Büyükşehir'den Ayvalık'a Asfalt Hamlesi - Son Dakika
Güncel

Büyükşehir'den Ayvalık'a Asfalt Hamlesi

Büyükşehir\'den Ayvalık\'a Asfalt Hamlesi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Ayvalık’ta dev bir asfaltlama çalışması hamlesi yapılmaya hazırlanılıyor.

08.03.2018 17:56
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Ayvalık'ta dev bir asfaltlama çalışması hamlesi yapılmaya hazırlanılıyor.

Geçtiğimiz hafta Balıkesir'de düzenlenen ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu'nun vizyon projelerini açıkladığı toplantıda; Başkan Kafaoğlu'nun, Ayvalık'ın girişinden ana arter üzerindeki tüm yolları asfaltlayacaklarını müjdelemesinin ardından hemen düğmeye basıldı.

Bu kapsamda; önceki gün Ayvalık'a gelen Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yavuz Subaşı, Büyükşehir Belediyesi Edremit Körfezi Koordinasyon Daire Başkanı Fatih Aka asfaltlanacak bölgelerde incelemelerde bulundu.

AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hasan Kıtay'ın öncülüğünde gerçekleşen incelemelerde; Çanakkale ile İzmir'i birbirine bağlayan E-87 karayolundan başlayıp, ilçe merkezindeki ana arterlerle, Marina önüne kadar olan yaklaşık 10 kilometrelik yolda yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hasan Kıtay, Ayvalık'ın turiztik bir kent olduğunu hatırlatarak, "Turistik kentlerde kentlerin girişleri o yörenin vitrinidir. Ayvalık; dünyaca ünlü turizm merkezlerinden biri olduğu için de Ayvalık'ımızın şehir girişini Avrupai normlara taşımamız gerektiğine inanıyoruz. Bunun yanı sırada ilçe girişinden, şehir merkezine kadar uzanan ana arterde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanı içerisinde kalan yolları asfaltlamak için düğmeye basmış durumdayız. Allah nasip ederse fizibilite çalışmalarının ardından, yaklaşık 20 gün içerisinde sıcak asfalt çalışmalarımız başlayacaktır. İnşallah yaz sezonu öncesinde de Ayvalık'ımızı ziyaret edecek yerli ve yabancı turistlerimizi göğsümüzü gere gere modern bir kent vizyonuyla karşılayacağız. Bu çalışmaların yapılmasında öncü olan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Zekai Kafaoğlu ile ekip arkadaşlarına Ayvalık halkı adına sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz" diye konuştu. - BALIKESİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Büyükşehir'den Ayvalık'a Asfalt Hamlesi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, eleştirdiği hızlı treni kullanarak Sivas'a gitti
  11:44 Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, eleştirdiği hızlı treni kullanarak Sivas'a gitti

  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Sivas'ta düzenlenen aday tanıtım törenine katılmak için eleştirdiği yüksek hızlı treni kullanarak seyahat etti. Karamollaoğlu, daha önce hizmet olmadığını belirttiği trenle Sivas'a giderken partililer tarafından karşılandı.

 • CHP'li Tanal, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı'nın seçim afişine tepki gösterdi
  11:43 CHP'li Tanal, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı'nın seçim afişine tepki gösterdi

  CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, AK Parti'nin Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ün seçim afişinde, 'Ne karagül ne kırmızıgül, sadece Beyazgül' ifadeleri kullanmasına tepki gösterdi.

 • Antalya Diplomasi Forumu 2024
  11:43 Antalya Diplomasi Forumu 2024

  Antalya Diplomasi Forumu 2024'te düzenlenen "Enerji Güvenliğinde Değişen Paradigmalar" başlıklı panelde enerji jeopolitiğinde yaşanan paradigma değişiklikleri, Ukrayna'daki savaşın dünya enerji piyasaları ve enerji siyasetine etkileri, temiz enerjiye geçiş ve sıfır emisyon hedefleri ile...

