Çubuk - Şehit Annesi Saniye: Düğün Bayrağı Asacaktım Şehit Bayrağı Değil - Son Dakika

Çubuk - Şehit Annesi Saniye: Düğün Bayrağı Asacaktım Şehit Bayrağı Değil

22.03.2016 19:02
Çubuk - Şehit Annesi Saniye: Düğün Bayrağı Asacaktım Şehit Bayrağı Değil, System.String[]

Şehit annesi Saniye: Düğün bayrağı asacaktım şehit bayrağı değilAğrı'nın Patnos İlçesi'nden geçici görevle gittiği Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde sürdürülen operasyonlar sırasında Dicle Mahallesi'nde teröristlerce tuzaklanmış el yapımı bombanın infilak etmesi sonucu şehit olan 4 asker arasında bulunan 25 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Emre Tunca, Ankara'nın Çubuk İlçesi'de gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit annesi Saniye: Düğün bayrağı asacaktım şehit bayrağı değil

Ağrı'nın Patnos İlçesi'nden geçici görevle gittiği Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde sürdürülen operasyonlar sırasında Dicle Mahallesi'nde teröristlerce tuzaklanmış el yapımı bombanın infilak etmesi sonucu şehit olan 4 asker arasında bulunan 25 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Emre Tunca, Ankara'nın Çubuk İlçesi'de gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı. Geçen yıl Polis Akademisi öğrencisi 25 yaşındaki Kübra ile nişanlanan ve önümüzdeki Ağustos ayında evlilik planları yapan şehit Tunca'nın annesi Saniye, helallik için evinin önüne getirilen oğlunun tabutu başında "Düğün bayrağı asacaktım, şehit bayrağı değil" diyerek gözyaşı döktü.

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Emre Tunca'nın Türk bayrağına sarılı cenazesi, Mardin 70'inci Piyade Tugay Komutanlığı Selen Kışlası'nda düzenlenen tören ardından uçakla Esenboğa Hava Limanı'na, ardından Çubuk Cumhuriyet Mahallesi Harman Sokak'ta bulunan babasının evinin önüne getirildi. Şehit asker için burada helallik alınarak dua edildi. Bu sırada şehidin annesi Saniye, diğeri kız olan 2 çocuğundan tek oğlu için ağıtlar yakarken, "Düğün bayrağı asacaktım, şehit bayrağı değil" diyerek göz yaşı döktü.

Şehidin cenaesi daha sonra Merkez Cami Kebir avlusuna getirildi. Cenazeye katılanlar sıkı güvenlik önlemleri altında arandı.

Şehit Tunca'nın cenazesine Çubukspor'un eski futbolcularından olan babası Bahtiyar, annesi Saniye, kız kardeşi Duygu Tunca, 1 yıllık nişanlısı olan Polis Akademisi öğrencisi 25 yaşındaki Kübra Konuk, okul arkadaşları, Ankara Valisi Mehmet kılıçlar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Jandarma Genel Komutanı Galip Mendi, Ankara Garnizon Komutanı Korgeneral Metin Gürak, Başbakan Yardımcımcısı Lütfi Elvan, Ankara milletvekilleri Nevzat Ceylan, Aydın Ünal, Levent Gök, Haluk Koç, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, siyasetçiler, emniyet yetkilileri, yakınları ve binlerce kişi katıldı.

Ankara Müftüsü Mefail Hızlı kıldırdığı cenaze namazında şehit asker için helallik istedi, dua etti. Cenaze törenine katılanlar tekbir getirerek 'Kahrolsun PKK', 'Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez' sloganları ile teröre lanet okudu.

Yakınlarının zor anlar yaşadığı cenaze töreninde şehidin cenazesi Merkez Paşa mezarlığına götürülerek defnedildi. Şehit Emre Tunca'nın, Ankara patlamasında geçen hafta hayatını kaybeden İsmail Karagöz'ün kuzeni olduğu öğrenildi. İç Anadolu'nun en çok şehit veren ilçesi Çubuk'ta şehit sayısı 62'e yükseldi.

Çubuk - Şehit Annesi Saniye: Düğün Bayrağı Asacaktım Şehit Bayrağı Değil
Çubuk - Şehit Annesi Saniye: Düğün Bayrağı Asacaktım Şehit Bayrağı Değil
Çubuk - Şehit Annesi Saniye: Düğün Bayrağı Asacaktım Şehit Bayrağı Değil
Çubuk - Şehit Annesi Saniye: Düğün Bayrağı Asacaktım Şehit Bayrağı Değil

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Çubuk - Şehit Annesi Saniye: Düğün Bayrağı Asacaktım Şehit Bayrağı Değil - Son Dakika


Son Dakika

Gülben Ergen'den çok konuşulacak Seren Serengil itirafı: Zor günler değildi, çok güzeldi Eşiyle sokakta yürürken silahlı saldırıya uğrayan ayakkabıcı hayatını kaybetti Türkiye koronavirüs aşısında üçüncü adıma geçiyor Algı Eke'den magazin gündemini sarsan 'yasak aşk' itirafı: İğrenç bir şeydi Bir çocuk babası adam, evinde soğuktan donarak öldü Çıplak halde cansız bedeni bulunan fenomenin boğularak öldürüldüğü ortaya çıktı 5 gün sonra ölü bulunan doktor, boynunun kırılması sonucu yaşamını yitirmiş Baba, kızını istismar eden genci eve çağırıp öldüresiye dövdü