BM Suriye Özel Temsilciliğine Norveçli Diplomat Geir Pedersen Atandı - Son Dakika

BM Suriye Özel Temsilciliğine Norveçli Diplomat Geir Pedersen Atandı

31.10.2018 22:47
BM Suriye Özel Temsilciliğine Norveçli Diplomat Geir Pedersen Atandı

BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilciliği görevine Norveçli diplomat Geir O. Pedersen atandı.

BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilciliği görevine Norveçli diplomat Geir O. Pedersen atandı.

BM Genel Sekreter Sözcülüğünden yapılan açıklamaya göre BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Suriye Özel Temsilciliği görevine 2017'den bu yana Norveç'in Pekin Büyükelçisi olan Geir O. Pedersen'i atadı.

Guterres, Suriye'deki barış arayışlarına yönelik çabaları ve bu sürece katkılarından dolayı BM Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura'ya da teşekkürlerini sundu.

Pedersen, bu göreve getirilen 4. özel temsilci oldu.

Pedersen, daha önce ülkesinin New York'ta BM Daimi Temsilciliğini yürütmüş, Lübnan'da ise üst düzey BM yetkilisi olarak görev yapmıştı.

BM Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura görevde kaldığı 4 yılın ardından bu ay sonunda istifa edeceğini açıklamıştı.

Suriye Özel Temsilciliğine 2014 yılında atanan Mistura, bu görevi eski Cezayir Dışişleri Bakanı Lahdar Brahimi'den devralmıştı. Daha önce ise temsilcilik görevini eski BM Genel Sekreteri Kofi Annan yürütmüştü.

YORUMLAR
500
İletişim Başkanı Altun'dan, BM'ye yeniden yapılandırma çağrısı İletişim Başkanı Altun'dan, BM'ye yeniden yapılandırma çağrısı Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'dan, BM'nin yeniden yapılandırılması çağrısı Açıklaması Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'dan, BM'nin yeniden yapılandırılması çağrısı Açıklaması ABD öncülüğündeki koalisyonun Deyrizor'daki üssünün yakınlarına roketli saldırı ABD öncülüğündeki koalisyonun Deyrizor'daki üssünün yakınlarına roketli saldırı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel BM Suriye Özel Temsilciliğine Norveçli Diplomat Geir Pedersen Atandı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement