Biden'ın Beyaz Saray'a giden yolda "kara para" ile desteklendiği iddia edildi - Son Dakika

Biden'ın Beyaz Saray'a giden yolda "kara para" ile desteklendiği iddia edildi

24.01.2021 17:47

Geçtiğimiz yıl 3 Kasım'da ABD Başkanı seçilen Joe Biden ile ilgili dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı. 20 Ocak'ta başkanlık görevini devralan Biden'ın seçim kampanyasının "kara para" ile desteklendiği öne sürüldü.

ABD'li medya kuruluşlarından Bloomberg'de yer alan haberde, Biden'ın kampanyasının isimi belli olmayan bağışçılardan gelen 145 milyon dolar ile desteklendiği, Demokratların yıllardır "kara para" olarak nitelendirilen bu bağışlara tepki gösterdiği ifade edildi.

TOPLANAN BAĞIŞ MİKTARI REKOR KIRDI

Biden için toplanan bu bağışların, rakibi eski Başkan Donald Trump adına toplanan 28,4 milyon doları gölgede bıraktığı, 2012'de Cumhuriyetçi başkan adayı Mitt Romney için toplanan 113 milyon dolarlık yardımı da aşarak rekor kırdığı belirtildi.

Haberde, Demokratların siyasette kara parayı yasaklama hareketinin ön saflarında yer aldığı hatırlatıldı.

Biden'ın Beyaz Saray'a giden yolda kara para ile desteklendiği iddia edildi

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Biden'ın Beyaz Saray'a giden yolda 'kara para' ile desteklendiği iddia edildi - Son Dakika Dünya


Son Dakika

Belediye işçilerle anlaştı! Maltepe'yi çöp dağlarına çeviren grev sona erdi Tuba Büyüküstün'ü görenler tanıyamadı! Joker'in kız arkadaşı Harley Quinn oldu Akıllı telefonla yapılan koronavirüs testi geliştirildi Bakan Selçuk'tan 'özür' paylaşımı: Vaka artışı yeniden değerlendirme zorunluluğunu doğurmuştur Leipzig'e galibiyeti getiren Sörloth, Mönchengladbach cephesinin tepkisini çekti Hevesle internetten beğenip otomobil satın alan kadın hayatının şokunu yaşadı! Her şey çıkan beyaz dumanla başladı Normalleşme bekleyen İstanbullulara kötü haberi Bilim Kurulu üyesi verdi: Tam açılmayı konuşmak için erken Kayalıklar arasında bulduğu Atatürk büstünü terk etmeye yüreği el vermeyince, evine getirip bahçesine dikti