Son dakika Eskişehir Valiliği haberleri, Eskişehir Valiliği son dakika, son dakika Eskişehir Valiliği

Son Dakika Eskişehir Valiliği Haberleri

 • İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan: Yetkinlik setinizin zenginliği önemli
  15:48 İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan: Yetkinlik setinizin zenginliği önemli

  İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan, Eskişehir'de düzenlenen İç Anadolu Bölgesel Kariyer Fuarı'nda gençlerle bir araya geldi. Dil yetkinliğinin önemine değinen Erdoğan, akademik çalışmaları teşvik etmek için İlim Yayma Ödülleri'nin verildiğini belirtti. Ayrıca, kültürün korunmasının önemine vurgu yaptı.

 • İlim Yayma Vakfı Başkanı Necmeddin Bilal Erdoğan: '3 sene futbolu kapatalım'
  14:33 İlim Yayma Vakfı Başkanı Necmeddin Bilal Erdoğan: '3 sene futbolu kapatalım'

  Eskişehir'de düzenlenen İç Anadolu Kariyer Fuarı'na katılan İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Necmeddin Bilal Erdoğan, futbolun durumunu değerlendirerek, 3 sene futbolu kapatma önerisinde bulundu.

 • İç Anadolu Kariyer Fuarı'nda İl Müftülüğü de yer aldı
  11:15 İç Anadolu Kariyer Fuarı'nda İl Müftülüğü de yer aldı

  Eskişehir'de düzenlenen İç Anadolu Kariyer Fuarı'nda İl Müftülüğü, üniversitelerde yürütülen el sanatları atölyelerini tanıttı. Fuar, binlerce ziyaretçiyi ağırladı ve kamu ve özel sektörden 200'ün üzerinde kurum ve kuruluşun katılımıyla gerçekleşti.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı: 'Verdiği her sözü yerine getiren kadrolar ülkemizi ihya etmeye devam edecek'
  21:50 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı: 'Verdiği her sözü yerine getiren kadrolar ülkemizi ihya etmeye devam edecek'

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Eskişehir'deki bir etkinlikte yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarının 22 yıldır ülkeyi ve şehirleri ihya ettiğini belirtti. Göktaş, AK Parti'nin belediyecilik anlayışını da kökten değiştirdiğini ve reform niteliğinde pek çok düzenlemeyi hayata geçirdiklerini söyledi. Ayrıca, Göktaş, girişimcilerin yanında olduklarını ve ülkeye güvenmelerini istedi.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Eskişehir'de Büyük Emirdağlılar Buluşması'na katıldı
  20:50 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Eskişehir'de Büyük Emirdağlılar Buluşması'na katıldı

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Eskişehir'de düzenlenen Büyük Emirdağlılar Buluşması'na katıldı. Bakan Göktaş, Türkiye'de son 22 yılda yapılan değişim ve dönüşüme vurgu yaparak, yönetimin çağın gereklerini iyi tahlil ettiğini söyledi.

 • Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nde Kadın Sağlığı Eğitim Programı Düzenlendi
  15:40 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nde Kadın Sağlığı Eğitim Programı Düzenlendi

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan kadın personele yönelik Kadın Sağlığı Eğitim Projesi kapsamında eğitim programı düzenlendi. Eğitimlerde kanser, kadın üreme sağlığı, gebelik ve çocukluk çağı tarama programları gibi konular ele alındı.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı: Mart ayında 500'ün üzerinde şehit yakını ve gaziye atama yapılacak
  13:49 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı: Mart ayında 500'ün üzerinde şehit yakını ve gaziye atama yapılacak

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, "Mart ayı itibarıyla 500'ün üzerinde şehit yakını, gazi ve gazi yakınına yönelik atamamız olacak.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, 500'ün üzerinde şehit yakını, gazi ve gazi yakını ataması yapılacağını müjdeledi
  13:14 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, 500'ün üzerinde şehit yakını, gazi ve gazi yakını ataması yapılacağını müjdeledi

  Eskişehir'de ziyaretini sürdüren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yaptığı açıklamada yakın zamanda 500'ün üzerinde şehit yakını, gazi ve gazi yakını ataması yapılacağını belirtti. Ayrıca Eskişehir'e 605 milyon lira kaynak ayrıldığını ve engelli ve yaşlılara yönelik çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş: Gençlerin eğitim ve iş imkanları arttı
  13:02 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş: Gençlerin eğitim ve iş imkanları arttı

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, "Bugün 28 Şubat. Bir dönem bazı gençlerimizin üniversite kapılarından gönderildiği günler.

 • Bakan Göktaş: 'Bazı gençlerimizin üniversite kapılarından gönderildiği günler çok geride kaldı'
  12:35 Bakan Göktaş: "Bazı gençlerimizin üniversite kapılarından gönderildiği günler çok geride kaldı"

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, "Bugün 28 Şubat. Bir dönem bazı gençlerimizin üniversite kapılarından gönderildiği günler.

 • Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Türk Havacılığı Altın Çağını Yaşıyor
  27 Şub Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Türk Havacılığı Altın Çağını Yaşıyor

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, havacılık sektörünün; ana ve alt yüklenicileri, KOBİ'leri, araştırma kuruluşları, üniversiteleri, geliştirdiği özgün ürünleri ve ihracat potansiyeliyle ülkenin en önemli ve gelişim gösteren sektörlerinden biri haline geldiğini belirterek,...

 • Sanayi ve Teknoloji Bakanı Gençlere Yatırımları Artırıyor
  27 Şub Sanayi ve Teknoloji Bakanı Gençlere Yatırımları Artırıyor

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, gençlere yönelik yapılan yatırımların Türkiye'yi küresel bir çekim merkezine dönüştüreceğini belirtti. Kacır, Eskişehir'de düzenlenen bir etkinlikte, on binlerce popüler bilim kitabı ve dergisini okullara hediye etmenin heyecanını yaşadığını ifade etti. Ayrıca, gençlere bilim ve teknoloji kültürü ile buluşma imkanı sağlayacak adımların atıldığını vurguladı.

 • Eskişehir'i TÜBİTAK Yayınlarıyla Buluşturuyoruz Projesi İmza Töreni Gerçekleştirildi
  27 Şub Eskişehir'i TÜBİTAK Yayınlarıyla Buluşturuyoruz Projesi İmza Töreni Gerçekleştirildi

  'Eskişehir'i TÜBİTAK Yayınlarıyla Buluşturuyoruz Projesi'nin imza törenine katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Biliyoruz ki eğer gençlerimizi doğru yetkinliklerle buluşturursak, onlara hayallerinin peşinden gitme fırsatı sunarsak Türkiye Yüzyılı'nın mimarı gençlerimiz...

 • Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, Eskişehir'de fabrika açılışında konuştu Açıklaması
  27 Şub Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, Eskişehir'de fabrika açılışında konuştu Açıklaması

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, temelleri 1950'lerin sonlarında atılan ve uzun süre montaj sanayi olarak serüvenine devam eden Türk beyaz eşya sektörünün son 22 yılda ihtisas edilen yatırım iklimini, AR-GE teşviklerini, nitelikli insan kaynağı ve güçlü lojistik bağlantılarını...

 • Eskişehir Valiliği Açık Kapı Birimi, 52 bin 833 başvurunun yüzde 99'unu cevaplandırdı
  27 Şub Eskişehir Valiliği Açık Kapı Birimi, 52 bin 833 başvurunun yüzde 99'unu cevaplandırdı

  Eskişehir Valiliği Açık Kapı Birimi, 2017 yılından beri yapılan 52 bin 833 başvurunun yüzde 99'unu cevaplandırdı. Açık Kapı Birimleri, vatandaşlara hızlı ve etkili bir hizmet sunmak, kamu hizmetlerine erişimi kolaylaştırmak amacıyla faaliyete geçirildi. Başvurular elektronik ortamda kaydedilerek ilgili birimlere yönlendiriliyor ve en geç 7 gün içinde cevaplandırılıyor.

 • Eskişehir'de kanser hastası İbrahim Başaran özel bir huzurevine yerleştirildi
  15 Şub Eskişehir'de kanser hastası İbrahim Başaran özel bir huzurevine yerleştirildi

  Eskişehir'de akciğer kanseriyle mücadele eden İbrahim Başaran, yerleştirildiği otelden atıldıktan sonra Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy'un talimatıyla özel bir huzurevine yerleştirildi.

 • Eskişehir Valisi: Bu yıl daha fazla turist bekliyoruz
  15 Şub Eskişehir Valisi: Bu yıl daha fazla turist bekliyoruz

  Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, 2023 yılında 540 bin turist ağırladıklarını belirterek, kente bu sene daha fazla ziyaretçinin gelmesini beklediklerini bildirdi. Aksoy, Eskişehir'in turizm potansiyelini ve avantajlarını vurgulayarak, turizm sektörünün geliştirilmesi gerektiğini ifade etti. Ayrıca, Eskişehir'in yüksek hızlı tren hizmetlerinden faydalanması ve kültür turizmi için cazibe merkezi haline gelmesi konularında da değerlendirmelerde bulundu.

 • Akciğer Kanseri Hastası Vatandaş, Yerleştirildiği Otelden Çıkartıldı
  15 Şub Akciğer Kanseri Hastası Vatandaş, Yerleştirildiği Otelden Çıkartıldı

  Eskişehir'de akciğer kanseriyle mücadele eden bir vatandaş, valilik tarafından yerleştirildiği otelden kişisel bakımının yapılamadığı gerekçesiyle çıkartıldı. Hastanelerin acil servislerinde sabahlayan vatandaş, yetkililerden yardım istiyor.

 • TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar: 'En Son Teröristi de Etkisiz Hale Getirerek Milletimizi Kurtarmak İstiyoruz'
  12 Şub TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar: 'En Son Teröristi de Etkisiz Hale Getirerek Milletimizi Kurtarmak İstiyoruz'

  TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, Eskişehir Birlik Vakfı'nda düzenlenen bir konferansta yaptığı konuşmada, Türkiye'nin terörle mücadelede kararlı olduğunu ve en son teröristi etkisiz hale getirerek milleti kurtarmak istediklerini belirtti. Akar, ayrıca Türkiye'nin güvenlik politikası, kültürel değerler sistemi ve coğrafi konumu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

 • TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar: 85 milyon tek yumruk, tek yürek olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz
  12 Şub TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar: 85 milyon tek yumruk, tek yürek olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz

  Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, "85 milyon tek yumruk, tek yürek olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

 • Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Ford F-Max Kamyonunu Test Etti
  08 Şub Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Ford F-Max Kamyonunu Test Etti

  Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Ford F-Max model kamyonun üretim hattından çıktıktan sonra test etmek ve incelemek için fabrikayı ziyaret etti. Vali Aksoy, fabrika yetkilileriyle görüşerek üretim süreci hakkında bilgi aldı ve ardından kamyonu yakından inceleyerek test sürüşüne katıldı.

