Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk orucu depremzedelerle birlikte açtı - Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk orucu depremzedelerle birlikte açtı

23.03.2023 21:18

Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk orucu depremzedelerle birlikte açtı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kahramanmaraş Konteyner kentte katıldığı iftar programında depremzedelere seslendi Erdoğan, "Türkiye'yi terörle dize getirme, Türk siyasetini marjinal yapılar eliyle dizayn etme girişimini he...

Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk orucu depremzedelerle birlikte açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kahramanmaraş Konteyner kentte katıldığı iftar programında depremzedelere seslendi

Erdoğan, " Türkiye'yi terörle dize getirme, Türk siyasetini marjinal yapılar eliyle dizayn etme girişimini he birlikte boşa çıkartacağız"

KAHRAMANMARAŞ - Kahramanmaraş Konteyner kentte katıldığı iftar programında depremzedelere seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye'yi terörle dize getirme, Türk siyasetini marjinal yapılar eliyle dizayn etme girişimini he birlikte boşa çıkartacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kahramanmaraş'ta konteyner kentte kurulan iftar çadırında ki iftar programına katıldı. İlk orucunu depremzedelerle açan Erdoğan burada bir konuşma yaptı. Ölenlere rağmen yaralılara şifa dileyen Erdoğan, "Bu sene ki Ramazan'ı şerifi, 6 Şubat depremleri dolayısıyla yitirdiğimiz canların yüreklerimizi yaktığı bu dönemde maalesef buruk karşılıyoruz. Hayatlarını kaybeden tüm kardeşlerime Allah'tan rahmet, yakılarına sabır, halen tedavileri devam eden yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Aynı şekilde vatanımız, bayrağımız, ve ezanımız için can veren tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Gazilerimize şükranlarımızı arz ediyorum. Rabbim şehitlerimizin ruhunu şad, mekanlarını cennet, makamlarını ali eylesin. Rabbim bizlere de şehitlerimizin uğruna canlarını feda ettikleri değerlere uygun hayat sürmeyi nasip etsin. Hamdolsun. Bugüne kadar şehitlerimizin aziz hatıralarını incitecek şehit yakınlarımıza mahcup olacak hiçbir adım atmadık. Şehitlerimizin bizlere emaneti olan vatanımıza, bayrağımıza, istiklal ve istikbalimize her ne pahasına olursa olsun daima sahip çıktık." dedi.

Son bir terörist kalana kadar operasyonlar sürecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son bir terörist kalana kadar operasyonların süreceğini ifade edip, "Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki vatandaşlarımız bölücü terör örgütünün o yıkıcı hareketlerine karşı, onların baskısından kurtuldukça bölgede sükünet ve barış ortamı yeniden tesis edildi. Sınır ötesi harekatlarımız sayesinde bölücü terör örgütü Suriye ve Irak'ta kıpırdayamaz hale geldi. Huzurunuzda bir kez daha ifade ediyorum. Son teröristte ülkemiz ve milletimiz için tehdit unsuru olmaktan çıkartılana dek operasyonlarımız ülkemizin içinde ve dışında devam edecektir. Terörü yenmekle kalmayacağız. Bu alçaklara destek verenlerin, sırtlarını sıvazlayanların, onları silah ve mühimmatla boğanların kirli hesaplarını da bozacağız. Türkiye'yi terörle dize getirme, Türk siyasetini marjinal yapılar eliyle dizayn etme girişimini he birlikte boşa çıkartacağız. Yaklaşan seçim öncesi Türk siyasetinde yaşanan utanç verici pazarlıkların sizlerin yaralarını yeniden kararttığını biliyorum. Özellikle ana muhalefetin yanındaki ve beraberindekiler bu deprem felaketini yaşadığımız böyle bir günde bunlarla aynı masaya oturup aynı masa etrafında halen ülkemizin geleceğini karartma gayretlerini inanıyorum 14 Mayıs'ta hep birlikte boşa çıkartacağız." dedi.

" Edirne'nin kapısında nöbet tutanlar"

Erdoğan siyasi çıkarları uğruna Edirne'nin kapasında nöbet tutanlar olduğuna işaret edip, "Bu kabul edilemez görüntülerin ülke ve millet düşmanlarına nasıl cesaret verdiğini hep birlikte takip ediyoruz. Birilerinin koltuk uğruna, üç günlük siyasi çakırları uğruna bölücü örgütün uzantıların kapısında nöbet tutması, kandilin kapısında nöbet tutması veyahut ta bakıyorsunuz Edirne'nin kapısında nöbet utması hiçbir zaman sizleri karamsarlığa sürüklemesin. Türkiye devleti ve milletiyle tüm bu oyunları bozacak güce, kapasiteye ve idareye sahiptir. Yeter ki biz birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sıkı sıkı sahip çıkalım. Bunu başardığımız sürece üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir mesele yoktur." Şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasının ardından Kahramanmaraş'tan ayrıldı.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Türkiye Okul Sporları Federasyonu kapatıldı Türkiye Okul Sporları Federasyonu kapatıldı

Son Dakika Genel Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk orucu depremzedelerle birlikte açtı - Son Dakika


Advertisement