Din Görevlilerine İletişim Konferansı Renkli Geçti - Son Dakika

Din Görevlilerine İletişim Konferansı Renkli Geçti

15.02.2012 17:24
Din Görevlilerine İletişim Konferansı Renkli Geçti

Adıyaman'da, din görevlilerine yönelik iletişim konferansı renkli görüntülere sahne oldu.

Mizahi bir dille iletişim sağlamanın yollarını anlatan panelistin yönlendirdiği din görevlileri alkış çaldı, birbirine sarıldı ve birleştirdikleri ellerini havaya kaldırarak bağırdı.

Adıyamanlılar Vakfı tarafından düzenlenen ve İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen 'Öğrenen ve Gelişen Şehir Adıyaman Projesi' kapsamında, Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü Konferans salonunda İstanbul Maltepe ve Fatih Üniversitesi Öğretim Görevlisi olan Kişisel Gelişim Uzmanı Dr. Şaban Kızıldağ tarafından din görevlilerine 'iletişim kurma' konferansı verildi. Şehirde yaşayan çeşitli meslek gruplarının yerel öğrenme ihtiyaçlarını sağlamaya, şehrin sahip olduğu kaynakları harekete geçirerek ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda gelişimini amaçlamaya yönelik hazırlanan proje kapsamında düzenlenen konferansa aralarında İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü ile kadınların da bulunduğu çok sayıda din görevlisi katıldı.

Kişisel gelişim uzmanı Dr. Şaban Kızıldağ, iletişim kurma konusunda Adıyaman'da görev yapan imam, müezzin ve vaizlere yönelik konferansı renkli görüntülerin ortaya çıkmasına yol açtı. Kendine has mizahi üslubu ile iletişim kurmanın püf noktalarını anlatan Kızıldağ, sık sık yaptığı espriler ile din görevlilerini kahkahaya boğdu. Din görevlilerinin toplumda önemli bir yere sahip olduğu ve bu nedenle iletişimlerinin iyi olması gerektiğini ilginç hikayelerle anlatan Kızıldağ, zaman zaman dini sözlerden de örnekler verdi. 'Mazeret yok' ve 'Her şeye rağmen' sloganlarını sık sık salonda yüksek sesle söyleten Kızıldağ, en etkili iletişimin sarılmak olduğunu belirterek, din görevlilerinin konferans sırasında ayağa kaldırıp birbirine sarılmalarını istedi. Birbirine sarılan din görevlilerinden daha sonra tutuşturduğu ellerini havaya kaldırmasını isteyen Kızıldağ, Toplumu en rahatlatacak kesim, liderlik edecek kesim din görevlileridir. Din görevlileri de kendilerini motive etmeliler ki; karşıdaki insanları motive etsin. Onların iletişim kalitesi çok iyi olursa muhataplarını iknası ve etkilemesi daha kolay olur dedi.

Din görevlileri de, konferansın çok güzel olduğunu ifade ederek, öğrendikleri iletişim tekniklerini günlük yaşamda kullanacaklarını ifade etti.

GÖRÜNTÜ LİSTESİ

-

Konferans salonu

Konferansa katılan din görevlileri

İmam, müezzin ve kadın din görevlileri

Şaban Kızıldağ'ın konferansı

Renkli anlatımı ile Kızıldağ'ın din görevlilerini güldürmesi

Kızıldağ'ın salondakileri yüksek sesle bağırtması

Din görevlilerinin konferans sırasında birbirine sarılması

Din görevlilerinin el ele tutuşması

Kızıldağ ve din görevlileri ile röp.

Genel ve detay görüntüler

( Haber - Kamera Fadıl BİNZET - Adıyaman - DHA)

(Tür: Yurt)

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Din Görevlilerine İletişim Konferansı Renkli Geçti - Son Dakika


Advertisement