Son Dakika Haberleri: Bartın'dan Kısa Kısa

Bartın'dan Kısa Kısa

3 ay önce

Geçen ay açılışı gerçekleşen Gazhane Kültür Parkını Kurban Bayramında 36 bin kişinin ziyaret ettiği bildirildi.

Bartın'dan Kısa Kısa, System.String[]
Geçen ay açılışı gerçekleşen Gazhane Kültür Parkını Kurban Bayramında 36 bin kişinin ziyaret ettiği bildirildi.

Belediye Başkanı  Cemal Akın, yaptığı yazılı açıklamada, 11 bin metre kare alan üzerine kurulan ve kafeterya, teras, süs havuzları, çocuk parkı, dinlenme alanları, açık hava sineması ile tarihi yapıların maketlerinin bulunduğu sergi alanını içinde bulunduran parkın, halktan yoğun ilgi gördüğünü belirtti.

70 ağaç ve 4 bin bitki ile yeşillendirilen Gazhane Kültür Parkı'nı, Kurban Bayramında 36 bin kişi tarafından ziyaret edildiğini kaydeden Akın, halkın güzel vakit geçirebileceği, çocukların eğlendiği mekanlar kazandırmanın kendilerini mutlu ettiğini aktardı.

- Halk oyunları kurs kayıtları

Bartın Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Bünyesindeki  Bartın Belediyesi Halk Dansları Topluluğunun, yeni dönem kurs kayıtlarının 15  Eylül'de başlayacağı bildirildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, yaz döneminde de çalışmalarını sürdüren  Bartın Belediyesi Halk Dansları Topluluğu'nun, 5 kategoride 145 dansçı ile birçok festivale katılarak,  Bartın'ı ve  Bartın Belediyesini başarıyla temsil ettiği belirtildi.

2017-2018 sezonunda Halk Dansları Topluluğuna katılmak isteyenlerin 15  Eylül –  15 Ekim tarihleri arasında  Bartın Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne başvurabilecekleri kaydedilen açıklamada, oyuncuların yeni sezonda  Bartın yöresi kız ve erkek oyunları,  Artvin, Azeri,  Van,  Ankara Yöresi halk oyunları ile Roman Dansı öğrenerek, sahneleyecekleri aktarıldı.
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


50 Yıl Boyunca Fıstık ve Badem Ekecek Çiftçiye Bedava Tarla Verilecek "Benim de Çocuğum Var" Diyerek Kandırdı, 21 Gün Tecavüz Etti
Rasim Ozan Kütahyalı: Yaptığım Zevzeklikti, En Çok Boşnak Yemeklerini Severim