Son Dakika Haberleri: Elazığ'dan Afrin'deki Mehmetçiğe Dua

Elazığ'dan Afrin'deki Mehmetçiğe Dua

12 ay önce

Elazığ’da ‘Zeytin Dalı’ Harekatında bulunan Mehmetçikler için dua edildi.

Elazığ'dan Afrin'deki Mehmetçiğe Dua, System.String[]
Elazığ'da 'Zeytin Dalı' Harekatında bulunan Mehmetçikler için dua edildi.

Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütleri DEAŞ, PKK, PYD-YPG'nin temizlenmesi için başlatılan ve kararlılıkla devam edilen Zeytin Dalı Harekatı'na her türlü destek devam ediyor. Bu kapsamda Elazığ Memur-Sen İl Temsilciliği, Öğretmenevi önünde program düzenledi. Eline Türk Bayrakları ve dövizleri alarak Öğretmenevinde bir araya gelen vatandaşlar, tekbir getirip 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganları attı. Mehteran takımının gösterisinin ardından askerlere dua edildi.

Terör ve çatışmadan arındırılmış adil bir dünya istediklerini dile getiren Elazığ Memur-Sen İl Temsilcisi İbrahim Bakşi "Kimsenin kimseyi sömürmediği, hakça paylaşımın gerçekleştiği bir dünya için mücadele ediyoruz. Emperyalizm, bölgemizde başta olmak üzere sömürü düzenini sürdürmek için şiddeti ve terörü bütün dünya sathına yaymaktan çekinmemektedir. İçeride kimlerin, sözde savaş karşıtı söylemlerle algılarda cephe açmaya giriştiğini, daha da ötesi her zaman yaptıkları gibi emperyalizmi ve sömürüsünü gizleme niyetlendiğini çok iyi biliyoruz. Sözde barış yanlısı gerçekte emparyal geminin tayfası olanlardır" dedi.

Adalet ve barışın, kanlı terör örgütlerinin kökü kazınmadan sağlanamayacağını dile getiren Bahşi, " Türkiye, terörle mücadele ediyor, emperyalizme karşı da onurlu bir savaş veriyor. Tam da bu yüzden Türkiye'nin Afrin'de gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı'nı bütün benliğimizle destekliyor, cephede vuruşan askerlerimize de "Allah yardımcınız olsun" diyoruz. Milletin desteğini, ümmetin duasını alan devletimiz ve silahlı kuvvetlerimizin, şanlı ecdadın evlatları olmanın hakkını veren yiğitlerimizin terör örgütlerini yok edeceğine, emperyal akla diz çöktüreceğine de yürekten inanıyoruz" ifadelerini kullandı. - ELAZIĞ3 Çocuk Annesi Kadın, 61 Yaşındaki Yasak Aşkının Kurbanı Oldu Babası Tarafından Dövülerek Öldürülen Mertcan'ın Karnesi Ortaya Çıktı

Erdoğan, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı'nın İstifasına Açıklık Getirdi