Son Dakika Haberleri: Çankırı'da Çevre Temizliğine Gelin Damat da Destek Verdi

Çankırı'da Çevre Temizliğine Gelin Damat da Destek Verdi

2 yıl önce

Çankırı'da 15 Eylül Dünya Temizlik Günü nedeniyle kentte vatandaşların katılımıyla temizlik çalışması yapıldı.

Çankırı'da Çevre Temizliğine Gelin Damat da Destek Verdi, System.String[]

Çankırı'da 15 Eylül Dünya Temizlik Günü nedeniyle kentte vatandaşların katılımıyla temizlik çalışması yapıldı. Temizlik çalışmasına, düğünlerine gitmekte olan gelin ve damat da destek verdi.


Çankırı'da 15 Eylül Dünya Temizlik Günü nedeniyle Let's Do İt (Haydi Yapalım) gönüllü hareketi kapsamında temizlik çalışması yapıldı. Çankırı Belediyesi öncülüğünde yapılan etkinliğe AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz ve Sivil Toplum Örgütü temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.


Temizlik eldivenlerini giyip mavi çöp poşetlerini ellerine alan Çankırı halkı, bu kez şehrini temizlemek için kolları sıvadı. Gruplar halinde yapılan temizlik çalışmaları öncelikle Taş Mescit, okullar bölgesi, Ankara ve Kastamonu yolu güzergahı, Atatürk Bulvarı, İstiklal Yolu üzeri, Pazar Pazarı, Küçük Sanayi bölgesi, Yakınkent Organize Sanayi Bölgesi ve şehir merkezinin farklı noktalarında yürütüldü. Çankırı sokakları çevre gönüllüleri ile doldu taştı. Temizlik çalışmasında toplanan çöpler Çankırı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından alınarak geri dönüşüme götürüldü.


Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Peygamber efendimiz temizliğin imandan olduğunu buyuruyor. Dolayısıyla bizde Peygamberimizin ümmeti olarak hem fizik beden temizliğimize hem de ruh ve gönül temizliğimize önem veren insanlarız. Bu aziz ve asil millette temizliğin ne demek olduğunu bütün dünyaya öğretmiş bir millettir. Bu vesileyle bugünü vesile kılarak temizlik şuurunu tekrar gündeme getiren değerli belediye başkanımız ve bütün bu güzel güne kendi etkinlikleriyle destek veren STK'larımıza bütün katılımcılara bende teşekkürlerimi sunuyorum. Hep beraber daha güzel bir Türkiye için el birliğiyle hep beraber çalışmaya bütün milletimizi davet ediyorum dedi.


Belediye Başkanı Hüseyin Boz ise, dünya temizlik günü dolayısıyla belediye olarak bir kampanya başlattıklarını söyleyerek, da şunları söyledi 'Çok yoğun talep oldu bütün Çankırılı kardeşlerimize bu duyarlılığından dolayı teşekkür ediyorum. Bugün şehrimizi hep birlikte temizliyoruz ama bütün vatandaşlarımızdan da şehrimizi kirletmemeyi de rica ediyoruz. Daha temiz bir Çankırı, daha yaşanabilir bir Çankırı'yı hep birlikte inşa edeceğiz diye konuştu.


GELİN DAMATTA DESTEK VERDİ


Kent genelinde yapılan temizlik çalışmasını gören, gelin damatta salona giderken araçlarını durdurarak temizlik çalışmasına katıldı. Bir süre boyunca temizlik çalışmasını yapan çift daha sonra yeniden araçları ile hareket etti. Gelin Menekşe Kiremit, 15 Eylül Dünya Temizlik Gününde çevremizi temizliyoruz. Farkındalık yaratmak adına herkesi davet ediyoruz. Gelecek nesillere temiz bir dünya bırakalım şeklinde konuştu. Damat Tahir Kiremit ise, temizlik çalışmasının ardından düğüne geçeceklerini kaydetti.

Çankırı'da Çevre Temizliğine Gelin Damat da Destek Verdi

Haber Yayın Tarihi: 15.09.2018 06:50 Kaynak: DHABabası tarafından yakılarak öldürülen genç kızın son sözleri yürek burktu
Tecavüz görüntüleriyle fuhuşa zorlanan kadın, yazışmaları delil olarak sundu Aras Bulut İynemli'den Süleyman Soylu'nun "Çukur" eleştirisine cevap