Çin'den Korkutan Haber Geldi: Koronavirüs Mutasyon Geçirdi - Son Dakika

Çin'den Korkutan Haber Geldi: Koronavirüs Mutasyon Geçirdi

Hastalığın merkezi olarak kabul edilen Çin'den korkutucu bazı haberler geldi.

Çin'den Korkutan Haber Geldi: Koronavirüs Mutasyon Geçirdi, System.String[]

Hastalığın merkezi olarak kabul edilen Çin'den korkutucu bazı haberler geldi. Ortaya çıkan bazı sızıntılara göre, Koronavirüs kimi yerlerde mutasyon geçirdi. İşte virüsün mutasyonu ile ilgili haberimizin detayları.


Dünya genelinde 5 milyondan fazla insanın enfekte olmasına neden olan ve ölü sayısının giderek arttığı koronavirüs, henüz mutasyon aşamasında. Avrupa'da, Asya'da ve Afrika'da görülen bu virüs türleri, birbirinden farklı. Her ne kadar semptomlar çok yakın olsa bile yine de virüs türünün aynı olmadığını söylemek gerekiyor. Çin'den gelen bazı bilgiler ise mutasyonun daha ileri boyutta olabileceğini gösteriyor.


Çin'den konuyla ilgili açıklama geldi


Ortaya çıkan detaylara göre yeni mutasyon ile birlikte, virüsünün kuluçka süresi uzadı. Normal şartlarda 2 hafta olan kuluçka süresi bir hafta daha arttı diyebiliriz. Ayrıca eskiden görülen yüksek ateş bu seferki mutasyonda ortaya çıkmadı.


Hong Kong Üniversitesi profesörü Keiji Fukuda, "Teoride genetik yapıda yer alan bazı değişiklikler, virüsün yapısı veya nasıl davrandığı ile ilgili değişime yol açabilir. Fakat birçok mutasyon, fark edilebilir değişimlere yol açmaz" ifadelerine yer verdi. Böylece mutasyonun kalıcı olmayabileceği belirtildi.


Virüsün şimdilik nereye doğru mutasyon geçireceği tam olarak kestirilemiyor. Ancak ilerleyen zamanlarda değişim göstereceği kesin diyebiliriz. Sizce virüs nasıl bir mutasyon geçirecek? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Kaynak: Tamindir


Son Dakika

56'lık Hülya, sporcu sütyeniyle ayna karşısında poz verdi Büşra Pekin, Şafak Sezer'in "Bir daha filmimde oynatmam" sözlerine cevap verdi Ünlü modelden, ABD'yi savaş alanına çeviren eylemcilere rekor bağış Cesur paylaşımların kraliçesi, file çorabıyla iç çamaşırsız poz verdi Gadırop Fuat sorusu yarışmacıya 3 joker hakkını birden kullandırttı 44 yaşındaki yıldız oyuncu güzelliği ile yıllara meydan okuyor "Fakirsin" dedikleri genç aşçıdan fenomenleri kıskandıracak başarı Dünyanın en genç milyarderinin serveti kurmaca çıktı Naomi Campbell, metroda çıplak pozlar verdi Dünyanın en güzel kızı seçilmişti! Çocuk modele bir de şimdi bakın Ünlü sanatçı Ruşen Güneş hayatını kaybetti Elon Musk'ın sevgilisi Grimes, sanat galerisinde "Ruhunun bir parçasını" 10 milyon dolara satacak Ahmet Hakan "Hürriyet, artık sadece internet sitesi üzerinden devam edecek" iddiasına yanıt verdi Gülben Ergen'den Emre Kara'ya samimi itiraf: TEDx konuşması hayatımın en zorlu işiydi İlişkilerinde kriz yaşayan Cem Yılmaz ve Serenay Sarıkaya, birlikte yaşadıkları evi terk etti
20:42