Biden'ın Beyaz Saray'a giden yolda "kara para" ile desteklendiği iddia edildi - Son Dakika

Biden'ın Beyaz Saray'a giden yolda "kara para" ile desteklendiği iddia edildi

24.01.2021 17:47

Geçtiğimiz yıl 3 Kasım'da ABD Başkanı seçilen Joe Biden ile ilgili dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı. 20 Ocak'ta başkanlık görevini devralan Biden'ın seçim kampanyasının "kara para" ile desteklendiği öne sürüldü.

ABD'li medya kuruluşlarından Bloomberg'de yer alan haberde, Biden'ın kampanyasının isimi belli olmayan bağışçılardan gelen 145 milyon dolar ile desteklendiği, Demokratların yıllardır "kara para" olarak nitelendirilen bu bağışlara tepki gösterdiği ifade edildi.

TOPLANAN BAĞIŞ MİKTARI REKOR KIRDI

Biden için toplanan bu bağışların, rakibi eski Başkan Donald Trump adına toplanan 28,4 milyon doları gölgede bıraktığı, 2012'de Cumhuriyetçi başkan adayı Mitt Romney için toplanan 113 milyon dolarlık yardımı da aşarak rekor kırdığı belirtildi.

Haberde, Demokratların siyasette kara parayı yasaklama hareketinin ön saflarında yer aldığı hatırlatıldı.

Biden'ın Beyaz Saray'a giden yolda kara para ile desteklendiği iddia edildi

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Biden'ın Beyaz Saray'a giden yolda 'kara para' ile desteklendiği iddia edildi - Son Dakika Dünya


Son Dakika

Son Dakika: Rıdvan Dilmen, sosyal medyadan yaptığı açıklamayla futbol yorumculuğunu bıraktı 11 şehidimiz için mesaj yayınlayan Demirtaş'ın, "Şehit" yerine "Yaşamını yitiren askerler" demesi büyük tepki çekti Süper Lig'de şampiyonluk oranları değişti! Fenerbahçe'yle Beşiktaş favori konumuna geldi Kaymakamın tepki çeken görüntüsü sonrası Zonguldak Valiliği'nden açıklama geldi Sosyal medyada şehitlerimize hakaret eden genç kız gözaltına alındı Vatandaşın kafasındaki soru işaretleri kalkacak! Faizsiz ev ve araç edindirme şirketleriyle ilgili yasa çıktı Temizleme çubuğunu kulağında unuttuğu için zarı patlayan Tuğba Altıntop, bugün ameliyat olacak Trabzon'da akılalmaz olay! Temaslılarını gizlediler, gerçek boş pide kutularıyla ortaya çıktı