Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Koç: "2012-2013 Yıllarında Yaklaşık 40 Milyon Liralık Sağlık Yatırımları ile Bolu, Kalitesine Kalite Katacak" - Son Dakika

Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Koç: "2012-2013 Yıllarında Yaklaşık 40 Milyon Liralık Sağlık Yatırımları ile Bolu, Kalitesine Kalite Katacak"

02.01.2012 15:20
Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Koç:

Bolu İl Sağlık Müdürü Dr.

Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç, 2012 ve 2013 yıllarında yapacakları yaklaşık 40 milyon liralık yatırımla, ilin kalitesine kalite katacaklarını söyledi.

Koç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yatırımların tamamlanmasıyla Bolu'nun sağlık alanında en gözde illerden biri konumuna geleceğini kaydetti.

Koç, 32 bin metrekarelik arsa üzerine yaklaşık 15 milyon lira maliyetle inşa edilecek olan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinin proje aşamasında olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Bölge hastanesi konumundaki İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinin ihtiyacı olan yeni bina, kamu ve özel sektör ortaklığıyla yaklaşık 6 bin metrekarelik, devlet hastanesi arazisine inşa edilecek. Aynı zamanda 2012 yılında ilçelerimizde de ciddi düzenlemeler yapılacak. Göynük ve Mengen'de ilçe hastanesi olarak 15 yataklı yeni hastane binası inşa edilecek. Yaklaşık 3 bin metrekarelik kapalı alana sahip olacak hastanelerimizin uzun yıllar devam eden fiziki sıkıntıları da sona ermiş olacak. 2012 yılının yatırımlarla dolu olacak."

Yeniçağa Aile Sağlığı Merkezi ve Toplum Sağlığı Merkezi ile Gölyüzü Aile Sağlığı Merkezi için düşünülen yeni hizmet binalarının projelerinin çizim aşamasında olduğunu kaydeden Koç, Gerede ve Dörtdivan Aile Sağlığı Merkezi'nin hizmet binalarının TOKİ tarafından ihalelerinin yapıldığını söyledi.

Yeni yılda da yatırımların devam edeceğini belirten Koç, şöyle devam etti:

"2012-2013 yıllarında yaklaşık 40 milyon liralık sağlık yatırımları ile Bolu, kalitesine kalite katacak. Bolu, sağlık çehresi olarak iyiye ulaşmaktadır. Hedefimiz bunu korumak ve daha da iyisini vatandaşlarımıza sunmaktır. 2012 Bolu'da sağlık yatırımları yılı olacak."

- BOLU

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Koç: '2012-2013 Yıllarında Yaklaşık 40 Milyon Liralık Sağlık Yatırımları ile Bolu, Kalitesine Kalite Katacak' - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üniversite öğrencilerine müjde: Stajyer Araştırmacı Burs Programını başlatıyoruz Galatasaray'ın listesinde bulunan eski futbolcusu Seri'ye lisans çıkarılmadı Netflix, Kıvanç Tatlıtuğ'un başrolde olacağı bilim-kurgu dizisi çekecek Hayırsız evlat, yanında getirdiği silahla annesini ayaklarından vurdu İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Bu görüntüler bugün çekildi! Alanya'da sahiller yaz aylarını aratmadı Ozan Tufan'ın Pelkas'la ilgili gafı sonrası F.Bahçe'nin yaptığı paylaşım büyük ses getirdi Çoklu organ yetmezliğinden dolayı ölüm döşeğindeki Hakan Taşıyan'ın son hali sevenlerini kahretti