Çubuk'ta Karla Mücadele Devam Ediyor - Son Dakika

Çubuk'ta Karla Mücadele Devam Ediyor

02.01.2012 17:20
Çubuk'ta Karla Mücadele Devam Ediyor, System.String[]

Çubuk Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan "Acil Müdahale Timleri" sivil toplum kuruluşlarından tam not aldı.

Çubuk Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan "Acil Müdahale Timleri" sivil toplum kuruluşlarından tam not aldı.

Belediye Başkanı Lokman Özden yaptığı açıklamada Çubuk'ta yeni yılın ilk günü başlayan kar yağışı yüksek kesimlerde devam ettiğini, Çubuk Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan "Acil Müdahale Timleri" karla mücadele çalışmalarının aralıksız sürdürdüğünü kaydetti.

İlçenin ana arterlerinde ve mahalle yollarında ekiplerinin 24 saat nöbet tuttuğunu ifade eden Özden, herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için tuzlama ve kar küreme ekiplerinin 24 saat çalıştığını belirtti.

Özden ilçenin farklı bölgelere ayrıldığını belirtere "Her bölge için de bir ekip görevlendirdik. İhtiyaç halinde ekiplerin sayısını artıracağız. Ekiplerimiz kar ve buzlanmanın günlük yaşamı etkilememesi için 24 saat mesai yapıyor. Bu saate kadar hiç bir yolumuz kardan ve buzlanmadan dolayı kapalı değil" diye konuştu.

Acil Müdahale Timleri'nin, kar kürüme ve tuzlama çalışmalarını kış boyunca aralıksız sürdüreceğini söyleyen Özden, kış mevsiminde 2 greyder, 5 kepçe, 1 yükleyici, 1 kar aracı ve 25 personelin kesintisiz olarak hizmet vereceğini kaydetti.

Çubuk Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Çakır da bölgede etkili olan yoğun kar yağışında Acil Müdahale Timleri'nin canla başla çalışarak, köy ve mahalle yollarının kapanmasına izin vermediklerini söyledi.

Çubuk Şoförler Odası Başkanı Zekeriya Erdoğmuş ise yeni yılın ilk gününde yağan kardan şoför esnafının ve vatandaşların olumsuz yönde etkilenmemesi için belediye ekiplerinin canla başla çalıştığını ifade ederek, çalışmalardan dolayı Belediye Başkanı Lokman Özden'e teşekkür etti.

- ANKARA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Çubuk'ta Karla Mücadele Devam Ediyor - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Müge Anlı'nın sır gibi sakladığı 19 yaşındaki kızı ortaya çıktı 23:53 Müge Anlı'nın sır gibi sakladığı 19 yaşındaki kızı ortaya çıktı AK Partili Numan Kurtulmuş'tan Z kuşağı çıkışı: Anketlerde açık ara birinci partiyiz 23:42 AK Partili Numan Kurtulmuş'tan Z kuşağı çıkışı: Anketlerde açık ara birinci partiyiz AK Partili Özlem Zengin'den Türkevi açılışı yorumu: 500 yıllık Türk dış politika tarihinin en önemli günlerinden biri 22:44 AK Partili Özlem Zengin'den Türkevi açılışı yorumu: 500 yıllık Türk dış politika tarihinin en önemli günlerinden biri
Deniz Akkaya'nın Selin Ciğerci hakkındaki hırsızlık iddiası ağızları açık bıraktı 21:22 Deniz Akkaya'nın Selin Ciğerci hakkındaki hırsızlık iddiası ağızları açık bıraktı Son Dakika: Türkiye'de 20 Eylül günü koronavirüs nedeniyle 231 kişi vefat etti, 27 bin 688 yeni vaka tespit edildi 20:56 Son Dakika: Türkiye'de 20 Eylül günü koronavirüs nedeniyle 231 kişi vefat etti, 27 bin 688 yeni vaka tespit edildi Sıfır otomobillerde 19:29 Sıfır otomobillerde "stokçuluk" iddialarına hem firmadan hem de Honda'dan peş peşe yanıt
5 kamyonu hurdaya çeviren firma sahibi durumu açıkladı: Olay basına yansıdığı gibi değil 15:56 5 kamyonu hurdaya çeviren firma sahibi durumu açıkladı: Olay basına yansıdığı gibi değil 1970 model aracı için ABD'den jant istedi, arabanın ilk sahibiyle iletişim kurdu 14:31 1970 model aracı için ABD'den jant istedi, arabanın ilk sahibiyle iletişim kurdu
Advertisement