ÇYDD Gençlerinin Sahne Başarısı - Son Dakika
Güncel

ÇYDD Gençlerinin Sahne Başarısı

ÇYDD Gençlerinin Sahne Başarısı

Sözden Şiire Şiirden Ezgiye dinletisini gerçekleştiren Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği İzmir Şubesi şiir müzik projesi öğrencileri, sahnedeki başarılarıyla adeta profesyonel gibiydi.

27.04.2018 08:31
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) İzmir Şubesi şiir müzik projesi öğrencilerinin hazırladığı "Sözden Şiire Şiirden Ezgiye" dinletisi 25 Nisan akşamı Karşıyaka'da yer alan Hikmet Şimşek Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Seyirci koltuklarının dolduğu dinleti öncesinde konuşan ÇYDD İzmir Şube Başkanı Gönül Kaya, dernek olarak önümüzdeki günlerde yapacakları etkinlikler hakkında bilgi verdi. Gönül Kaya, gençlerle, çocuklarla, kadınlarla birlikte üretim içinde, yan yana durarak, birbirlerini destekleyerek, güç vererek, geliştirerek yol arkadaşlığı yaptıklarını belirtti. Gönül Kaya şunları söyledi: "3 Mayıs'ta Karabağlar'da Çağdaş Yaşam Feza ve Ceyhan Demir Çalıkuşu Eğitimevi'ni açacağız. Bu yıl İzmir şubemizin kuruluşunun 25'inci yılı. Bu 25. yıl nedeniyle 21. Türkan Saylan Gençlik Kurultayı'na 4, 5, 6 Mayıs'ta evsahipliği yapacağız. Türkiye'nin her tarafından çağdaş gençleri konuk edeceğiz. Devam eden "Köyde Şenlik Var" projesini gençlerimiz Haziran ayında sürdürecek ve yaz etkinliklerine de destek olacaklar. 1 Haziran'da mezuniyet yemeğimiz, 27 Mayıs'ta liseli gençlerimizin tiyatro gösterileri var. Türkan hocamızı anmak üzere 18, 19 Mayıs'ta İstanbul'da olacağız. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Mustafa Kemal Atatürk'ün, Türkan hocamızın, Aysel hocamızın önderliğinde, aydınlığında yoluna devam edecektir." Gönül Kaya, konuşmasının ardından Prof. Dr. Erdal Atabek'in bir yazısını seslendirdi. ÇYDD İzmir Şubesi'ndeki üniversite öğrencileri danstan müziğe ve şiire sahnede çok güzel bir performans gösterdi. Halk müziğimizden Batı ve rock müziğine, gençlerin enstrüman çalıp söyledikleri eserler uzun süre alkışlandı. Türk ve Dünya Edebiyatı'ndan şairlerin şiirleri seslendirildi. Gençler sahnedeki başarılarıyla adeta profesyonel gibiydi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel ÇYDD Gençlerinin Sahne Başarısı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Alanya'da polis ekipleri motosiklet sürücülerine bilgilendirme yaptı
  10:42 Alanya'da polis ekipleri motosiklet sürücülerine bilgilendirme yaptı

  Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri, Güzelyalı Caddesi üzerinde motosiklet sürücülerine yönelik bilgilendirme faaliyeti düzenledi. Yasal kapasite üzerinde yolcu taşınmaması, telefon kullanımı, kask kullanımı ve hız kurallarına riayet gibi konularla ilgili broşürler dağıtılarak bilgilendirmeler yapıldı.

 • Tekirdağ Şarköy'de İlçe Müftülüğü tarafından İzcilik Tanıtım Semineri düzenlendi
  10:41 Tekirdağ Şarköy'de İlçe Müftülüğü tarafından İzcilik Tanıtım Semineri düzenlendi

  Tekirdağ Şarköy'de, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye İzcilik Federasyonu arasında yapılan iş birliği protokolü çerçevesinde İlçe Müftülüğü tarafından İzcilik Tanıtım Semineri düzenlendi. Seminerde, izciliğin tarihçesi, izci kampları, izciliğin dünyada yayılması, izcilik metotları ve izcilerin yaptığı aktiviteler hakkında din görevlilerine bilgiler verildi.

