Denizli'de zehirli "uğur böceği örümceği" görüldü - Son Dakika

Denizli'de zehirli "uğur böceği örümceği" görüldü

Denizli\'de zehirli "uğur böceği örümceği" görüldü
Son Güncelleme: 06.06.2023 13:53

Denizli'de zehirli örümcek türleri arasında yer alan uğur böceği örümceği görüldü. Örümceği mahalledeki bir duvar üzerinde gören Mulcar, "Cep telefonumda resmini çekip internetten arama yaptım. Gördüğüm örümceğin zehirli uğur böceği örümceği olduğunu tespit ettim. Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Çevre Müdürlüğü yetkililere haber verdim. Bulduğum örümceği gelen ekiplere teslim ettim" ifadelerini kullandı.

Denizli'de Pamukkale ilçesine bağlı Irlığanlı Mahallesi'nde yaşayan Mehmet Mulcar, mahalledeki bir duvar üzerinde, görüntüsüyle diğer örümceklerden farklı bir örümceği gördü.

Denizli'de zehirli uğur böceği örümceği görüldü

ZEHİRLİ BİR TÜR

Mulcar'ın yaptığı araştırmada uğur böceği örümceği olduğunu öğrendiği türün, dünyada zehirli örümcek türleri arasında yer aldığı belirtildi. Örümceğin fotoğrafını çeken Mulcar, internet üzerinden yaptığı aramada zehirli uğur böceği örümceği olduğunu öğrendi.

Denizli'de zehirli uğur böceği örümceği görüldü

EKİPLERE TESLİM ETTİ

Uğur böceği gibi benekleri olan örümceği gördüğünde çok şaşırdığını anlatan Mulcar, "Mahallede gezerken duvarın birinde gözüme çok farklı bir örümcek çarptı. Cep telefonumda resmini çekip internetten arama yaptım. Gördüğüm örümceğin zehirli uğur böceği örümceği olduğunu tespit ettim. Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Çevre Müdürlüğü yetkililere haber verdim. Bulduğum örümceği gelen ekiplere teslim ettim" dedi.

Denizli'de zehirli uğur böceği örümceği görüldü
Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam Denizli'de zehirli 'uğur böceği örümceği' görüldü - Son Dakika


Advertisement