 • Eskişehir'de Çocuk İstismarıyla Mücadelede Alınan Tedbirler
  08 Şub Eskişehir'de Çocuk İstismarıyla Mücadelede Alınan Tedbirler

  Eskişehir Valiliği tarafından çocukların sokakta dilendirilmesini ve çalıştırılmasını yasaklayan bir çalışma yürütüldü. 23 çocuk için tedbirler alındı ve ailelere yazılı uyarı yapıldı. Denetimler sonucunda 23 çocuk İl Çocuk Kabul Merkezi'ne teslim edildi. Ayrıca çocukların sağlık, eğitim ve sosyal ihtiyaçları da karşılandı. Yetkililer, duyarlı vatandaşlara teşekkür etti.

 • Eskişehirspor, Eskişehir Demirspor'u 6-0 mağlup etti
  04 Şub Eskişehirspor, Eskişehir Demirspor'u 6-0 mağlup etti

  Bölgesel Amatör Lig (BAL) 14. hafta mücadelesinde Eskişehirspor, Eskişehir Demirspor'u 6-0 mağlup etti. Eskişehirspor, Ercan Kuruçay'ın 2, 26 ve 57. dakikalarda, Ahmet Sezer'in 45. dakikada, Sergen Şakirler'in de 69 ve 76. dakikalarda attığı gollerle 6-0 gibi farklı bir skor sahadan galip ayrıldı.

 • Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, helikopter kazasında şehit olan pilotlar için taziye mesajı yayınladı
  04 Şub Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, helikopter kazasında şehit olan pilotlar için taziye mesajı yayınladı

  Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Emniyet Genel Müdürlüğüne ait helikopterin Gaziantep'te kaza yapması sonucu şehit olan pilotlar ve yaralı teknisyen için taziye mesajı yayınladı. Aksoy, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şehit olan pilotlara Allah'tan rahmet dileyerek, ailelerine, Emniyet Teşkilatı'na ve millete başsağlığı ve sabır dileklerini iletti. Ayrıca yaralanan teknisyene de acil şifalar diledi.

 • Eskişehir'de duyulan patlama sesi sonik patlama çıktı
  02 Şub Eskişehir'de duyulan patlama sesi sonik patlama çıktı

  Eskişehir Valiliği, kentte duyulan patlama sesinin 1'inci Ana Jet Üssü Komutanlığı'ndan havalanan test ve tecrübe uçuşundaki bir jet motorlu uçağın yol açtığı sonik patlama olduğunu açıkladı. Sonik patlama, uçağın ses hızından daha hızlı bir biçimde hareket etmesi sonucu oluşan, gök gürültüsüne benzer şiddetli bir ses patlamasıdır.

 • Yeniden Refah Partisi, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayını Açıkladı
  31 Oca Yeniden Refah Partisi, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayını Açıkladı

  Yeniden Refah Partisi, 2003 ve 2008 yılları arasında Eskişehir valiliği yapmış olan Kadir Çalışıcı'yı Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterdi. Parti ayrıca Tepebaşı ve Günyüzü ilçelerinin belediye başkan adaylarını da açıkladı.

 • Yeniden Refah Partisi, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayını Açıkladı
  30 Oca Yeniden Refah Partisi, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayını Açıkladı

  Yeniden Refah Partisi, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayını duyurdu. Parti, eski vali Kadir Çalışıcı'yı aday gösterdi. Ayrıca Tepebaşı ve Günyüzü ilçeleri için de adaylar belirlendi.

 • Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Gazetecilere Basın Kartlarını Dağıttı
  23 Oca Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Gazetecilere Basın Kartlarını Dağıttı

  Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen programda basın kartı almaya hak kazanan gazetecilere kartlarını verdi. Vali Aksoy, gazetecilere hayırlı olması temennisinde bulunarak, gazetecilerin kamu hizmeti verdiğini vurguladı. Programda, 12 gazeteci basın kartı almaya hak kazandı ve basın kartının sağladığı haklar ve kolaylıklar hakkında bilgi verildi.

 • Eskişehir'de Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatiline Başladı
  19 Oca Eskişehir'de Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatiline Başladı

  Eskişehir'de, il genelinde öğrenciler, 518 okulda öğrenim gören 147 bin 273 öğrenci, 2023-2024 eğitim öğretim yılı birinci dönemini tamamlayıp karnelerini alarak yarıyıl tatiline başladı.

 • Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy Şehit Jandarma Er Mustafa Türker'in ailesini ziyaret etti
  18 Oca Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy Şehit Jandarma Er Mustafa Türker'in ailesini ziyaret etti

  Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy Şehit Jandarma Er Mustafa Türker'in ailesini ziyaret ederek baş sağlığı diledi.

 • ESTÜ, TEKNOFEST için Eskişehir'in nitelikli projelerle temsil edilmesi için toplantı düzenledi
  18 Oca ESTÜ, TEKNOFEST için Eskişehir'in nitelikli projelerle temsil edilmesi için toplantı düzenledi

  Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ), TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde Eskişehir'in daha nitelikli ve katma değeri yüksek projelerle temsil edilmesi için bir toplantı düzenledi. Toplantıda, Eskişehir Valiliği nezdinde yapılacak işbirlikleri planlandı ve Eskişehir'deki üniversitelerin proje takım sayılarını artırmak için görevlendirmeler yapılması, ilkokul, ortaokul ve liselerde yaygınlaştırma ve teşvik faaliyetlerinin yürütülmesi, gençlik merkezleri ve öğrenci yurtlarında TEKNOFEST masaları kurularak katılımın artırılması gibi kararlar alındı. Ayrıca, hedeflere ulaşılması için gerekli çalışmaları yürütecek birim ve kurum sorumluları belirlendi.

 • Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Gazi Derneklerini Ziyaret Etti
  16 Oca Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Gazi Derneklerini Ziyaret Etti

  Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği'nin Eskişehir şubelerine iade-i ziyarette bulunarak yönetim kurulu üyeleriyle görüştü. Aksoy, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı ve dernek başkanlarıyla toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

 • Eskişehir Valisi ve İl Protokol Üyeleri Şehit Ailesini Ziyaret Etti
  15 Oca Eskişehir Valisi ve İl Protokol Üyeleri Şehit Ailesini Ziyaret Etti

  Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy ile beraberindeki il protokol üyeleri, Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan İstihkam Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin'in baba ocağına taziye ziyaretine bulundu. Şehit ailesine başsağlığı dileyen vali ve protokol üyeleri, Eskişehirli vatandaşlar tarafından da desteklendi.

 • Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan asker son yolculuğuna uğurlandı
  14 Oca Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan asker son yolculuğuna uğurlandı

  Pençe-Kilit Harekatı Bölgesi'nde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan İstihkam Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin, memleketi Eskişehir'in Alpu ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine binlerce kişi katıldı ve teröre lanet okundu.

 • Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin'in cenazesi Eskişehir'de defnedildi
  14 Oca Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin'in cenazesi Eskişehir'de defnedildi

  Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin'in cenazesi, Eskişehir'in Alpu ilçesinde düzenlenen törenle toprağa verildi. Cenaze törenine şehidin yakınları ve birçok siyasi yetkili katıldı.

 • PENÇE-Kilit Harekatı'nda şehit olan Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin'in cenazesi Eskişehir'de toprağa verildi
  14 Oca PENÇE-Kilit Harekatı'nda şehit olan Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin'in cenazesi Eskişehir'de toprağa verildi

  PENÇE-Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin'in (27) cenazesi memleketi Eskişehir'de toprağa verildi. Anne ve baba gözyaşı dökerken, baba şehit oğlunun tabutuna sarılarak dua etti. Cenaze namazına Eskişehir Valisi, Sağlık Bakan Yardımcısı ve çok sayıda vatandaş katıldı. Şehit Evcin'in cenazesi Türk bayrakları eşliğinde toprağa verildi.

 • PENÇE-Kilit Harekatı'nda şehit olan Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin'in cenazesi Eskişehir'de toprağa verildi
  14 Oca PENÇE-Kilit Harekatı'nda şehit olan Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin'in cenazesi Eskişehir'de toprağa verildi

  PENÇE-Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin'in (27) cenazesi memleketi Eskişehir'de toprağa verildi. Anne ve baba gözyaşı dökerken, baba şehit oğlunun tabutuna sarılarak dua etti. Cenaze namazına çok sayıda vatandaş katıldı. Şehit Evcin'in cenazesi Türk bayrakları eşliğinde toprağa verildi.

 • Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan İstihkam Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin gözyaşlarıyla uğurlandı
  14 Oca Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan İstihkam Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin gözyaşlarıyla uğurlandı

  Kuzey Irak'ta gerçekleştirilen Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde üs bölgesine gerçekleşen sızma girişiminde çıkan çatışmada şehit olan İstihkam Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin, Eskişehir'de düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı. Ailesi ve yakınları gözyaşlarına boğulurken, törene çok sayıda devlet yetkilisi ve vatandaş katıldı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Eskişehirli şehidimizin babasına telefon
  13 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Eskişehirli şehidimizin babasına telefon

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin'in babası Nazif Evcin ile telefonda görüştü. Başsağlığı dileklerini ileten Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Makamı zaten cennet, şüphemiz yok.'' derken, Nazif Evcin ise, ''Oğlum bana, 'Bu pislikleri temizleyeceğiz. Sonuna kadar mücadele edeceğiz' dedi. Eşim de çok bitti. Bizlere Allah sabır versin.'' ifadelerini kullandı.

 • Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan askerin naaşı Eskişehir'e getirildi
  13 Oca Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan askerin naaşı Eskişehir'e getirildi

  Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan İstihkam Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin'in (27) naaşı Eskişehir'e getirildi. Şehidin cenazesi, ailesi ve protokol tarafından karşılandıktan sonra yarın Alpu ilçesinde toprağa verilecek.

 • Pençe-Kilit şehitleri törenle memleketlerine uğurlandı
  13 Oca Pençe-Kilit şehitleri törenle memleketlerine uğurlandı

  Pençe-Kilit şehitleri törenle memleketlerine uğurlandı Pençe-Kilit bölgesinde teröristlerce düzenlenen taciz ve sızma girişimi neticesinde şehit olan 9 asker, Şırnak 23. Piyade Tümen Komutanlığı'nda yapılan törenle memleketlerine uğurlandı.

 • Diyanet İşleri Başkanı ve Eskişehir Valisi Şehit Sözleşmeli Er'in Ailesini Ziyaret Etti
  13 Oca Diyanet İşleri Başkanı ve Eskişehir Valisi Şehit Sözleşmeli Er'in Ailesini Ziyaret Etti

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ve Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin'in evine taziye ziyaretinde bulundu. Şehidin ailesiyle konuşan Erbaş ve Aksoy, dua etti ve başsağlığı diledi. Şehit Evcin'in cenazesi yarın Alpu ilçesinde defnedilecek.

 • Şehit babasının oğluyla son telefon konuşması duygulandırdı: Evladımla gurur duydum
  13 Oca Şehit babasının oğluyla son telefon konuşması duygulandırdı: Evladımla gurur duydum

  Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin'in Eskişehir'de yaşayan babası Nazif Evcin, oğlunun dün kandil nedeniyle kendisini aradığını söyledi. Evcin, ''Oğlum bana 'Türkiye'yi böldürmeyeceğiz, Türkiye Cumhuriyeti'ni sildirmeyeceğiz, Vatan için pislikleri temizleyeceğiz. Askere, polise dua edin' dedi. Evladımla gurur duydum.'' ifadelerini kullandı.

