Kapısını kilitleyip gittiği evi kiraya verilen depremzede büyük şok yaşadı! Altınını ve eşyalarını da almışlar - Son Dakika

Kapısını kilitleyip gittiği evi kiraya verilen depremzede büyük şok yaşadı! Altınını ve eşyalarını da almışlar

Son Güncelleme: 23.03.2023 11:20

Adana'da depremin ardından 8. kattaki evini terk eden bir kişi, 15 Mart'ta geri döndüğünde evinin başkasına kiraya verildiğini, içindeki eşyalarının ve 210 gram da altının olmadığını görünce büyük şok yaşarken, polise şikayette bulundu. Ev sahibinin şikayeti üzerine bir emlakçı gözaltına alındı.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta yaşanan depremde 11 il etkilenerek ağır hasar aldı. Adana da depremden etkilenen iller arasında yer aldı. 13 binanın yıkıldığı Adana'da özellikle apartmanda oturanlar evleri terk etti. Mahfesığmaz Mahallesi'nde bir apartmanın 8. katında oturan Ozan Hansoylu da depremden sonra evinin kapısını kilitleyip İstanbul'a gitti. Hansoylu 15 Mart günü Adana'ya tekrar dönüp evine girmek istedi. Ancak kilitlediği kapıyı bir türlü açamadı.

EVİNDE BAŞKA BİRİ OTURUYORDU

Bunun üzerine çilingir çağırıp eve girdiğinde evde kendi eşyalarının olmadığını, başkasının evde oturduğunu gördü. Hansoylu bu durum karşısında şok olurken hemen evde oturan şahısla irtibata geçti. Şahıs evi emlakçıdan 60 bin liraya kiraladığını söyledi. Hansoylu evi kiralayana tapusunu gösterip evi kiraya vermediğini, kendisinin oturduğunu söyledi. Evi kiralayan şahıs bu bilgi üzerine evden çıktı. Hansoylu ile polise giderek evinin izinsiz olarak emlakçı tarafından kiraya verildiğini, içinde bulunan eşyalarının ve 210 gram altınının da olmadığını söyleyerek şikayetçi oldu. Evinin de kilidini değiştirip evden yine ayrıldı.

Depremden sonra evine döndü, hayatının şokunu yaşadı

ÜÇÜNCÜ KEZ EVİNE GİREMEDİ

Hansoylu bir süre sonra evine tekrar geldiğinde yine kilit değiştirildiği için içeri giremedi. Polise giderek yine şikayetçi olup kilit değiştirdi. Hansoylu bir süre sonra 3. kez evine geldiğinde kapının kilidinin yine değiştirildiğini görünce bu kez direkt savcılığa giderek şikayetçi oldu. Evine 3. kez çilingirle girdi. Bu arada emlakçı İ.A. gözaltına alındı.

Depremden sonra evine döndü, hayatının şokunu yaşadı

"EŞYALARIM VE ALTINLARIM YOK"

Hansoylu, deprem nedeniyle terk ettiği ve yaklaşık 1.5 ay gelmediği evinin bir emlakçı tarafından kendi izni olmadan kiraya verildiğini belirterek, "Ben evimin kapı kilidini 3 kez değiştirip çilingir ile girmek zorunda kaldım. Eve geldim evde kiracı var şok oldum. Evdeki eşyalarım ve 210 gram altınım yok. Bu nasıl olabiliyor. Bu adamlar şehrin merkezinde böyle bir şeyi ne nasıl yapıyor? Şahıstan şikayetçi oldum en sonunda gözaltına alındı. Ancak benim altınım ve eşyalarım yok" dedi.

Depremden sonra evine döndü, hayatının şokunu yaşadı
Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Kapısını kilitleyip gittiği evi kiraya verilen depremzede büyük şok yaşadı! Altınını ve eşyalarını da almışlar - Son Dakika


Advertisement