 • Manisa Büyükşehir Belediyesi için 19 partinin adayı yarışacak
  11:41 Manisa Büyükşehir Belediyesi için 19 partinin adayı yarışacak

  Manisa İl Seçim Kurulu Başkanlığı, 31 Mart'ta yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde Manisa Büyükşehir Belediyesi için 19 partinin ve adayının yarışacağını açıkladı.

 • Rize'nin Çayeli ilçesi Aşıklar köyü üzümden yapılan pekmez ile tanınacak
  11:41 Rize'nin Çayeli ilçesi Aşıklar köyü üzümden yapılan pekmez ile tanınacak

  Çayeli ilçesine bağlı Aşıklar Köyü, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın desteğiyle pekmez ve kokulu üzüm şırası üretmek için tarımsal kalkınma kooperatifini kurdu. Köy halkı, israf olan meyveleri pekmez, meyve suyu, şıra ve reçel haline getirerek ek gelir elde etmeyi hedefliyor. Projeyle kırsalda yaşayan nüfusun geliri artırılarak kente göçün azaltılması amaçlanıyor.

 • Muğla Yeşilay Şubesi, gençlere teknoloji bağımlılığına dikkat çekmek amacıyla 'Sosyal İkilem' filmini ücretsiz olarak izletti
  11:40 Muğla Yeşilay Şubesi, gençlere teknoloji bağımlılığına dikkat çekmek amacıyla 'Sosyal İkilem' filmini ücretsiz olarak izletti

  Muğla Yeşilay Şubesi, Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında gençlere teknoloji bağımlılığına dikkat çekmek amacıyla 'Sosyal İkilem' filmini ücretsiz olarak izletti. Film, internetin yaygınlaşması ve sosyal medyanın etkin kullanımının gençlerin manipülasyonuna ve demokrasinin tahrip edilmesine nasıl yol açtığını anlatıyor. Film gösterimi, öğretim üyeleri, öğrenciler ve halkın ilgisiyle dikkat çekti.

 • Samsun'da polis ekipleri sınava yetişemeyen öğrencileri taşıdı
  11:39 Samsun'da polis ekipleri sınava yetişemeyen öğrencileri taşıdı

  Samsun'da düzenlenen MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'na yetişemeyen öğrencileri motosikletli polis ekipleri sınava yetiştirdi. Sınav merkezine belirlenen saatte yetişemeyen bazı öğrenciler ise sınava alınmadı.

 • Denizli Kebabı: Türkiye'nin Sınırlarını Aşan Bir Lezzet
  11:38 Denizli Kebabı: Türkiye'nin Sınırlarını Aşan Bir Lezzet

  Denizli'nin coğrafi işaret belgeli kebabı, Türkiye sınırlarını aşarak uluslararası bir üne kavuştu. Uzak Doğu ülkelerinden gelen turistler, Dursun Göçenoğlu'nun restoranında meşhur Denizli kebabının tadına bakıyor. Coğrafi işaretli ve özel tandır pişirme yöntemiyle hazırlanan bu lezzet, etin yumuşaklığı ve baharatların uyumuyla damaklarda unutulmaz bir tat bırakıyor. Denizli kebabının popülerliği arttıkça, şehir ekonomisine de önemli bir katkı sağlanıyor. Dursun Göçenoğlu, Denizli kebabını dünya markası yapma yolunda mücadele ettiklerini ve uzak doğudan gelen ziyaretçilerin ilgisinin her geçen gün arttığını belirtiyor.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi Buca Metrosu'nda Çalışmaları İnceledi
  11:37 İzmir Büyükşehir Belediyesi Buca Metrosu'nda Çalışmaları İnceledi

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Buca Metrosu'nun General Asım Gündüz İstasyonu'ndaki çalışmaları yerinde inceledi. Soyer, bu büyük raylı sistem yatırımının İzmirlilere armağan olacağını belirtti.


Advertisement