 • Şehit Sözleşmeli Er'in Babası: Oğlumla Gurur Duyuyorum
  13 Oca Şehit Sözleşmeli Er'in Babası: Oğlumla Gurur Duyuyorum

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ile Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy'un ziyareti sırasında şehit Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin'in babası Nazif Evcin, oğluyla gurur duyduğunu söyledi. Evcin, oğlunun kendisini kandil nedeniyle aradığını anlatarak, 'Dün kandili kutladı, bana 'Türkiye'yi böldürmeyeceğiz, Türkiye Cumhuriyet'ini sildirmeyeceğiz, Vatan için pisikleri temizleyeceğiz. Askere, polise dua edin' dedi. Evladımla gurur duydum' dedi.

 • Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, şehit Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin'in ailesine taziye ziyaretinde bulundu
  13 Oca Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, şehit Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin'in ailesine taziye ziyaretinde bulundu

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin'in ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Erbaş, şehidin ailesine taziyelerini ileterek, Kur'an'ı Kerim okudu ve dua etti. Taziye ziyaretine Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy ve İl Müftüsü Bekir Gerek de katıldı.

 • Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, şehit ailesini ziyaret etti
  13 Oca Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, şehit ailesini ziyaret etti

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ile Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin'in taziye evini ziyaret etti. Şehit ailesiyle görüşen Erbaş ve Vali Aksoy, başsağlığı diledi ve dua etti. Şehit Evcin'in cenazesi yarın Alpu ilçesinde defnedilecek.

 • Eskişehir'de Trafik Denetimlerinde 53 Milyon TL Ceza Uygulandı
  11 Oca Eskişehir'de Trafik Denetimlerinde 53 Milyon TL Ceza Uygulandı

  Eskişehir'de polis ve jandarma ekipleri tarafından yapılan trafik denetimlerinde 92 bin 262 araç sorgulandı ve 47 bin 186 sürücüye toplamda 53 milyon 123 bin 247 lira idari para cezası uygulandı. Denetimler sonucunda 793 araç trafikten men edildi ve 28 sürücünün ehliyetine el konuldu. Ayrıca jandarma ekipleri tarafından 336 sürücüye trafik kazalarına karşı alınacak tedbirler ve güvenli sürüş kuralları hakkında eğitim verildi.

 • Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, TSYD Eskişehir Şubesi'ni ziyaret etti
  11 Oca Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, TSYD Eskişehir Şubesi'ni ziyaret etti

  Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Eskişehir Şubesi'ni ziyaret etti. Vali Aksoy, Şube Başkanı Sadi Seda ve Yönetim Kurulu üyeleriyle Eskişehir'deki sportif faaliyetler hakkında sohbet etti. Ziyaret, fotoğraf çekimiyle sona erdi.

 • Eskişehir'de Genç Girişimciler İçin İş Birliği Buluşması Gerçekleştirildi
  10 Oca Eskişehir'de Genç Girişimciler İçin İş Birliği Buluşması Gerçekleştirildi

  Eskişehir Sanayi Odası (ESO) ve TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu, girişimciliğin büyütülmesi ve gençlerin kendi işlerini kurmaları için çalışmalarını sürdürüyor. İşin Erbapları Projesi kapsamında Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, sanayicilerle bir araya gelerek girişimcilik serüvenlerini öğrendi. Etkinlikte konuşan yetkililer, gençlere destek olacaklarını ve iş birliği çalışmalarının devam edeceğini belirtti.

 • Eskişehir Valiliği: 30 çocuk sokaklarda çalıştırılıp dinlendirildi
  10 Oca Eskişehir Valiliği: 30 çocuk sokaklarda çalıştırılıp dinlendirildi

  Eskişehir Valiliği, yapılan denetimler sonucunda 1 Kasım ile 31 Aralık 2023 tarihleri arasında 30 çocuğun sokaklarda çalıştırılıp dinlendirildiğini tespit ettiğini açıkladı. Denetim ekipleri tarafından tespit edilen çocuklar İl Çocuk Kabul Merkezine teslim edildi. Ayrıca, çocukların ailelerine hane ziyareti yapılarak sosyal ve ekonomik destek sağlandı ve 2 çocuk hakkında koruyucu ve destekleyici tedbir kararı alındı. Çocuklar sağlık taramalarından geçirildi ve eksik aşıları tamamlatıldı. Eskişehir Valiliği, halka duyarlılık gösteren ve ihbarda bulunan vatandaşlara teşekkür etti.

 • Eskişehir'de 30 çocuk İl Çocuk Kabul Merkezine teslim edildi
  10 Oca Eskişehir'de 30 çocuk İl Çocuk Kabul Merkezine teslim edildi

  Eskişehir Valiliği tarafından yapılan denetimler sonucunda, çocukların sokakta çalıştırılması ve dilendirilmesinin engellenmesi amacıyla son iki ayda 30 çocuğun İl Çocuk Kabul Merkezine teslim edildiği bildirildi. Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından yapılan incelemeler sonucunda çocukların ailelerine uygun sosyal ve ekonomik destekleme modelleri sağlandı. Ayrıca, çocukların sağlık taraması, aşıları, eğitim durumları ve kurslara katılımları da düzenlendi.

 • Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı
  09 Oca Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı

  Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Aksoy, mesajında, düşünce ve anlatım özgürlüğünün, özgür basınla hayata geçirilebileceğini belirtti. Aksoy, basının toplumun doğru bilgilendirilmesi, yansız haber akışı sağlanması ve toplumsal yaşama katılımı kolaylaştırabileceğini vurguladı. Ayrıca, Eskişehir basınının milli mücadele döneminde önemli bir rol oynadığını ve gazetecilerin Kurtuluş Savaşı ile ilgili yazılar yazarak askerlere dağıttığını ifade etti. Vali Aksoy, Eskişehir'de ortaya çıkan köklü ve güçlü yerel basın kültürünü kutladı.

 • Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde gazetecilere teşekkür etti
  08 Oca Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde gazetecilere teşekkür etti

  Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü öncesinde kentte görev yapan gazeteciler ile bir araya geldi. Vali Aksoy, 72 yıldır gazetecilik yapan Rıdvan Uysal'a teşekkür belgesi verdi. Uysal, mesleğine 1952 yılında başladığını ve 10 Ocak'ın kendisi için bayram gibi geçtiğini belirtti.

 • Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, 72 Yıldır Gazetecilik Yapan Rıdvan Uysal'a Teşekkür Belgesi Verdi
  08 Oca Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, 72 Yıldır Gazetecilik Yapan Rıdvan Uysal'a Teşekkür Belgesi Verdi

  Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Gazeteciler Günü programında 91 yaşındaki Rıdvan Uysal'a teşekkür belgesi verdi. Uysal, 72 yıldır meslek hayatına devam ediyor ve hala ilk günkü heyecanla gazeteciliğe devam ettiğini ifade etti. Vali Aksoy, programda yaptığı konuşmada bütün gazetecilere iyi bir çalışma dönemi diledi ve Uysal'a teşekkür belgesini takdim etti. Uysal ise, yarım asırdan fazla süredir basın sektöründe olmasına rağmen hala heyecanını kaybetmediğini söyledi.

 • Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Çalışan Gazetecilerle Buluştu
  08 Oca Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Çalışan Gazetecilerle Buluştu

  Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kentte görev yapan basın mensuplarıyla buluştu. Aksoy, basın çalışanlarının özverili şekilde görevlerini yaptığını vurgulayarak, Eskişehir'in basın ve medya konusunda güçlü bir kent olduğunu belirtti. Konuşmanın ardından Vali Aksoy, 91 yaşındaki gazeteci Rıdvan Uysal'a teşekkür belgesi verdi.

 • Eskişehirspor, Ankara T.K.İ ile berabere kaldı
  07 Oca Eskişehirspor, Ankara T.K.İ ile berabere kaldı

  Bölgesel Amatör Lig'in 13. haftasında Eskişehirspor, sahasında Ankara T.K.İ ile 2-2 berabere kaldı. Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy tribünden maçı izledi. Goller: Sergen Şakirler (dk. 39) Fatih Çakır (dk. 80) (Eskişehirspor), Emre Bayram (dk. 21) Oğuzhan Selen (dk. 60) (Ankara T.K.İ)

 • Eskişehir'de 45 Bin 694 Sporcuya Eğitim Verildi
  07 Oca Eskişehir'de 45 Bin 694 Sporcuya Eğitim Verildi

  Eskişehir'de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 2023 yılında 27 spor branşında 45 bin 694 sporcuya eğitim verildiği açıklandı. Ayrıca, 10 bin 280 faaliyetten 193 bin 261 gencin yararlandığı belirtildi. Eskişehir'de 265 aktif faaliyet gösteren spor kulübü bulunurken, birçok sporcunun uluslararası müsabakalarda ülkeyi temsil ettiği ifade edildi. Ayrıca, çeşitli projelerle dezavantajlı bireylere ve devlet korumasındaki çocuklara yönelik spor faaliyetlerinin desteklendiği vurgulandı.

 • Eskişehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 2023 yılında başarılı çalışmalara imza attı
  07 Oca Eskişehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 2023 yılında başarılı çalışmalara imza attı

  Eskişehir Valiliği, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün 2023 yılında gerçekleştirdiği çalışmaları ve elde edilen başarıları paylaştı. Gençlik Hizmetleri birimi tarafından düzenlenen gençlik kampları, sosyal sorumluluk projeleri, kültür sanat yarışmaları ve açılan kurslar gibi faaliyetlerden 193 bin 261 genç yararlandı. Spor hizmetleri birimi ise 27 spor branşında 94 antrenör ile 45 bin 694 sporcuya eğitim verdi. Eskişehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, yüzde 79,12 oranıyla başarılı iller arasında yer aldı. Ayrıca devlet yurtlarında kalan öğrencilere beslenme desteği ve sosyal faaliyetler sunuldu.

 • Eskişehir'in eski valisi ve milletvekili Hanifi Demirkol hayatını kaybetti
  07 Oca Eskişehir'in eski valisi ve milletvekili Hanifi Demirkol hayatını kaybetti

  Eskişehir'in eski valisi ve 20'nci dönem milletvekili Hanifi Demirkol, 84 yaşında hayatını kaybetti. Demirkol'un vefatı üzerine Eskişehir'deki yetkililer ve kurumlar taziye mesajı yayınladı. Cenaze bugün İstanbul'da defnedilecek.

 • Eskişehir Valiliği, DSİ 3. Bölge Müdürlüğü'nün 2023 çalışmalarını paylaştı
  06 Oca Eskişehir Valiliği, DSİ 3. Bölge Müdürlüğü'nün 2023 çalışmalarını paylaştı

  Eskişehir Valiliği, 2023 yılında DSİ 3. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgiler paylaştı. Yapılan çalışmalarda baraj, gölet, sulama, taşkın koruma, içme suyu tesisleri, arazi toplulaştırma ve tarla içi geliştirme hizmetleri yer aldı.

