Ekrem İmamoğlu, canlı yayında suikast iddialarına ilişkin konuştu: 'Ne oluyor?' dedim - Son Dakika

Ekrem İmamoğlu, canlı yayında suikast iddialarına ilişkin konuştu: 'Ne oluyor?' dedim

02.12.2020 21:39

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, konuk olduğu programda, kendisine yönelik suikast hazırlığı iddialarına ilişkin konuştu. Hareket alanıyla ilgili tedbirler alındığını dile getiren İmamoğlu, "Bu konuda uyarılar sıklaşınca 'Ne oluyor arkadaşlar?' dedim. Tedbir alma noktasında valiliğe bir yazı gönderdiklerini bana anlattılar" dedi.

Bazı basın yayın organlarında, terör örgütü DEAŞ tarafından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na suikast düzenleneceği yönünde haberler yer almıştı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, akşam saatlerinde yaptığı açıklamada, söz konusu iddiaları yalanlarken, Ekrem İmamoğlu'ndan da açıklama geldi.

"BU TÜR OLAYLAR GEREKMEDİKÇE BENİMLE PAYLAŞILMIYOR"

Halk TV'de Şirin Payzın'ın sunduğu programa konuk olan İmamoğlu, "Normal yaşamımda benim bundan haberim yok, zaten bu tür olayları çok da gerekmedikçe benimle paylaşmıyor yönetici arkadaşlarım" ifadelerini kullandı.

"HAREKET ALANIMLA İLGİLİ TEDBİRLER ALINDI"

İmamoğlu şunları söyledi:

"Bir istihbarat notu var, deniliyor ki, 'Evet böyle bir tehdit istihbaratı var, bununla ilgili gerekli tedbirleri alın'. Adı geçen terör örgütlerinin ismi veriliyor.

Baktım ki benim hareket alanımla ilgili tedbir alıyorlar. Bu konuda uyarılar sıklaşınca 'Ne oluyor arkadaşlar?' dedim, böyle bir notun geldiğini emniyet tarafından, kendilerinin de bunu ekine koyarak valiliği bilgilendirme ve tedbir almak gerekiyorsa tedbir alma noktasında valiliğe bir yazı yazdıklarını bana anlattılar. Konu bizde bu kadar, konuyla ilgili başka hiçbir detay yok.

Çıkan haberlerde başka detaylar da var, bu bilgilerin muhatabı İçişleri Bakanlığı, emniyet güçlerimiz. Benim şu an aktarabileceğim şeyler bunlar"

"BENİM GÜNDEMİMDE PANDEMİ VAR"

Öte yandan, gün içinde AFAD'da pandemiyle ilgili bir toplantıya katılan İmamoğlu, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı. İmamoğlu yaptığı açıklamada, "Benim gündemimde pandemi var. Bu iddialar yeni değil. Gereken açıklamayı sözcüm Murat Ongun yaptı" dedi.

Ekrem İmamoğlu, canlı yayında suikast iddialarına ilişkin konuştu: 'Ne oluyor?' dedim

Son Dakika Politika Ekrem İmamoğlu, canlı yayında suikast iddialarına ilişkin konuştu: 'Ne oluyor?' dedim - Son Dakika


Son Dakika

Nijerya'da Türk gemisine yapılan saldırı anı kamerada HDP'li Hasip Kaplan'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a küstah tehdit: Ona muhteşem bir jübile düşünüyoruz İkinci sevkiyatın ilk bölümü tamamlandı! 6.5 milyon doz Sinovac aşısı İstanbul'a indi Film sahnelerini aratmayan kovalamaca! Elinde tüfekle polisten böyle kaçtı Fransa Bilim Konseyi Başkanı Delfraissy: Son 3 haftadır mutasyonlar oyunun kurallarını tamamen değiştirdi Cemal Hünal'ın ardından Survivor'da bir diskalifiye şoku daha! Ünlülerden bir yarışmacı daha adaya veda etti Korona nedeniyle kıtlık yaşamaktan korkan Fransızlar, gıda stoklamaya başladı Meteoroloji'den peş peşe uyarılar! 6 kentimizde kuvvetli yağış, 4 bölgede de fırtına bekleniyor