Son Dakika Haberleri: CHP'de Yeni Kriz: Yerel Seçimlerde Mevcut Belediyeleri Kaybedebiliriz

CHP'de Yeni Kriz: Yerel Seçimlerde Mevcut Belediyeleri Kaybedebiliriz

2 yıl önce

CHP'de yerel seçimde mevcut belediyeleri dahi kaybetme olasılıkları konuşulmaya başlandı. CHP seçmenin, partiye olan güvenini yitirdiği düşünülüyor.

CHP'de Yeni Kriz: Yerel Seçimlerde Mevcut Belediyeleri Kaybedebiliriz, System.String[]

CHP'de yerel seçimde mevcut belediyeleri dahi kaybetme olasılıkları konuşulmaya başlandı. Sürecin uzamaması için dün açıklanması beklenen MYK'yi Kılıçdaoğlu'nun bugün yazılı bir açıklamayla ilan edeceği belirtiliyor.

DENGE GÖZETİLECEK

Kılıçdaroğlu 'nun yeni MYK'da parti içi tansiyonu düşürmek için ''denge'' gözeteceği, bu nedenle seçimli olağanüstü kurultay için imza verenlere de yer vererek o kanatta bir kırılma yaratılabileceği belirtiliyor. Kısa süre kalan seçimler nedeniyle yerel yönetimlerde başarı kazandıracak, örgütten gelen isimlere yer verilmesi de gündemde. 17 olan genel başkan yardımcılığı sayısının 12'ye düşürülmesinin planlandığı belirtilirken, yerel seçimlerde belediye başkanlığı isteyenlerin, yeni MYK'da olmayacağı konuşuluyor.

OĞUZ KAAN SALICI'NIN ADI ÖNE ÇIKIYOR

Kulislerde yeni MYK'de görev verilebilecek isimler arasında, Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı için Oğuz Kaan Salıcı'nın adı öne çıkıyor. Hukuk İşleri için Haluk Pekşen, Eğitim Politikaları için Yıldırım Kaya isimleri dillendirilirken, Yüksel Taşkın, Yunus Emre, Gökhan Zeybek, Orhan Sarıbal yeni MYK'de adı geçenler arasında. Bülent Tezcan'ın alanının değiştirilip kendisinin kalabileceği ifade edilirken, Gamze Akkuş İlgezdi, Faik Öztrak, Ünal Çeviköz gibi mevcut MYK'de yer alan isimlerin yeni MYK'de da olabileceği belirtiliyor.

Oğuz Kaan Salıcı

ZOR BİR DÖNEMİN BEKLENİLDİĞİNİN ALTI ÇİZİLİYOR

Cumhuriyet'in haberine göre; İsimler netleşmese de kulislerde yeni MYK'yi oldukça zor bir dönemin beklediğinin altı çiziliyor. Yerel seçimlere odaklanamayan CHP için kulislerde parti içi karışıklığın ancak Ankara veya İstanbul gibi birçok büyükşehrin alınması durumunda bitebileceği belirtilirken, mevcut belediyeleri dahi kaybetme olasılıkları dillendiriliyor. Bu karanlık tablonun en büyük nedeni olarak da, 24 Haziran için umudu yükseltilen seçmene beklediğinin verilmediği gibi, seçim sonrası sürecin de kötü yönetilmiş olması gösteriliyor. CHP seçmenin partiye olan güvenini yitirdiği konuşuluyor.

CHP'de Yeni Kriz: Yerel Seçimlerde Mevcut Belediyeleri Kaybedebiliriz
Haber Yayın Tarihi: 10.08.2018 09:30 Dehşet anları kamerada! 15 yaşındaki genç kızı, herkesin gözü önünde böyle boğdu
Yazıcıoğlu davası tanığı: Bu ifadeler insanı ipe götürür, göndermeyelim İmamoğlu'nun görevden aldığı Yunus Emre Ayözen, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından DHMİ'ye atandı