 • Eskişehir Valisi, dilenen çocukların korunması için çalışmaları paylaştı
  06 Oca Eskişehir Valisi, dilenen çocukların korunması için çalışmaları paylaştı

  Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, dilenen çocukların korunması amacıyla yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgiler verdi. Çocukların güvenli bir şekilde yaşamalarını sağlamak ve eğitimlerini desteklemek için çeşitli önlemler alındığı belirtildi. Ayrıca vatandaşlardan dilencilere yardım yapmamaları konusunda çağrıda bulunuldu.

 • Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, AA'nın 'Yılın Kareleri 2023' oylamasına katıldı
  04 Oca Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, AA'nın 'Yılın Kareleri 2023' oylamasına katıldı

  Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Anadolu Ajansı'nın (AA) düzenlediği 'Yılın Kareleri 2023' oylamasına katılarak, AA foto muhabirleri ve muhabirlerinin çektiği fotoğrafları inceledi ve oy kullandı. Aksoy, fotoğrafların birbirinden değerli olduğunu belirtti.

 • Eskişehir'de 337 Bin Kadının Bilinçlendirilmesi Hedefleniyor
  02 Oca Eskişehir'de 337 Bin Kadının Bilinçlendirilmesi Hedefleniyor

  Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy'un eşi Hülya Aksoy'un öncülüğünde başlatılan eğitim projesiyle şehir merkezinin yanı sıra ilçe ilçe gezilerek 337 bin kadının bilinçlendirilmesi amaçlanıyor. Proje kapsamında meme kanseri, benzeri hastalıklar ve kadına şiddet gibi konularda bilgilendirmeler yapılıyor. Eskişehirli kadınlar, programların farkındalığı arttırmak konusunda verimli olduğunu belirterek projenin devam etmesini istiyor.

 • Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Yılbaşı Akşamı Görev Yapan Güvenlik ve Sağlık Çalışanlarını Ziyaret Etti
  31 Ara Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Yılbaşı Akşamı Görev Yapan Güvenlik ve Sağlık Çalışanlarını Ziyaret Etti

  Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, yılbaşı akşamı görev yapan polis, jandarma, itfaiye ve 112 Acil Servis personelini ziyaret ederek yeni yıllarını tebrik etti. Vali Aksoy ayrıca, trafik kontrol noktalarında durdurulan araçlarda bulunan vatandaşların da yeni yılını kutlayarak, çocuklara hediye dağıttı. Eskişehir'de yeni yıl kutlamalarında alınacak güvenlik tedbirlerinde yaklaşık 2 bin 600 polis ve jandarmanın yanı sıra çok sayıda sağlık çalışanının görev alacağı öğrenildi.

 • Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Yılbaşında Görev Yapan Güvenlik Güçlerini Ziyaret Etti
  31 Ara Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Yılbaşında Görev Yapan Güvenlik Güçlerini Ziyaret Etti

  Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, yılbaşında görev yapan polis, jandarma, itfaiye ve 112 Acil Servis ekiplerini ziyaret etti. Aksoy, jandarma ve polis uygulama noktalarına uğrayarak görevli personelin yeni yıllarını kutladı. Ayrıca vatandaşlar ve çocuklarla da buluşan Vali Aksoy, hediyeler verdi. Ziyaretin ardından itfaiye ve ambulans servisi yetkililerinden kurumların çalışmaları hakkında bilgi alan Vali Aksoy, güvenlik birimlerinin gece boyunca yoğun bir şekilde çalıştığını belirtti ve tüm Eskişehir halkının yeni yılını kutladı.

 • Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy Yeni Yıl Mesajı Yayımladı
  30 Ara Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy Yeni Yıl Mesajı Yayımladı

  Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, yeni yıl dolayısıyla mesaj yayımladı. Aksoy, mesajında 2023'ün geride kaldığını ve umutlarla yeni bir yıla girildiğini vurgulayarak, Türkiye'nin ikinci yüzyılda daha iyi bir düzeye ulaşacağını belirtti.

 • Depremzedelerin Yeniden Hayata Tutunma Hikayesi
  29 Ara Depremzedelerin Yeniden Hayata Tutunma Hikayesi

  Kahramanmaraş merkezli depremlerde evi hasar gören Aylin Kıratlı, Eskişehir'e yerleşerek el sanatları öğretmenliği yapmaya başladı. Vali Hüseyin Aksoy sayesinde sergi açma imkanı bulan Kıratlı, depremzedelere ve kursiyerlere el sanatları eğitimi veriyor.

 • Beyazay Derneği Eskişehir Şubesi Vali Aksoy'u ziyaret etti
  28 Ara Beyazay Derneği Eskişehir Şubesi Vali Aksoy'u ziyaret etti

  Türkiye Beyazay Derneği Eskişehir Şubesi yöneticileri, Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy'u makamında ziyaret ederek faaliyetleri hakkında bilgi verdiler. Dernek Başkanı Yılmaz Şahin ve Yönetim Kurulu üyeleri, kamu yararına özel statülü bir dernek olduklarını anlattılar. Ziyaret sonrası Başkan Şahin, engellilerin, engelli yakınlarının, engelliye hizmet verenlerin ve toplumun engelliler ile ilgili bakış açısının değiştirilmesi yönünde eğitim ile ilgili tüm çalışmaları içermekte olan projeleri hakkında görüş alışverişinde bulunduklarını belirtti.

 • Türkiye'de 2023 böyle geçti: Haziran
  26 Ara Türkiye'de 2023 böyle geçti: Haziran

  Yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan'ın, TBMM Genel Kurulunda yemin ederek göreve başladığı haziranda yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi de açıklandı, yeni MİT Başkanı, İbrahim Kalın; yeni Dışişleri Bakanı, Hakan Fidan oldu.

