Son Dakika Haberleri: Domates, 'Outlet' Reyonunda

Domates, 'Outlet' Reyonunda

10 yıl önce

Konya'da Bir Alışveriş Merkezi, Genelde Defolu Olarak Bilinen Fabrika Çıkışı Satış Olarak Adlandırılan 'Outlet' Uygulamasını Sebze Reyonun da Uygulamaya Başladı

Domates, 'Outlet' Reyonunda, System.String[]

Konya'da bir alışveriş merkezi, genelde kıyafetlerin satış yapıldığı mağazalarda görmeye alışık olduğumuz defolu olarak bilinen fabrika çıkışı satış olarak adlandırılan 'Outlet' uygulamasını sebze reyonun da uygulamaya başladı.


Outlet reyonunda özellikle son günlerin zam şampiyonu domates, normal reyonda kilosu 7 TL'ye satılırken, 'Outlet' reyonunda 3.5 liradan satılıyor.


Outlet reyonundaki sebze ve meyveler, sık sık değişiyor ve yüzde 50 indirimle paketler halinde satılıyor. Diğer reyonda kilosu 2 lira 90 kuruşa satılan kabak 1 lira 45 kuruşa, 1 lira 80 kuruşa satılan biber 90 kuruşa, 3 Lira olan greyfurt 1.5 TL'ye satılıyor.


Alışveriş yapanlar 'Outlet' reyonuna ilgi gösterirken, son günlerin zam şampiyonunun 'Outlet' reyonunda dahi 3.5 liraya çok pahalı satıldığına dikkat çeken, Sadullah Ercan (45), "Yüzde elli indirimli de olsa özellikle domates çok pahalı. Et alamıyorduk. Artık domates de alamaz hala geldik."dedi.


Alışveriş Merkezi Müdürü Hicabi Özçalık da, "Ürünlerimizi tüketiciye daha kolay oluşturmak için ve müşterinden gelen talep üzerine böyle bir reyon oluşturduk. Böylelikle israfıda önlemiş oluyoruz."dedi.

Haber Yayın Tarihi: 19.10.2010 04:18 Kaynak: DHADeneme amaçlı yengeç getirdi, bir günde 60 tane sattı
'Hanımağa', gözcülük yapanlara cinsel ilişki ücretinde indirim yapmış Azil süreciyle başı dertte olan Trump'tan sosyal medyada gündem olan mesaj: Darbeyi durdurun