Edremit Körfezi'nde Kurban Bayramı tatili yoğunluğu - Son Dakika
Turizm

Edremit Körfezi'nde Kurban Bayramı tatili yoğunluğu

Edremit Körfezi\'nde Kurban Bayramı tatili yoğunluğu

Kurban Bayramı tatili için Edremit Körfezi'ne gelen ziyaretçilerin araçlarından dolayı Çanakkale-Balıkesir, İzmir-Çanakkale kara yollarında yoğunluk oluştu. Edremit Körfezi'nde nüfusun artmasıyla birlikte Akçay ve Güre kavşaklarında uzun kuyruklar oluştu. Hava sıcaklıklarının yüksek olduğu bölgede sahiller doldu ve bazı vatandaşlar yürüyüş yolu kenarlarındaki banklara oturmak zorunda kaldı. Polis ve jandarma ekipleri, trafiğin durma noktasına geldiği kavşaklarda trafiği düzenlemek için sinyalizasyonu devre dışı bıraktı.

29.06.2023 21:12
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kurban Bayramı tatili için Edremit Körfezi'ne gelen ziyaretçilerin araçlarından dolayı Çanakkale- Balıkesir, İzmir-Çanakkale kara yollarında yoğunluk oluştu.

Nüfusun yaklaşık 3 milyona ulaştığı Edremit Körfezi'nde, Altınoluk, Akçay, Güre, Burhaniye, Ören, Ayvalık ve Cunda Adası'na tatil için gelenlerin kullandığı araçlar, özellikle Akçay ve Güre kavşaklarında 2-3 kilometre uzayan kuyruklara neden oldu.

Hava sıcaklıklarının 30 derecenin üzerinde seyrettiği Edremit Körfezi'nde serinlemek isteyen tatilciler, sahilleri doldurdu.

Plajlardaki çay bahçelerinde oturacak yer kalmayınca bazı vatandaşlar yürüyüş yolu kenarlarındaki banklara oturmak zorunda kaldı.

Polis ve jandarma ekipleri, trafiğin durma noktasına geldiği kavşaklarda, sinyalizasyonu devre dışı bırakarak, trafiği düzenledi.

Kaynak: AA

Son Dakika Turizm Edremit Körfezi'nde Kurban Bayramı tatili yoğunluğu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Kars'ta Uluslararası Konferans ve Tanıtım Etkinlikleri Başladı
  19:02 Kars'ta Uluslararası Konferans ve Tanıtım Etkinlikleri Başladı

  Kars'ta Valiliğin himayesinde Serhat Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen 'Tarihi Kimliği ile Kars Kenti Projesi' kapsamında gerçekleştirilen Uluslararası Kars Konferansı ve Tanıtım Etkinlikleri başladı. Etkinlikte, Kars'ın turizm potansiyeli ve kültürel mirası üzerine paneller düzenlendi.

 • Uzungöl'de HES Projesine Karşı Protesto
  18:35 Uzungöl'de HES Projesine Karşı Protesto

  Trabzon'un Çaykara ilçesinde Uzungöl'de yapılması planlanan HES projesine karşı bölge halkı protesto düzenledi. Uzungöl Turizimciler Derneği Başkanı Mehmet Keleş, projenin turizme ve çevreye zarar vereceğini belirterek, projenin yeniden incelenmesini talep etti.

 • Ulaştırma Bakanı: Ankara-Diyarbakır ve Ankara-Tatvan hatlarında yeni turistik trenler sefere başlıyor
  18:24 Ulaştırma Bakanı: Ankara-Diyarbakır ve Ankara-Tatvan hatlarında yeni turistik trenler sefere başlıyor

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ankara-Diyarbakır ve Ankara-Tatvan hatlarında yemekli ve yataklı vagonlardan oluşan yeni turistik trenlerin nisan ayında seferlerine başlayacağını duyurdu. Ankara-Diyarbakır parkurunda işletilecek tren 19 Nisan'da, Ankara-Tatvan parkurunda ise 17 Nisan'da seferlerine başlayacak. Trenler, turistlere Anadolu'nun tarihi ve doğal güzelliklerini keşfetme imkanı sunacak.

