Denizli - Soğukta Üşümesin Diye Denizli'de Kedilere Ev - Son Dakika

Denizli - Soğukta Üşümesin Diye Denizli'de Kedilere Ev

12.01.2017 14:34
Denizli - Soğukta Üşümesin Diye Denizli'de Kedilere Ev, System.String[]

Soğukta üşümesin diye Denizli'de kedilere evDENİZLİ'de bir araya gelenler, soğuk geçen kış aylarında kedilerin korunması için ortak bir proje geliştirerek kedi evi yaptı.

Soğukta üşümesin diye Denizli'de kedilere ev

DENİZLİ'de bir araya gelenler, soğuk geçen kış aylarında kedilerin korunması için ortak bir proje geliştirerek kedi evi yaptı. Kadınlar ve gençler, Kent Konseyi'nde biraya gelerek yaptıkları 20 tane kedi evini, kentin çeşitli bölgelerine kedilerin soğuktan korunması için bıraktı.

Ülke genelinde olduğu gibi Denizli'de bu yıl kış daha sert ve soğuk geçiyor. Kar yağışının yanı sıra sıcaklık değerlerinin düşük olması, özellikle geceleri ısının eksi değerlere düşmesi üzerine Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın ve Gençlik Meclisi ile Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği'ni harekete geçirdi. Sokakta barınan kediler için ortak bir projeyi hayata geçirdi, kedi evi yapıldı.

Kent Konseyi binasında bir araya gelen Kadın ve Gençlik Meclisi üyeleri ile Sokak Hayvanları Kliniği çalışanları, sokakta yaşayan kediler için 20 kedi evi yaparak kentin belirli bölgelerine bıraktı.

Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği veteriner hekimi Hasan Kılınç, "Kent Konseyi Kadın ve Gençlik Meclisi ile beraber kedi evleri yapıyoruz. Yaptığımız kedi evlerini uygun olan alanlara bırakacağız. Bu çalışmamızla sokak hayvanlarımızı soğuktan ve dondan koruyacağız" dedi.

Toplumsal duyarlılığın artması için farkındalık oluşturmak istediklerini kaydeden Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen ise, havaların son günlerde oldukça soğuduğunu belirterek, "Tüm Türkiye'de olduğu gibi Denizli'de de hava oldukça soğudu. Geceleri eksilere düşüyor. Bu nedenle bahçemizdeki, kapımızın önündeki kedilerin çok üşüdüğünü gördük. El ele verip sokak hayvanlarımızı korumak istedik" diye konuştu.

Gençlik Meclisi Başkanı Şeniz Yılmaz ise yapılan kedi evlerine Denizli halkının sahip çıkmasını istedi.

Denizli - Soğukta Üşümesin Diye Denizli'de Kedilere Ev
Denizli - Soğukta Üşümesin Diye Denizli'de Kedilere Ev
Denizli - Soğukta Üşümesin Diye Denizli'de Kedilere Ev
Denizli - Soğukta Üşümesin Diye Denizli'de Kedilere Ev

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Denizli - Soğukta Üşümesin Diye Denizli'de Kedilere Ev - Son Dakika


Son Dakika

Hollandalı golcü Klaas-Jan Huntelaar, eski takımı Schalke 04'e geri döndü Ümitcan Uygun'un ağabeyi, Müge Anlı'yı ölümle tehdit etti Eski milli futbolcu ve MHP Milletvekili Saffet Sancaklı: Spor Bakanı olmak istiyorum Survivor'da korku dolu anlar! Talihsiz bir kaza geçiren Duygu, hastaneye kaldırıldı Sağlık Bakanlığı koronavirüs aşısı için 10 kuralı belirledi! 4 gruptakilere aşı yapılmayacak Konyaspor maçında ayağı kırılan Abdülkadir Ömür, 6 ay forma giyemeyecek Mafya liderinin mezarı başında esrarengiz cinayet Son Dakika: Mersin'de kamyon ve otomobil çarpıştı: 5 ölü, 2 yaralı