Cüneyt Özdemir Kanal D Haber Anchormanliğinden Ayrıldı - Son Dakika

Cüneyt Özdemir Kanal D Haber Anchormanliğinden Ayrıldı

5 yıl önce

Bir süredir üzerinde baskılar olduğu konuşulan Kanal D Ana Haber bültenini sunan Cüneyt Özdemir, bu görevinden kendi isteğiyle ayrıldığını duyurdu.

Cüneyt Özdemir Kanal D Haber Anchormanliğinden Ayrıldı, System.String[]

Kanal D Ana Haber bültenini sunan Cüneyt Özdemir, bu görevinden ayrıldı. Kanal D Ana Haber Bülteni'ni bir yıla yakın süredir sunan Cüneyt Özdemir, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Gelecek sezon bir televizyon klasiği 5n1k'ya KanalD'de devam ediyorum. KanalD Anahaber yolculuğunda bana eşlik eden herkese ise teşekkürler." dedi.

Mehmet Ali Birand'ın vefatının ardından bu göreve getirilen Özdemir'in üzerinde baskılar olduğu ve Kanal D Ana Haber'den ayrılacağı bir süredir sosyal medyada konuşuluyordu.

Özdemir'in ayrılığıyla boşalan Kanal D Ana Haber anchormanliği görevine ise Serdar Cebe getirildi.


CÜNEYT ÖZDEMİR KİMDİR?

Cüneyt Özdemir 8 Şubat 1970'te Ankara'da doğdu. İlköğretimini Yükseliş Koleji'nde, lise eğitimini Ankara Atatürk Lisesi'nde tamamladı. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Bölümü'nden mezun oldu.

1990'dan itibaren basın yayın kuruluşlarında çalışmaya başladı. 1992'de muhabir olarak çalışmaya başladığı 32. Gün haber programında 8 yıl genel yayın yönetmenliği dahil çeşitli görevlerde bulundu. 1993'te British Council bursu ile Londra'ya gitti ve multimedya üzerine eğitim gördü. ATV ana haberde Cüneyt'in Büyüteci bölümünü hazırladı, bir yıl süreyle Siyaset Meydanı'nın yönetmenliğini yaptı.

1996'dan itibaren uluslararası savaş muhabirliği de yaptığı, Lübnan-İsrail sınırında, Kuzey Irak'ta ve Afganistan'da haberler ve özel dosyalar hazırladı.

1999'da CNN Türk'ü kuran kadronun içerisinde yer aldı. 2003'te Irak işgalini iliştirilmiş gazeteci olarak izledi ve haberleştirdi.

2000 yılında yayımlanmaya başlanan ve bir dönem Soner Yalçın ile birlikte sunduğu 5N1K isimli güncel haber ve araştırmacılık programını hazırlayıp sundu. Program yıllar içinde Altın Kelebek, Mahmut Dikerdem ödülü, RTGD ve Çağdaş Gazeteciler Derneği tarafından Oradaydım En İyi Belgesel TV Oscar'ı gibi çeşitli ödüllere layık bulundu.

Özdemir, 2011 yılında Zeynep İnanoğlu ile evlendi. Bir çocuk babası.

Çalışmaları

Belgesel

Kız Kulesi Efsanesi
Meşin Yuvarlağın Türkiye Serüveni
Festival
Araba Sevdası
Herkesin Babasının Anlatacak Bir Hikayesi Var
Paranın Serüveni
Suya Vurulan Altın Kelepçe

Dizi

Sağır Oda (yapımcı)
Kurtlar Vadisi (Konuk Oyuncu 60.bölüm)

TV programı

32. Gün
5N1K
Siyaset Meydanı
Soruyorum
Fark Yaratanlar

Kitap

Komutan'ın Şüpheli Ölümü, 'Eşref Bitlis Olayı' - İletişim yayınları
Ruh Hali - Parantez yayınları (Denemeler)
Reytingsiz Sohbetler
Kız Kulesi Efsanesi
Düşsesi (Denemeler)
Onlarlaydım Ama Onlardan Değildim (Irak işgali)
Flu (Denemeler)
Cehennem Kafesi (Guantanamo)
Ah Benim Yarım Aklım (Şiir)
Önemli İşler Dairesi

Cüneyt Özdemir Kanal D Haber Anchormanliğinden Ayrıldı
Haber Yayın Tarihi: 07.08.2015 06:16 Son Dakika

Ferdi Tayfur, dün akşam bir anda dünyada gündem oldu
Firari FETÖ'cü Hakan Şükür: Dolandırıldım, tüm birikimim gitti ABD askerleri, Rus askerlerinin Suriye'de petrol sahasına ulaşmasını engelledi

Son Dakika Haberleri