 • Kapadokya Alan Başkanı, Kapadokya'nın korunması ve turizm kapasitesinin geliştirilmesi için çalışmalar yürütüyor
  17:19 Kapadokya Alan Başkanı, Kapadokya'nın korunması ve turizm kapasitesinin geliştirilmesi için çalışmalar yürütüyor

  Kapadokya Alan Başkanı Birol İnceciköz, Kapadokya'nın doğal, tarihi ve kültürel değerlerini korumak ve turizm kapasitesini geliştirmek amacıyla çalışmalar yaptıklarını belirtti. İnceciköz, bölgedeki turizmin sürdürülebilirliğini sağlamak ve kaçak yapılarla mücadele etmek için önemli projeler gerçekleştirdiklerini ifade etti.

 • Sinop'ta Üniversite Öğrencilerine Tarhana Çorbası İkram Edildi
  15:38 Sinop'ta Üniversite Öğrencilerine Tarhana Çorbası İkram Edildi

  Sinop Üniversitesi Turizm Fakültesi ve Sinoplular Gastronomi Derneği iş birliğince düzenlenen 'Sinop Mutfağı Workshop Etkinliği'nde, öğrencilere yöresel lezzetlerden tarhana çorbası ikram edildi. Rektör Vekili Prof. Dr. Muhitdin Yılmaz, etkinliğin önemine vurgu yaparak, tarhana çorbasının bölgenin önemli yöresel lezzetlerinden biri olduğunu belirtti ve emeği geçenlere teşekkür etti.

 • İstanbul Boğazı'ndaki Kız Kulesi Yeniden Ziyarete Açıldı
  15:38 İstanbul Boğazı'ndaki Kız Kulesi Yeniden Ziyarete Açıldı

  İstanbul Boğazı'nın incisi Kız Kulesi, Karaköy İskelesi'nden gerçekleştirilen tekne seferleriyle yeniden ziyarete açıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından restore edilen yapı, uzman isimlerin katkılarıyla güçlendirildi. Kız Kulesi'nde her akşam ışık ve lazer gösterisi yapılıyor.

 • Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yeni Müzeler İle Turizm Potansiyelini Arttıracak
  15:27 Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yeni Müzeler İle Turizm Potansiyelini Arttıracak

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, turizm potansiyelini arttırmak ve kültürünü koruyarak geleceğe aktarmak için yeni müzeleri şehre kazandıracak. Başkan Fatma Şahin öncülüğünde gerçekleştirilecek çalışmalarla Sabun ve Pekmez Hanı, Para Müzesi, Bellek Gaziantep Müzesi ve diğer müzeler şehrin turizmine katkı sağlayacak.

 • Yeni turistik trenler nisan ayında seferlere başlıyor
  13:29 Yeni turistik trenler nisan ayında seferlere başlıyor

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ankara-Diyarbakır ve Ankara-Tatvan hatlarında sefer yapacak yemekli ve yataklı vagonlara sahip iki yeni turistik trenin nisan ayında seferlerine başlayacağını duyurdu. Turistik trenler, Turistik Doğu Ekspresi'ne alternatif olarak hizmet verecek ve seyahatseverlerin Anadolu'nun tarihi ve doğal güzelliklerini keşfetmelerini sağlayacak. Trenlerin seferleri, yaz aylarının ortasına kadar devam edecek.

 • Mersin Üniversitesi Profesörü Uyarıyor: Ölü Bile Olsa Denizanalarına Dokunmayın
  13:15 Mersin Üniversitesi Profesörü Uyarıyor: Ölü Bile Olsa Denizanalarına Dokunmayın

  Mersin Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi İşleme Teknolojisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Deniz Ayas, sahillerde artan denizanaları hakkında uyarıda bulunarak, bu zehirli türlerin 'göçmen denizanası' olduğunu ve ölü bile olsa dokunulmaması gerektiğini söyledi. Denizanalarının turizme olumsuz etkileri olduğunu belirten Ayas, ciddi sağlık sorunlarına yol açabileceğini ve temas durumunda deniz suyuyla yıkanması gerektiğini ifade etti.

 • Uludağ'da ortak kış tatbikatı gerçekleştirildi
  12:47 Uludağ'da ortak kış tatbikatı gerçekleştirildi

  Uludağ'da AFAD, UMKE, JAK ve Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekiplerinin katılımıyla ortak kış tatbikatı yapıldı. Kaybolan ve yaralanan kayakçılar kurtarılarak hastanelere ulaştırıldı.


Advertisement