Diyarbakır'da Başsavcıdan Hükümlülere İftar - Son Dakika
Güncel

Diyarbakır'da Başsavcıdan Hükümlülere İftar

Diyarbakır\'da Başsavcıdan Hükümlülere İftar

Diyarbakır Cumhuriyet Başkanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 400 hükümlüye bu akşam iftar yemeği verildi.

10.07.2014 22:31
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Diyarbakır Cumhuriyet Başkanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 400 hükümlüye bu akşam iftar yemeği verildi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başkanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı tarafında düzenlenen iftar programında açık cezaevinde bulunan 400 hükümlüye iftar yemeği verildi. Programa Diyarbakır Cumhiriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Jale Saraç, Emniyet Müdürü Halis Böğürcü, Diyanet İşleri Başakanlığı Daire Başkanı Kadir Dinç ile çok sayıda davetli katıldı.

Duaların okunmasıyla başlayan programda konuşan Diyanet İşleri Başkanlığı Daire Başkanı Kadir Dinç, esas mahkum olanların nefsine ve öfkesine esir olanların olduğunu belirterek, "Esas mahkum olanlar nefsine, duygularına ve öfkesine esir olanlardır. Allah hiç günah işlememiş gibi günahlarımızı affetsin" dedi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz rü cezaevlerin manen gelişmesinde Diyanet İşleri Başkankığı ve il müftülüğünün katkısının büyük olduğunu belirterek, "Geçen sene böyle bir programın Anakara'da yapıldı. Televizyonda görmüştüm, görev yaptığım bir yerde bizde yapmak istedik. Kısmet Diyarbakır'da yapmak oldu. Hükümlü arkadaşlarımızın en yakın zamanda aileleri ile birlikte iftar yapmasını diliyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından cezaevinde hükümlü bulunan ve müftülük görevlilerince Kuran'ı Kerim öğrenen hükümlülere ödülleri verildi. Hükümlülerin bir an önce ailelerine kavuşması yönünde yapılan duaların ardından, davetliler topluca iftar açtı. Başsavcı Ramazan Solmaz, oturduğu masaları gezerek hükümlülerin sorunlarını dinledi. - Dıyarbakır

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Diyarbakır'da Başsavcıdan Hükümlülere İftar - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Kamboçya'da yaşayan Ufuk Öntürk'ün cenazesi İzmir'e getirilecek
  14:09 Kamboçya'da yaşayan Ufuk Öntürk'ün cenazesi İzmir'e getirilecek

  Kamboçya'da yaşayan ve uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybeden Ufuk Öntürk'ün cenazesinin Dışişleri Bakanlığının girişimleriyle İzmir'e getirileceği belirtildi. Öntürk'ün ablası Yıldız Eyiçalış, Kamboçyalı yetkililerin cenazenin nakli için 15 bin dolar istemesiyle ikinci bir acı yaşadıklarını söyledi. Dışişleri Bakanlığı yetkilileriyle irtibat kurulduğu ve cenazenin gelecek hafta Türkiye'ye getirileceği bilgisi verildi.

 • Kırklareli Valisi Birol Ekici, Yeşilay Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı
  14:09 Kırklareli Valisi Birol Ekici, Yeşilay Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı

  Vali Ekici, madde bağımlılığının dünya genelinde ortak bir sorun haline geldiğini belirterek, zararlı alışkanlıkların aile bağlarını zayıflattığını ve ülke ekonomisine büyük kayıplar yaşattığını ifade etti. Bilinçli ve sağlıklı bir nesil oluşturma yolunda, tüm toplumun zararlı maddelere ulaşmayı önlemek için birlikte hareket etmesi gerektiğini vurguladı.

 • AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdulahat Arvas, Kentteki Gazetecilerle Buluştu
  14:09 AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdulahat Arvas, Kentteki Gazetecilerle Buluştu

  AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdulahat Arvas, kentte görev yapan gazetecilerle bir araya geldi. Arvas, beş yıllık milletvekilliği süresince kente yapılan hizmetlerden bahsederek, su sorunu, tarım ve madde bağımlılığı gibi konularda çözümler ürettiklerini belirtti. Arvas, kenti AK belediyecilikle buluşturmanın zamanının geldiğini ve projelerle halkın teveccühünü kazanmak istediğini ifade etti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Madagaskar Cumhurbaşkanı Rajoelina ile görüştü
  14:06 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Madagaskar Cumhurbaşkanı Rajoelina ile görüştü

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye ile Madagaskar arasında ekonomi başta olmak üzere birçok işbirliği alanı bulunduğunu ve bunların geliştirilmesi için gayretlerin artarak devamının iki ülkenin de çıkarına olduğunu ifade etti.

 • Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Elazığ Ticaret Borsası ortak meclis toplantısı düzenledi
  14:06 Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Elazığ Ticaret Borsası ortak meclis toplantısı düzenledi

  Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Elazığ Ticaret Borsası meclisleri, kentte üretim ve istihdamın artırılması, yeni proje ve yatırımların görüşülmesi amacıyla ortak meclis toplantısı düzenledi. Toplantıda, Elazığ'ın kalkınması için yapılan çalışmalar ve projeler ele alındı.

 • Dolandırıcı şebekesine operasyon: 21 şüpheli yakalandı
  14:05 Dolandırıcı şebekesine operasyon: 21 şüpheli yakalandı

  Denizli'de konteyner, ahşap ev ve römork gibi ürünlerin ilanlarını veren dolandırıcı şebekesine yönelik düzenlenen operasyonda 21 şüpheli yakalandı. Şebeke, mağdurlardan para alarak sahte fatura ve videolarla ürünün gönderildiğini söylüyordu.

 • Antalya Diplomasi Forumu'nda yerel yönetimlerin küresel stratejileri ele alındı
  14:05 Antalya Diplomasi Forumu'nda yerel yönetimlerin küresel stratejileri ele alındı

  Antalya Diplomasi Forumu (ADF) 2024'te düzenlenen "Küresel Meseleler İçin Yerel Yaklaşımlar" başlıklı panelde, yerel yönetimlerin küresel stratejileri güçlendirmek için üstlenebilecekleri rol ve yerel diplomasinin özellikle krizler, depremler, çatışma durumları gibi zorluklarla...

 • Manavgat'ta Kaybolan Engelli Kadın 12 Saat Sonra Bulundu
  14:04 Manavgat'ta Kaybolan Engelli Kadın 12 Saat Sonra Bulundu

  Antalya'nın Manavgat ilçesinde kaybolan engelli 56 yaşındaki Nevin Kaplan, 12 saatlik arama sonunda ayak izinden gittiği yön belirlenmek suretiyle ormanlık alanda bitkin bir şekilde bulundu. Nevin Kaplan, sağlık kontrolleri için hastaneye kaldırıldı.

 • Küreselleşmiş Dünyada Bilim ve Teknoloji Diplomasisi Paneli Antalya'da Düzenlendi
  14:03 Küreselleşmiş Dünyada Bilim ve Teknoloji Diplomasisi Paneli Antalya'da Düzenlendi

  Antalya Diplomasi Forumu'nda (ADF) düzenlenen 'Küreselleşmiş Dünyada Bilim ve Teknoloji Diplomasisin Rolü' başlıklı panelde yapay zeka gibi teknolojilerin diplomasi alanına uyarlanması, bilim ve teknolojinin kötü niyetli kullanımının önlenmesi ve gelişen teknolojilerin küresel ölçekte nasıl daha iyi yönetilebileceğine ilişkin konular ele alındı.

 • Sultanbeyli'de Otomobil Manevrası Sonucu İlginç Kaza
  14:00 Sultanbeyli'de Otomobil Manevrası Sonucu İlginç Kaza

  Sultanbeyli'de bir sürücü, otomobiliyle sokakta manevra yaparken direksiyon hakimiyetini kaybederek başka bir araca çarptı. Kaza anı güvenlik kamerasına yansıdı. Herhangi bir yaralanma olmazken, iki araçta da hasar meydana geldi.


Advertisement