Son Dakika Haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kaçak Yapıların Yıkılacağı Ayder'i Havadan İnceledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kaçak Yapıların Yıkılacağı Ayder'i Havadan İnceledi

7 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rezil ettik" dediği ve son günlerde imar tartışmasıyla gündeme gelen ve kentsel dönüşüme tabi tutulması beklenen turizm merkezi Ayder'i, havadan inceledi.

Rize'de bulunan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, helikopterle son günlerde imar tartışmasıyla gündeme gelen ve kentsel dönüşüme tabi tutulması beklenen turizm merkezi Ayder'i havadan inceledi. Erdoğan bir konuşmasında Ayder'deki çarpık ve kaçak yapılaşmayı eleştirmiş ve "Kirlettik, rezil ettik" demişti.


HELİKOPTERLE HAVALANDI

AK Parti'nin Rize, Bayburt ve Gümüşhane'deki kongrelerine katılmak için bölgede bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geceyi geçirdiği Güneysu ilçesi Merkez Mahallesi'ndeki konutundan saat 11.45 sıralarında ayrıldı. İlçede kendisini bekleyenleri selamlayan Erdoğan, daha sonra bölgedeki bazı yatırımları incelemek üzere Güneysu Futbol Sahasındaki helikopterle havalandı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Rize Valisi Erdoğan Bektaş da eşlik etti. Helikopterin havalanacağı sırada çevrede toplanan çocuklar ve kalabalık cep telefonuyla da görüntü almaya çalıştı.


AYDER VE HAVALİMANINI İNCELEDİ

Erdoğan, deniz dolgu inşası süren Rize'nin Pazar ilçesi Yeşillköy Köyü'ndeki havalimanı inşaatını havadan inceledi, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Erdoğan, TOKİ tarafından kentsel dönüşüme tabii tutulacak Rize'nin Ayder Yaylası'nda da incelemelerde bulundu. Erdoğan ayrıca kış turizmi kapsamında da Kaçkar Dağları'nda yapılması planlanan kayak tesisleri için düşünülen alanları da havadan gördü.


KAÇAK YAPILAR YIKILACAK

Ayder Yaylası'nda 1700 kaçak yapının yıkılmasıyla TOKİ bölgede kentsel dönüşüm başlatacak.​

ERDOĞAN "REZİL ETTİK" DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşmasında Ayder'deki çarpık ve kaçak yapılaşmayı eleştirmiş ve "Kirlettik, rezil ettik" demişti.
Muharrem İnce'nin Kapısında Konuştuğu Cerrahpaşa'nın Dekanı Görevden Alındı Çin Ekibi Dalian, Fatih Terim İçin Yıllık 10 Milyon Euroyu Gözden Çıkardı

Son Dakika! Merkezden Dolara Bir Hamle Daha! İhracat Kredilerinde Kuru Sabitledi