 • Anadolu Üniversitesi Uluslararası Fotoğraf Yarışması Başlıyor
  24 Ara Anadolu Üniversitesi Uluslararası Fotoğraf Yarışması Başlıyor

  Anadolu Üniversitesi açıköğretim sistemi tarafından her yıl düzenlenen Uluslararası Fotoğraf Yarışması'nın üçüncüsü, 'Kültürlerarası Etkileşim Pratiği Olarak Açıköğretim Fakültesi Öğrencilerinin Görüşleri' adlı proje kapsamında düzenlenecek. Başvurular 02 Ocak 2024 tarihinde başlayacak.

 • Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy'u ziyaret etti
  22 Ara Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy'u ziyaret etti

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy'u ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu.

 • Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Dizi Eleştirisi
  22 Ara Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Dizi Eleştirisi

  Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) gelen şikayetler üzerine inceleme başlattığı bir diziyi eleştirerek, doğru bir din eğitimi yapılmazsa başkalarının suistimal etmesinin mümkün olabileceğini belirtti. Ayrıca, İmam Hatip okullarının üniversite yerleştirme oranlarının genel ortaöğretimden daha yüksek olduğunu ve bu okullarda 10 yılda 11 bin 200 öğrencinin hafız olarak yetiştiğini söyledi.

 • Eskişehir'de Dilencilik Yasaklamasına Uymayan Çocuklar Görüldü
  22 Ara Eskişehir'de Dilencilik Yasaklamasına Uymayan Çocuklar Görüldü

  Eskişehir Valiliği'nin dilencilikle mücadele genelgesine rağmen, 2 çocuğun dilenirken görüldüğü bildirildi. Vatandaşlar, yasağı dikkate alarak para vermemeye devam ediyor.

 • İmam Hatip Okullarında Program Çeşitliliği
  22 Ara İmam Hatip Okullarında Program Çeşitliliği

  Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, imam hatip okullarında program çeşitliliğine gidilmesiyle farklı dilde hazırlık sınıfları ve imam hatip fen liseleri gibi farklı seçeneklerin sunulduğunu belirtti. Yılmaz, bu sayede öğrencilerin 10 farklı dilde eğitim alabildiğini ve Türkiye'de münazaralar düzenlediğini söyledi.

 • Eskişehir İl Jandarma Komutanlığına bağlı İmişehir OSB Jandarma Karakol Komutanlığı hizmete girdi
  18 Ara Eskişehir İl Jandarma Komutanlığına bağlı İmişehir OSB Jandarma Karakol Komutanlığı hizmete girdi

  Eskişehir İl Jandarma Komutanlığına bağlı İmişehir Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Jandarma Karakol Komutanlığı, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, açılış töreninde yaptığı konuşmada, Eskişehir OSB'nin Türkiye'nin en büyük organize sanayi bölgelerinden biri olduğunu belirtti. OSB'nin hızla geliştiğini ve yeni yatırımcılar için cazip bir nokta olduğunu vurgulayan Aksoy, karakol binasının güvenlik hizmetlerinin daha iyi bir noktaya gelmesi adına önemli bir adım olduğunu ifade etti. Açılış törenine, birçok protokol üyesi ve gaziler de katıldı.

 • Eskişehir'de Geri Dönüşüm Tesisi Yangını
  16 Ara Eskişehir'de Geri Dönüşüm Tesisi Yangını

  Eskişehir'de bir geri dönüşüm tesisinde çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü. Yangın kontrol altına alınırken, herhangi bir can kaybı yaşanmadı. Yangınla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • Eskişehir'de Geri Dönüşüm Tesisi Yangını
  16 Ara Eskişehir'de Geri Dönüşüm Tesisi Yangını

  Eskişehir'de bir geri dönüşüm tesisinde çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü. Yangın kontrol altına alınırken, herhangi bir can kaybı yaşanmadı. Yangınla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • Eskişehir'de Geri Dönüşüm Tesisi Yangını Kontrol Altına Alındı
  16 Ara Eskişehir'de Geri Dönüşüm Tesisi Yangını Kontrol Altına Alındı

  Eskişehir'de bulunan bir geri dönüşüm tesisinde çıkan yangın, 15 itfaiye aracı ve 35 personelin müdahalesiyle 3 saat süren çalışmanın ardından kontrol altına alındı. Yangın nedeniyle herhangi bir can kaybı yaşanmazken, soğutma çalışmaları devam ediyor.

 • Eskişehir'deki Geri Dönüşüm Tesisi Yangını Kontrol Altına Alındı
  16 Ara Eskişehir'deki Geri Dönüşüm Tesisi Yangını Kontrol Altına Alındı

  Eskişehir'deki bir geri dönüşüm tesisi yangını, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kontrol altına alındı. Yangın nedeniyle herhangi bir can kaybı yaşanmazken, olayın çıkış nedeniyle ilgili inceleme başlatıldı.

 • Eskişehir'de Dilenciye 10 Bin 170 Lira Çıktı
  14 Ara Eskişehir'de Dilenciye 10 Bin 170 Lira Çıktı

  Tepebaşı Belediyesi zabıta ekipleri tarafından yapılan denetimlerde dilenirken yakalanan bir kişinin üzerinde 10 bin 170 lira bulundu. Dilenciye ceza uygulanırken, yanında dilendirdiği 2 çocuk için de işlem başlatıldı. Tepebaşı Belediyesi, dilencilere para veren vatandaşlara da yasal işlem uygulanacağını duyurdu.

Advertisement