken Mehmet Ağar özür diledi

Son Dakika Politika Bakan Soylu'nun tepkisini çeken Mehmet Ağar özür diledi - Son Dakika


Son Dakika

Çırılçıplak pozuyla çok konuşulan Eda Taşpınar, şimdi de bikinisiyle gündeme bomba gibi düştü 00:12 Çırılçıplak pozuyla çok konuşulan Eda Taşpınar, şimdi de bikinisiyle gündeme bomba gibi düştü İşte annelik böyle bir şey! Fedakar leylek, ölüm pahasına yavrularını korudu 22:23 İşte annelik böyle bir şey! Fedakar leylek, ölüm pahasına yavrularını korudu Eğlenmek için gittiği bara göğüs dekoltesi nedeniyle alınmayan kadın isyan etti 21:59 Eğlenmek için gittiği bara göğüs dekoltesi nedeniyle alınmayan kadın isyan etti
Milli Takım yenildi, Ekrem İmamoğlu ima dolu paylaşımda bulundu 21:34 Milli Takım yenildi, Ekrem İmamoğlu ima dolu paylaşımda bulundu Saadet Partisi'ndeki gerilimde yeni perde! Eski Genel Başkan Mustafa Kamalak da safını seçti 19:31 Saadet Partisi'ndeki gerilimde yeni perde! Eski Genel Başkan Mustafa Kamalak da safını seçti Bakan Koca'nın paylaştığı 1 günde 224 kişiye aşı yapan Sabire hemşire konuştu 18:32 Bakan Koca'nın paylaştığı 1 günde 224 kişiye aşı yapan Sabire hemşire konuştu
Gaziantep'te bir işletmeci intihardan vazgeçirmeye çalıştığı adam tarafından öldürüldü 17:49 Gaziantep'te bir işletmeci intihardan vazgeçirmeye çalıştığı adam tarafından öldürüldü Son zamanlarda artan polis intiharları sosyal medyanın gündemine oturdu 15:38 Son zamanlarda artan polis intiharları sosyal medyanın gündemine oturdu
Advertisement