Belgrad Büyükelçisi Aksoy, Sırbistanlı öğrencileri Türkiye Burslarına başvurmaya çağırdı - Son Dakika

Belgrad Büyükelçisi Aksoy, Sırbistanlı öğrencileri Türkiye Burslarına başvurmaya çağırdı

26.01.2023 17:16

Türkiye'nin Belgrad Büyükelçisi Hami Aksoy, Sırbistanlı öğrencileri Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) koordinasyonunda yürütülen "Türkiye Bursları" programına başvuru yapmaya davet etti.

Türkiye'nin Belgrad Büyükelçisi Hami Aksoy, Sırbistanlı öğrencileri Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) koordinasyonunda yürütülen "Türkiye Bursları" programına başvuru yapmaya davet etti.

Aksoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Balkanlardan öğrencilerin de bu programa ilgisinin yüksek olduğunu belirterek, "Geçen yıl Sırbistan'dan 45 öğrenci bu burstan istifade etti." dedi.

Geçen yıl rekor kırıldığını, 171 ülkeden 170 bini aşkın öğrencinin bu bursa müracaat ettiğini dile getiren Aksoy, "Bence bu ilginin en önemli nedeni son derece kapsamlı bir program olması. Bu sadece üniversite harçlarını ya da öğrencilerin üniversiteye kayıtlarını içeren bir program değil. Ayrıca öğrencilere sağlık hizmeti veriliyor, sigortaları yapılıyor ve Türkçe dil eğitimi veriliyor." diye konuştu.

Program kapsamında öğrencilerin Türkiye'nin en iyi üniversitelerinde eğitim alma şansını elde ettiklerine dikkati çeken Aksoy, öğrencilerin mezuniyetten sonra "Türkiye'nin elçileri" görevini üstlendiğini söyledi.

Aksoy, Sırbistanlı öğrencilerin İstanbul, Ankara ve İzmir'in yanı sıra diğer birçok şehirde kaliteli eğitim alabileceklerini kaydetti.

"Türkiye Bursları" programını tamamlayan mezunlar arasında, büyükelçilik görevini üstelenen kişilerin de bulunduğunu belirten Aksoy, Sırbistanlı öğrencilerin "Türkiye Bursları" programından yararlanmasını istediklerini dile getirdi.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Sırp lider Vucic, Ohri'deki Belgrad-Priştine diyaloğu toplantısını değerlendirdi Açıklaması Sırp lider Vucic, Ohri'deki Belgrad-Priştine diyaloğu toplantısını değerlendirdi Açıklaması Sırbistanlı kadınlar, depremzede kadınlara yardım paketi hazırladı Sırbistanlı kadınlar, depremzede kadınlara yardım paketi hazırladı

Son Dakika Güncel Belgrad Büyükelçisi Aksoy, Sırbistanlı öğrencileri Türkiye Burslarına başvurmaya çağırdı - Son Dakika


Advertisement