Eskişehir'de yoga yapan kadınlar CİMER'e şikayet edildi, belediye başkanı karara karşı çıktı! "Kadınlarımız istediği parkı kullanabilir" - Son Dakika

Eskişehir'de yoga yapan kadınlar CİMER'e şikayet edildi, belediye başkanı karara karşı çıktı! "Kadınlarımız istediği parkı kullanabilir"

29.05.2022 15:00

Eskişehir'de Dede Korkut Parkı'nda yoga yapan kadınların kimliği bilinmeyen kişiler tarafından CİMER'e şikayet edildiği ve parkta yoga yapılmasının engellendiği öne sürüldü. Konuyla ilgili paylaşım yapan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, "Kadınlarımız istediği parkı kullanabilir" dedi.

Eskişehir'deki Dede Korkut Parkı'nda düzenli olarak yoga yaptığı belirtilen kadınların, CİMER'e şikayet edildiği iddiası, tartışma yarattı.

KAZIM KURT PAYLAŞTI

Parkın, valiliğinin sorumluluğunda olduğu belirtilirken, güvenliğin yoga yapmak isteyen kadınları engellendiği öne sürüldü. Odunpazarı Belediyesi Başkanı Kazım Kurt, yaşananları sosyal medya hesabında yaptığı açıklama ile duyurdu. Kurt, olaya tepki göstererek yaptığı açıklamada, "Eskişehir Valiliği'nin sorumluluğundaki Dede Korkut Parkı'nda yoga yapanlar CİMER'e şikayet edilmiş. Güvenlik görevlisi yoga yapanları engellemiş. Bu da mı yasak oldu? Gerekçeniz ne? Siz şaka mısınız? Değerli arkadaşlar, tüm parklarımız sizindir. Özgürce yoga yapabilirsiniz" ifadelerini kullandı.

Eskişehir'de tartışma yaratan olay! Parkta yoga yapan kadınları CİMER'e şikayet ettiler

"İSTEDİKLERİ PARKI KULLANABİLİRLER"

Kurt daha sonra bir paylaşımda daha bulunarak, "Sevgili Duygu, istediğiniz parkımızı kullanabilirsiniz. Kimseden çekinmeyin. Bir ihtiyacınız olursa söyleyin. Spor İşleri Müdürlüğümüz temin eder. Sizleri ziyarete geleceğim. Çok sevgiler, selamlar" dedi.

Eskişehir'de tartışma yaratan olay! Parkta yoga yapan kadınları CİMER'e şikayet ettiler

BÜYÜKERŞEN'DEN DE PAYLAŞIM GELDİ

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'den de konuya ilişkin bir paylaşım geldi. Büyükerşen, "Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı, Kentpark ve Büyük Parkımızı her zaman kullanabilirsiniz gençler. Ayrıca 6 Haziran itibariyle parklarda spor etkinliklerimiz de başlıyor. Onlara da katılabilirsiniz" dedi.

Eskişehir'de tartışma yaratan olay! Parkta yoga yapan kadınları CİMER'e şikayet ettiler
YORUMLAR (1)
  • Hüseyin Ermurat: Gezdim halebi şamı eyledim ilim talep ilim gerideymiş ilerde edep illede edep güzel ülke ne hale geldi taytı giyip milletin içinde bacağını ayiriyorsa bunada erkeği ses çıkarmıyor sa kadin kadınlık dan utanmayorsa yaşasın cehenem derim bende özgürlük deyip hayasizlik dir adı Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
500
Şüphelinin evinden 250 bin liralık çalıntı malzeme çıktı Şüphelinin evinden 250 bin liralık çalıntı malzeme çıktı Osmaneli Belediyesi Toptancı Halinde tahıl alımları başladı Osmaneli Belediyesi Toptancı Halinde tahıl alımları başladı Eskişehir'de ekmeğin 200 gramı 4, 250 gramı 5 lira oldu Eskişehir'de ekmeğin 200 gramı 4, 250 gramı 5 lira oldu

Son Dakika Güncel Eskişehir'de yoga yapan kadınlar CİMER'e şikayet edildi, belediye başkanı karara karşı çıktı! 'Kadınlarımız istediği parkı kullanabilir' - Son Dakika


Advertisement