Son Dakika Haberleri: Deutsche Bank ve Commerzbank Birleşme İçin Görüşüyor

Deutsche Bank ve Commerzbank Birleşme İçin Görüşüyor

2 ay önce

Almanya'nın iki dev bankası olan Deutsche Bank ve Commerzbank birleşme görüşmeleri yaptıklarını doğruladı.

Almanya'nın en büyük iki bankası, Deutsche Bank ve Commerzbank yaptıkları açıklamalarla, birleşme görüşmelerinde bulunduklarını duyurdular.

İKİ BANKA DA DOĞRULADI

Deutsche Bank'ın açıklamasında, "Ortaya çıkan fırsatlar ışığında, Deutsche Bank'ın yönetim kurulu stratejik seçenekleri gözden geçirmeye karar verdi" denildi ve Deutsche Bank olarak Commerzbank ile görüşmeler yapıldığı doğrulandı.

Commerzbank'ın yatırımcılara yaptığı açıklamada, iki bankanın da potansiyel bir birleşme için açık görüşmelere başladıkları belirtildi.

KÜRESEL BANKA OLMAYI HEDEFLİYOR

Deutsche Bank CEO'su Christian Sewing, çalışanlarına Deutsche'nin "Küresel ağa sahip güçlü sermaye piyasasıyla küresel banka olmayı" hedeflediğini söyledi.

Deutsche Bank Yönetim Kurulu, bu ayın başlarında, olası bir birleşmeyi hedefleyen görüşmelere başlamak için yeşil ışık yakmıştı.

Haber Yayın Tarihi : 18.03.2019 10:57 Kaynak: DHAKaza Yaptıkları Aracın Arkasında Bekleyen Kadınlara Başka Bir Araç Çarptı Cinnet Getiren Genç, Kız Arkadaşının Evinde Katliam Yaptı: 3 Ölü Ekrem İmamoğlu, Erdoğan'ın Twitter Paylaşımlarını Beğendi