 • Zonguldak'ta İki Kardeş Hakem Aynı Maçta Görev Aldı
  10:38 Zonguldak'ta İki Kardeş Hakem Aynı Maçta Görev Aldı

  Zonguldak'ta Süper Amatör Lig'de Çaycumaspor ile İhsaniyespor arasında oynanan müsabakanın orta hakemliğini Yunus Emre Yüksel yaparken, yardımcı hakemliğini ise kardeşi Emir Yüksel yaptı. İki kardeş bir maçta ilk kez görev yaparken, yardımcı hakem Emir Yüksel ise kariyerinde ilk kez Süper Lig maçına çıktı. Maçta iki kardeş verdikleri kararlar ile tam not aldı.

 • Batı Akdeniz İhracatı Şubat Ayında Geriledi
  10:38 Batı Akdeniz İhracatı Şubat Ayında Geriledi

  Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Mirza Çavuşoğlu, Antalya, Burdur ve Isparta illerinden şubat ayında, geçen yılın şubat ayına kıyasla yüzde 3,91 oranında gerileme ile 204 milyon 967 bin 707 dolar ihracat gerçekleştiğini belirtti. İhracat verilerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Çavuşoğlu, yaş meyve sebze sektöründe kayıp yaşanırken, diğer sektörlerin ihracatını artırdığını ifade etti.

 • ASMO'nun 34. yıl etkinliğine katılan Başkan Uysal, mali müşavirliğin önemini vurguladı
  10:37 ASMO'nun 34. yıl etkinliğine katılan Başkan Uysal, mali müşavirliğin önemini vurguladı

  Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nın (ASMO) kuruluşlarının 34'üncü yıl etkinliğine katılan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, mali müşavirliğin Türkiye'de en çok ihtiyaç duyulan meslek gruplarından bir tanesi olduğunu kaydetti.

 • Ahmet Aras, Muğla'da seçim çalışmalarına devam ediyor
  10:37 Ahmet Aras, Muğla'da seçim çalışmalarına devam ediyor

  Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Yatağan ve Milas'ta ziyaretlerde bulundu. Aras, vatandaşlara içme suyu ve kanalizasyon konularının öncelikleri olacağını belirtti. Ayrıca tarım, eğitim, kültür ve turizm gibi alanlarda da projelerin artarak devam edeceğini ifade etti.

 • ARFF Derneği Başkanı ve Başkan Yardımcısı Malatya'da ARFF Memurlarıyla Bir Araya Geldi
  10:37 ARFF Derneği Başkanı ve Başkan Yardımcısı Malatya'da ARFF Memurlarıyla Bir Araya Geldi

  Havalimanı Kurtarma ve Yangınla Mücadele (ARFF) Dernek Başkanı Remzi Aytin ve Başkan Yardımcısı Oğuz Ayar, Malatya'da ARFF memurlarıyla bir araya geldi. Aytin, toplantıda yaptığı konuşmada, deprem bölgesini ziyaret ettiklerini ve bu ziyaretler kapsamında bölge havalimanlarında görev yapan ARFF memurlarını ziyaret ettiklerini belirtti. Aytin, ARFF'nin havacılık hizmetinin devamlılığında kritik rol üstlendiğini ve olağanüstü durumlarda da görev yaptığını vurguladı. Geçen yıl yaşanan deprem felaketinde ARFF personelinin başarılı bir şekilde arama kurtarma faaliyetlerine katıldığını ve havalimanlarındaki görevlerini de yerine getirdiğini söyledi.

 • Abdullah Kayapınar, Dubai'de 2 altın madalya kazandı ve dünya rekoru kırdı
  10:35 Abdullah Kayapınar, Dubai'de 2 altın madalya kazandı ve dünya rekoru kırdı

  Sivaslı milli sporcu Abdullah Kayapınar, Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai şehrinde düzenlenen Para Halter Dünya Kupası'nda 49 kiloda 2 altın madalya kazandı. Kayapınar, 174 kiloluk derecesiyle dünya rekoru kırdı.


Advertisement