Denizi Olmayan Başkenti Martılar Kuşattı - Son Dakika
Güncel

Denizi Olmayan Başkenti Martılar Kuşattı

Denizi Olmayan Başkenti Martılar Kuşattı

Genellik sahil bölgelerinde bulunan martıların, denizi olmayan Başkent'te görülmesi görenleri hayretlere düşürüyor.

09.01.2012 10:00
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Genellik sahil bölgelerinde bulunan martıların, denizi olmayan Başkent'te görülmesi görenleri hayretlere düşürüyor.

Yenimahalle Balıkçı Hali'ne İstanbul'dan getirilen balıkların kasalardan düşen ve çürümüş olanları, halin martıları tarafından tüketiliyor. Seyhan Uçan isimli balıkçı, "Martılar genellikle hamsiye takılıyorlar, hamsi kamyonlarla geliyor. Balık bittiğinde martı gider. Yazın burada martı aç kalır" dedi. Mustafa Yüksel isimli diğer bir balıkçı ise, "Martılar, 10'uncu ayda geliyor. Hamsi arabasıyla birlikte, İstanbul'dan hamsi arabasını koklayarak 400 kilometre yolla geliyorlar. Kışın yerleri burası.

İkindiye kadar burada, halin üstündeki tavanda dururlar. Akşam üstünde Mogan Gölü'ne doğru gidiyorlar. Sardalya mevsimi bitene kadar, 4'üncü ayın sonuna kadar burada duruyorlar. Buraya bir tanesi 700 gram olarak geliyor, 1 buçuk kilo olarak geri gidiyorlar" diye konuştu.

Yüksel, sabah 4'te balık arabasının kokusunu almalarıyla martıların hale geldiğini kaydederek, martıların genelde en sevdikleri balığın sardalya ve hamsi olduğunu belirtti. Yüksel, martıların hale herhangi bir zararı olmadığını belirterek, "Bize bir zararı yok, bize yararı var. Balıkçılığın olduğunu hissettiriyor, martılar. Bizi de balık satarken motive ediyorlar. Deniz kokusu getiriyorlar, balıkçının hissettiği şey deniz kokusudur" dedi. Martıların kasaların üstünden hamsileri götürdüğünü kaydeden

Yüksel, martıların evcil hayvanlar gibi davrandığını söyledi. - ANKARA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Denizi Olmayan Başkenti Martılar Kuşattı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Manisa'da Gaziantep'ten getirilen metamfetamin ele geçirildi, 2 kişi tutuklandı
  21:34 Manisa'da Gaziantep'ten getirilen metamfetamin ele geçirildi, 2 kişi tutuklandı

  Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Gaziantep'ten Manisa'ya uyuşturucu sevkiyatı yapan şüphelilere yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda 595 gram metamfetamin ele geçirilirken, 2 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 • BBP Başkan Adayı Hamdi Cin'in adaylığı düşürüldü
  21:27 BBP Başkan Adayı Hamdi Cin'in adaylığı düşürüldü

  Denizli'nin Baklan ilçesinde AK Parti'den temayül yoklamasına katılan BBP Başkan Adayı Hamdi Cin'in adaylığı YSK tarafından düşürüldü.

 • Halit Doğan, 19 Mayıs ilçesinde istişare ve değerlendirme toplantısına katıldı
  21:27 Halit Doğan, 19 Mayıs ilçesinde istişare ve değerlendirme toplantısına katıldı

  Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Halit Doğan, 19 Mayıs ilçesinde düzenlenen istişare ve değerlendirme toplantısına katıldı. Toplantıda, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri üzerine konuşuldu ve seçimlerde başarıya ulaşmak için birlikte çalışma kararı alındı. Toplantıya AK Parti ve MHP ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşları, mahalle muhtarları ve meclis üyesi adayları da katıldı.

 • Batman'da tırın dorsesindeki gizli bölmede 49 kaçak göçmen yakalandı
  21:27 Batman'da tırın dorsesindeki gizli bölmede 49 kaçak göçmen yakalandı

  Kozluk ilçesinde polisin şüphe üzerine durdurup arama yaptığı tırın dorsesindeki etrafı hurdalarla kapatılmış gizli bölmede 49 Afganistan uyruklu kaçak göçmen yakalandı. Tır şoförü M.A.A. gözaltına alınırken, kaçak göçmenler ise Geri Gönderme Merkezi'ne götürüldü.

 • Muş'ta At Eyeri Tartışması Kanlı Bitti
  21:26 Muş'ta At Eyeri Tartışması Kanlı Bitti

  Muş'un Varto ilçesine bağlı Yılanlı köyünde bir çocuk, atının eyerini çaldığını iddia ettiği şahıs tarafından av tüfeğiyle vurularak hayatını kaybetti. Olayın ardından jandarma ve ambulans bölgeye sevk edildi. Şüpheli şahsın arama çalışmaları sürerken, olayla ilgili tahkikat devam ediyor.

 • Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, bakır hammadde sahasında incelemelerde bulundu
  21:23 Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, bakır hammadde sahasında incelemelerde bulundu

  Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, Karamustafa köyünde bulunan bakır hammadde sahası ve cevher zenginleştirme tesisini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Tanrısever, madenlerin devam etmesi ve köylülerin hayatına olan olumsuz etkilerin minimize edilmesi konusunda çalışmalar yaptıklarını belirtti. Ayrıca, işten çıkarılan bir kişinin tekrar görevine dönmesi için de görüşmeler yapıldığı ifade edildi.


Advertisement