Bayramiç Barajı'nda Odun Avı - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN
Bayramiç Barajı'nda Odun Avı

Bayramiç Barajı'nda Odun Avı

20.02.2015 11:03

Çanakkale'nin Bayramiç İlçesi'nde, yağmurla birlikte eriyen kar sularının Kaz Dağları'nın eteklerinden baraja taşıdığı ağaç parçaları, vatandaşlar için kışlık odun oldu.

Çanakkale'nin Bayramiç İlçesi'nde, yağmurla birlikte eriyen kar sularının Kaz Dağları'nın eteklerinden baraja taşıdığı ağaç parçaları, vatandaşlar için kışlık odun oldu. Bayramiç Barajı'ndan halat ve sırık ucuna bağlanan çengellerle odunları toplayan vatandaşlar, eşek ve traktörlere yükleyerek evlerinin yolunu tuttu.

İlçe merkezine 3 kilometre mesafedeki Bayramiç Barajı, son günlerde etkili olan yağmur ile birlikte eriyen kar sularının taşıdığı ağaç parçalarıyla doldu. Kaz Dağları eteklerinden baraja sürüklenen ağaç parçalarıyla yakacak ihtiyacını karşılamak isteyen köylüler, baraja akın etti. Halatların ve sırıkların ucuna demir çengel takan köylüler, barajda balık yerine bu kez odun avlamaya başladı. Yakaladıkları odunları kıyıya çekip biriktirenler ardından traktörlerine ve eşeklerine yükleyip evlerine götürdü.

Kışın etkili olduğu bu günlerde, topladıkları odunların büyük fayda sağlayacağı kaydedildi. Köylülerden 45 yaşındaki Mahir Yıldırım, bu yıl kış çetin geçtiğini ve çok fazla odun tükettiklerini belirterek, "Artık odunluklarımız boşalmak üzereydi. Dağlardan baraja inen odunlar yardımımıza yetişti" dedi. - Çanakkale

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bayramiç Barajı'nda Odun Avı - Son Dakika


Advertisement