Emniyet'in Kalbine Saldıran Kadın Terörist, Her Yerde Aranıyordu - Son Dakika

Emniyet'in Kalbine Saldıran Kadın Terörist, Her Yerde Aranıyordu

02.04.2015 08:36

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne düzenlediği saldırıda vurularak öldürülen Elif Sultan Kalsen, 2012'de Taksim'de polis noktasına düzenlediği saldırıdan dolayı her yerde aranıyordu.

Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü binası giriş kapısına saat 17.50'de gelen kadın terörist, el bombası attı. El bombası patlamayınca terörist, Kaleşnikof ile ateş açtı. Polisin karşılık vermesiyle çıkan çatışmada, terörist öldürüldü. Teröristin üzerinden Kaleşnikof ile birlikte 2 el bombası ve 1 tabanca çıktı.

2'Sİ POLİS 3 YARALI

Çatışmada ikisi polis üç kişi yaralandı. Polis memuru İhsan Merde'nin kulağından yaralandığı, polis memuru Tayfun Demirtaş'ın ise alnını kurşun sıyırdığı bildirildi.

ÜZERİNDEN 2 EL BOMBASI ÇIKTI

Polisle girdiği çatışmada öldürülen kadın teröristin üzerinde 2 adet el bombası bulundu. Olay yerine gelen bomba imha ekipleri ve çelik yelekli polisler çevrede arama yaparken, bomba imha uzmanları bomba düzeneğini fünye ile patlattı.

POLİS HER YERDE ARIYORDU

Elif Sultan Kalsen adı ilk olarak, 2012'de DHKP-C'nin canlı bombaları arasında geçti. Adı kamuoyuna yansıyınca kameralar karşısına geçip canlı bomba olmadığını iddia etmişti. 6 Ocak'ta Sultanahmet'te Turizm Şube Müdürlüğü'ne yönelik canlı bomba saldırısını örgüt, Kalsen'in yaptığını açıklamıştı. Ancak saldırganın Diana Ramazanova olduğu anlaşılınca, örgüt bildiriyi geri çekti. Kalsen, ocak sonunda Taksim'de polis noktasına otomatik silahla saldırı düzenledi. Polis, kimsenin yaralanmadığı saldırıdan sonra kaçan Kalsen'in peşindeydi.

SULTANAHMET SALDIRISINDA DA ADI GEÇTİ

Yabancı bir terör örgütünün düzenlediği ve bir polisin şehit olduğu Sultanahmet'teki saldırıda ismi geçen Elif Sultan Kalsen'le ilgili olarak birimler alarma geçmişti.

EYLEM İÇİN GELDİLER ÇATIŞMANIN ORTASINDA KALDILAR

Saldırı esnasında İstanbul Üniversitesi'ndeki gözaltıları protesto için emniyet binasının önünde bulanan bir grup da çatışmanın arasında kaldı. Seken kurşunlar nedeniyle ayağından vurulan Fikir Kulüpleri Federasyonu mensubu bir öğrenci, yaralandıktan sonra kaçmaya başladı. Polis, kaçan kişiyi saldırganlardan biri olduğu şüphesiyle kovalamaya başladı. Bir süre sonra Vergi Dairesi çevresinde yakalanan kişinin 22 yaşındaki öğrenci M.H.G. olduğu ve terör saldırısına katılmadığı anlaşıldı. M.H.G. ile birlikte kaçan gruptaki 5 kadın da emniyet güçlerince gözaltına alındı.

"BİZİ KATLETMEK İSTİYORLAR" DEMİŞTİ

DHKP-C'li Elif Sultan Kalsen'in ismi daha önce de sık sık gündeme gelmişti. Kalsen ilk olarak Sultangazi Polis Merkezi'ne yapılan ve polis memuru Bülent Özkan'ın şehit olduğu saldırının ardından '9 canlı bomba aranıyor' haberiyle gündeme gelmişti. İki yıl önce fotoğrafı ve isminin gazetede yayınlanmasının ardından Kalsen bazı emniyet müdürleri ve İstanbul Valisi hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Kalsen adliye önünde basın açıklaması yaparak "Bizi canlı bomba ilan ettiler. Bunun kaygısını yaşıyoruz. Bizi katletmek istiyorlar" demişti.

Emniyet'in Kalbine Saldıran Kadın Terörist, Her Yerde Aranıyordu

Emniyet'in Kalbine Saldıran Kadın Terörist, Her Yerde Aranıyordu

Son Dakika Güncel Emniyet'in Kalbine Saldıran Kadın Terörist, Her Yerde Aranıyordu - Son Dakika


YORUMLAR (26)
  • han: yani MİT iflasmı etti. . . her yerde aranıyormuş ? kırsalda sanki arıyorlar, burası İstanbul sıradan sokaklarda bile kameralar var ve en iyi korunan emniyet müdürlüğüne saldırıyor. . . demekki istihbarat zayıf yada başka dolaplar dönüyor. . . . Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
  • Sadece Ekmek Almaya Gitti.: Yazık 5 tl de parası var. Emniyete fırının yerini sormaya gelmişti. Elinde kaleşnikov la sadece ekmek almaya gitmişti. Neden vurdunuz ki Cevap Yaz 17 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Sağlık Bakanlığı koronavirüs aşısı için 10 kuralı belirledi! 4 gruptakilere aşı yapılmayacak Meteoroloji'den 5 il için kuvvetli kar yağışı ve çığ uyarısı Estetik harikası çıktı! Survivor Nagihan'ın yeni halini görenler tanıyamıyor Mafya liderinin mezarı başında esrarengiz cinayet Son Dakika: Mersin'de kamyon ve otomobil çarpıştı: 5 ölü, 2 yaralı Gram altın tekrar 500 TL olur mu? Ünlü analist İslam Memiş son gelişmeleri değerlendirdi Rusya lideri Putin, dondurucu soğukta buz gibi suya girdi Türkiye'de yaygın olan iki marketin fiyatlarında yüzde 100'e varan fark bulunuyor