Eski Bakan Adnan Kahveci vefatının 30. yılında mezarı başında anıldı - Son Dakika

Eski Bakan Adnan Kahveci vefatının 30. yılında mezarı başında anıldı

05.02.2023 14:50
Eski Bakan Adnan Kahveci vefatının 30. yılında mezarı başında anıldı

Bolu-Gerede yakınlarında geçirdiği trafik kazasında eşi ve kızıyla hayatını kaybeden eski bakanlardan Adnan Kahveci, vefatının 30. yılında mezarı başında anıldı.

Bolu- Gerede yakınlarında geçirdiği trafik kazasında eşi ve kızıyla hayatını kaybeden eski bakanlardan Adnan Kahveci, vefatının 30. yılında mezarı başında anıldı.

Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın danışmanlığını da yapan Kahveci için Kartal Belediyesi ile Trabzon Köprübaşı Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından Kartal Yakacık Mezarlığı'ndaki kabri başında anma töreni düzenlendi.

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı ve Kur'an-ı Kerim okunan anmada, Kahveci, eşi ve kızı için dua edildi.

Daha sonra katılımcılara, Kahveci'nin hayatıyla ilgili bilgi verildi.

İYİ Parti Milletvekili Hüseyin Örs, Türkiye'nin gelişmesi için gecesini gündüzüne katan Kahveci'ye layık olmaya çalıştıklarını belirterek, kendisinin de bu siyasetçiyi örnek aldığını söyledi.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel de ölümünün üzerinden 30 yıl geçmesine rağmen yol arkadaşlarının örnek bir kişilik olan Kahveci'yi anmak için toplandığını dile getirerek, "Türkiye'ye örnek gösterilmiş bir şahsiyetti. Aynı zamanda Kartal'da yaşayan iyi bir devlet adamıydı. Faili meçhul olayların ülkemizi karanlığa götürdüğünün her birimiz farkındayız. Burada her partiden, topluluktan arkadaşlar görüyorum, hepimize sorumluluklar düşüyor. Bu ülke hepimizin, hem ülkemizi hem de ülkemizin yetiştirdiği değerlere sahip çıkmak zorundayız." ifadelerini kullandı.

Adnan Kahveci'nin mezarına karanfil bırakılan programda, lokma ikram edildi.

Törene, bazı partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ile vatandaşlar katıldı.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel Eski Bakan Adnan Kahveci vefatının 30. yılında mezarı başında anıldı - Son Dakika


Advertisement